Embriyonun Anne Karnında Gelişim Evreleri

Sponsorlu BağlantılarBu makalede Embriyonun Anne Karnında Gelişim Evreleri ve Embriyonun Gelişim Evreleri hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen not alın. Embriyonun Gelişim Evreleri ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.


Embriyonun Gelişim Evreleri

Embriyonun Gelişim Evreleri

Embriyonun Gelişim EvreleriSınırı kesin olmamakla birlikte genellikle embriyonik dönem 8 hafta olup, bu dönemde döllenmiş yumurta hücresi çabucak bir organizma haline gelecek şekilde farklılaşır.

Kulaklar, kol ve bacakların çıkacağı yerler belirginleşir. 6,5 haftada parmaklar, dudaklar, burun delikleri ve gözler belirmeye başlar. 7. haftada dil ve 20 adet süt dişinin yeri ve bütün iç organlar oluşur. Embriyon devresinin sonunda organizma bir insan olarak tanınabilir.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:Embriyonun Anne Karnında Gelişim Evreleri Embriyonun Gelişim Evreleri Embriyonun Gelişimi
Gelişim biyolojisi: Gelişim biyolojisi, canlıların büyüme ve gelişimlerini inceleyen bilim dalı. Modern gelişim biyolojisi, dokular, organlar ve sistemlerin oluşumunda rol alan hücrelerin gelişimini, değişimini, farklılaşımını ve şekil almasını (morfojenez) inceler.
Gelişim psikolojisi: Gelişim psikolojisi, bireyin kronolojik yaşıyla onun davranışının türü arasındaki ilişkiyi inceler. Duyu organlarının yaşın ilerlemesine paralel olarak nasıl geliştiği, konuşma gibi oldukça karmaşık önemli bir davranışın, hangi yaş aşamalarında ne gibi gelişim basamakları gösterdiği gelişim psikologlarının üzerinde çalıştığı sorunlara birkaç örnek oluşturur.
Gelişim Sinema: Gelişim Sinema, Türkiye'de 1984-1985 yıllarında sadece 9 sayı yayımlanmış aylık sinema ve video dergisidir.
Gelişim TV: Gelişim TV, Rize merkezli yayın yapan ve Karadeniz gündemini takip eden yöresel bir kanaldır. Ayrıca bu kanalla ilişkili bir de radyo istasyonu (Gelişim Radyo) vardır.
Gelişimsel plastisite: Gelişimsel plastisite, gelişim sırasında çevresel etkileşimlerin bir sonucu olarak sinir bağlantılarında meydana gelen değişikliklerin yanı sıra öğrenim süreci sırasında uyarılan nöral değişimler için kullanılan genel bir terim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir