Elektrik İle İlgili Buluşlar

Sponsorlu Bağlantılar
bu enerji tasarrufu gelen gibi paralel standart voltaj Elektrik İle İlgili Buluşlar Türkiye Tasarruf Hattı elektrik buluşları elektrik ile ilgili buluşlar tü..

Türk Mucitten Elektrikte Tasarruf Ettiren Buluş

Adapazarı’nda faaliyet gösteren bir firmada elektrik teknisyeni olarak çalışan Mevlüt Batmaz, üzerinde 2 yıl çalışarak ürettiği Tafazko adlı cihazın elektrikte yüzde 25 tasarruf sağladığını söyledi.
Adapazarı’ndaki atölyesinde icat ettiği Tafazko adlı cihazın elektrikte yüzde 25 tasarruf sağladığını belirten Mevlüt Batmaz, “Bu sistemi, Rusya’da elektrik teknisyenliği yaptığım dönemlerde, su pompasında kullanılan cihazdan esinlenerek yaptım. Cihazı, Türkiye’nin çeşitli yerlerinde uygulayıp gözlemledikten sonra ufak bir atölyede imal ettim” dedi.
Cihazın faydalarından bahseden Batmaz, “Elektrik akımındaki yükleri düzenleyerek bobinli cihazlarda ısınma, sürtünme, yüksek voltaj, alçak voltaj gibi sebeplerden meydana gelen enerji kaybını önlüyor. Elektrik akımını standart seviyeye getiren bir cihazdır. Örneğin çamaşır makinesinin çalışma gücü, makinenin çalıştığı süre içerisinde 1200 vattan 1500 vata yükseliyor. Cihaz devreye paralel bağlandığında gücü 1200 vata sabitliyor. Cihaz elektrik sayacına bağlandığında ise yüzde 25’e kadar enerji tasarrufu sağlamaktadır

Etiketler:elektrik buluşları elektrik ile ilgili buluşlar türkiye tasarruf hattı tasarruf ile ilgili buluşlar enerji tasarufu ilgili icatlar tasarruflu icatlar enerji tasarrufu ile ilgili icatlar elektirik tasarruflu icatlar tasarufla ilgili icatlar tasarruf icatları uzerinde çalışılarak bulunan buluşlar elektrik buluşu elektrikte tasarruf ışık tasarrufu ile işgili yapılan son icatlar buluş elektrik elektirik buluşları elekrık bulusları enerji tasarrufu ile ilgili buluşlar elektrikle ilgili icatlar Elektrik Tasarrufu İle İlgili İcatlar
Elektrik-elektronik mühendisliği: Dünyada elektrik mühendisliği; elektrik, elektronikle ilgili tüm mühendislik dallarının genel adıdır. Yurtdışında elektrik mühendisliği olarak geçen bölüm, Türkiye'de isim karışıklığı yüzünden elektrik elektronik mühendisliği olarak geçer.
Elektrik enerjisi: Elektrik enerjisi, elektrik sistemlerine veya elektronik sistemlere elektrik akımı şeklinde verilen enerjidir.
Elektrik akımı: Elektrik akımı veya elektriksel akım, en kısa tanımıyla elektriksel yük taşıyan parçacıkların hareketidir.
Elektriksel alan: Elektriksel alan, kıvıl alan, elektrik alan veya elektrik alanı, elektriksel yükü veya manyetik alanı çevreleyen uzayın bir özelliği olup, içerisinde bulunan yüklü nesnelere elektriksel güç aracılığı ile etki eder.
İlgili Taraflar: İlgili Taraflar (İng. Both Parties Concerned), ABD'li yazar J. D. Salinger'ın ilk kez 26 Şubat 1944'te Saturday Evening Postta yayınlanan öyküsü.
İlgili minör: İlgili minör, belli bir Majör gam ile aynı donanımı paylaşan natürel minör gama verilen isimdir. Herhangi bir Majör gamın ilgili minörünü bulmak için, o Majör gamın altıncı derecesini bulmak veya gama ismini veren notanın üç yarım ses gerisindeki notayı bulmak yeterlidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir