Ekmek Kadayıfı Nasıl Yapılır

Sponsorlu Bağlantılar
bir gelecek sudan ters Ekmek Kadayıfı Nasıl Yapılır Ekmek Kadayıfı Tatlısı Tarifi ekmek kadayıfı yapımı ekmek kadayıfı nasıl yapılır..Ekmek Kadayıfı Tarifi

Malzemeler

1 ekmek kadayıfı (bir çift)
8 su bardağı sıcak su
8 su bardağı şeker
Yarım limon suyu
(arzuya göre) kaymak
Tarif Bilgileri
Kategori: Tatlı Tarifleri
Puanı: 3
Tarifi Yazdır

Yapılışı

Ekmek kadayıflarının bir parçasını geniş bir tepsiye yerleştirelim, üzerine 16 bardak sıcak suyu gezdirip yumuşatalım, (tepsideki sudan gezdirerek kadayıfın yumuşamasını sağlayın). Ayrı bir tepside ekmek kadayıfının diğer parçasını da sıcak su ile ıslatalım ve ara sıra üzerine tepsideki sudan gezdirelim. Şerbeti hazırlayalım. Tencereye şekeri ve 6 su bardağı suyu ekleyip 5 dakika kaynatalım, limon suyunu ekleyip bir taşını daha kaynatarak ateşten alalım. Kâğıt havluyu kadayıfların üzerine hafifçe bastırarak fazla suyunu alalını. Üzerlerine şerbet gezdirelim. Kadayıf tepsilerini ateşe oturtup ara sıra çevirerek bir iki taşını kaynatalım. Tepsiyi ateşten alalını. Kadayıfların birini ters yüz ederek kabuklu yüzü üste gelecek şekilde diğerinin üzerine oturtalım. Kadayıf ılıdığında dilimlere kesip servis yapalım.

Etiketler:ekmek kadayıfı yapımı ekmek kadayıfı nasıl yapılır ekmek kadayıfı tatlısı tarifi ekmek kadayıfı tarifi ekmek kadayıfı tatlısı ekmek kadayıfı tatlısı nasıl yapılır ekmek kadayifi ekmek kadayıfının tarifi evde ekmek kadayıfı yapımı bayat ekmekten kadayıfı yapımı ekmek kadayıfınin malzemeleri ekmek kadayif tarifi ev yapımı kaymaklı ekmek kadayıfı bayat ekmekle ekmek kadayıfı ekmek kadayıfı tarıfı afyon ekmek kadayıfı tarifi bayat ekmekten ekmek kadayıfı yapımı ekmekli kadayıf tatlısı tarifi ekmek kadayının tarifi ekmek kadayıfı hamurunun yapılışı
Ekmek Teknesi: Ekmek Teknesi, 2002 yılında ATV'de yayımlanan ve bir mahalledeki bir aileyi konu alan dizi. 2004 yılında Show TV'ye geçmiş ve 2005 yılında bitmiştir.
Saccharomyces cerevisiae: Saccharomyces cerevisiae, tomurcuklanan bir maya türüdür. Eski çağlardan beri bira, şarap ve ekmek yapımında kullanılmasında dolayı en önemli maya türü olduğu söylenebilir.
Papara: Papara (Ekmek makarnası, Ekmek mantısı) ülkemizin birçok yöresinde geleneksel olarak yapılır. Batı Marmara’da papara, doğu Marmara'da ve batı Karadeniz’de Ekmek makarnası olarak adlandırılır.
Ekmek fırını: Ekmek fırını, ekmek üretilen ve satılan işyerleridir. Bazıları aynı zamanda kafe olup ekmek dışında tart, pasta, kapkek, bisküvi, kurabiye, muffin (mafin) ve donut gibi diğer unlu mamulleri de üretmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir