En Az Yakan Arazi Aracı

Sponsorlu Bağlantılar
benz e320 biri chevrolet silverado dizel e320 bluetec ford escape ford escape hybrid gmc acadia honda civic honda civic hybrid mazda mx 5 mercedes benz mercedes benz e320 motora nissan altima nissan altima hybrid prius toyota toyota highlander toyota prius toyota tacoma En Az Yakan Arazi Aracı En Az Yakan Pick Up en az yakan pikap en az yakan arazi aracı en az ya..Kendi Sınıflarında En Az Yakan Otomobiller

Kendi Sınıflarında En Az Yakan Otomobiller

1- LÜKS SEDAN: Mercedes-Benz E320 Bluetec: Geliştirilmiş bir dizel motora sahip olan araç 1 litre yakıt ile 9.77 kilometre gidebiliyor.

2- ORTA SINIF SEDAN: Nissan Altima Hybrid: Nissan markası altında ancak Toyota lisansı ile üretilen araç 1 litre yakıt ile 14.88 kilometre gidebiliyor.

3- KÜÇÜK SINIF SEDAN: Honda Civic Hybrid: Benzinli modeli Türkiye’de de satılan araç 1 litre benzin ile 17 kilometre gidebiliyor.

4- KOMPACT PİCK-UP: Toyota Tacoma: Kamyonet kategorisindeki araç, 1 litre yakıt ile 8.5 kilometre yol alabiliyor.

5- BÜYÜK PİCK-UP: Chevrolet Silverado: 1 litre benzin ile sadece 6.37 kilometre gidebiliyor. Ancak bu rakam bile aracı kendi sınıfının en tasarruflu aracı yapabiliyor.

6- UFAK SUV Ford Escape Hybrid: Bir arazi aracı kategorisinde olmasına karşın 1 litre benzin ile tam 14.45 kilometre yol yapabiliyor.
7- ORTA SINIF SUV: Toyota Highlander: Toyota’nın arazi sınıfındaki iddialı araçlarından biri olan Highlander, 1 litre yakıt ile 11.9 kilometre yapıyor.
8- BÜYÜK SUV: GMC Acadia: Bir arazi aracından beklentileri tamamıyla karşılayan araç, yakıt ekonomisi ile de dikkat çekiyor. 1 litre yakıt ile 6.80 kilometre gidebiliyor.
9- BÜYÜK SUV: GMC Acadia: Bir arazi aracından beklentileri tamamıyla karşılayan araç, yakıt ekonomisi ile de dikkat çekiyor. 1 litre yakıt ile 6.80 kilometre gidebiliyor.
10- SPOR ARAÇ : Mazda MX-5 Miata: Spor araçlar kategorisinin en bilinen modellerinden biri olan MX-5 Miata, 1 litre yakıt ile 9.35 kilometre yol yapıyor.
11- HATCHBACK: Mini Cooper: Kullanması en eğlenceli araçlardan biri olan Mini Cooper, yakıt tasarrufu ile de iddialı. 1 litre yakıt ile 11.47 kilometre gidebiliyor.
TÜM KATEGORİLERİN ŞAMPİYONU: Toyota Prius: Toyota’nın en çok sattığı araçlardan biri olan Prius, 1 litre yakıt ile tam 20.4 kilometre yol gidebiliyor.

Etiketler:en az yakan pikap en az yakan arazi aracı en az yakan pick up az yakan lüks arabalar en az yakan arazi aracları en az yakan pick-up en az yakan pickup en az yakan suvlar az yakan lüks araç sınıfının en az yakan otomobilleri en az yakan luks arabalar en az yakan dizel panelvan en az yakan dizel arazi en az yakan dizel pikap az yakan mercedes az yakan kamyonlar az yakan arazi aracı en az yakan hususi kamyonet en az yakıtlı suv en az yakan dizel kamyonet
Arazi sanatı: Land art, 1960’ların sonunda ABD’de ortaya çıkmış, 1970’lerde tüm batı ülkelerini etkilemiş avant-garde sanat türüdür.
Arazi motosikleti: Motosikletler arasında en hafifi arazi motosikletleridir. Ayrıca sele de diğer motosikletlere göre oldukça yüksektir.
Otomobil segmentleri: Otomobil segmentleri , otomobillerin boyut, hacim, fiyat, performans gibi kriterlerle değerlendirilerek oluşturuldukları sınıflandırmadır.
Kontrollü uçuşta yere çarpma: Kontrollü uçuşta yere çarpma (CFIT), uçuşa elverişli bir hava taşıtının pilot kontrolündeyken bir maniaya çarpması veya suya düşmesi ile sonuçlanan kaza.
Aracı kurum: Sermaye Piyasası Kanunu (SP Kanunu) aracı kuruluşları, aracı kurum ve bankalar olarak tanımlamıştır. Bankalar kuruluş, denetim, gözetim, muhasebe, mali tablo ve rapor standartları konularında Bankalar Kanunu'na tabidir (SP Kanunu md.50).
Aracı kuruluş: Aracı kuruluş, sermaye piyasası faaliyetlerinde bulunmak üzere Sermaye Piyasası Kurulu’nca yetkili kılınmış bankalar ve aracı kurumlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir