En Büyük Çiçek

Sponsorlu Bağlantılar
bir borneo daki dorset khao sok milli nadir nda rafflesia sumatra tayland tropikal yapan zor En Büyük Çiçek En Büyük Çiçekler dünyanın en büyük çiçeği en büyük çiçek en büyük ç..Dünyanın En Büyük Çiçeği

Kayıtlara göre dünyanın en büyük çiçeği olarak bilinen ve çok nadir bulunan Rafflesia’nın ömrü sadece 2 hafta.
Dünyada sadece Endonezya’nın Sumatra ve Borneo Adaları ve Güney Tayland’daki Khao Sok Milli Parkı’nda görülen Rafflesia, bir hafta içinde çiçek açıp ikinci haftada da ölüyor. Genişliği 1 metreye kadar büyüyebilen Rafflesia’nın ağırlığı ise 11 kilograma kadar ulaşabiliyor.
Tohumu olmayan çiçek, ağaçların kökleri üzerinde parazit olarak yeterli ısı ve suyu bulunca oluşuyor. Bu yüzden çiçeğin görülmesi oldukça zor.

Khao Sok yağmur ormanında çiçeği göstermek için her gün turistlere rehberlik yapan Cammon Noo, şu bilgileri verdi:
“Bu bölgede Rafflesia yılda sadece Ocak sonundan Şubat ortasına kadar görülebiliyor. Ve her yıl farklı yerlerde ortaya çıkıyor.
Onları turistlere gösterebilmek için bütün dağı dolaşıyorum ve nerelerde olduklarını not alıyorum. Bugün görebildiğimiz çiçeğin yerinde bir hafta sonra ne yazık ki sadece yaprak çürükleri kalıyor. Daha sonra Rafflesia’yı görmek için ormanın başka yerlerini dolaşmak gerekiyor.”

Dünyanın En Büyük Eli

Dünyanın en büyük eline sahip.
Kemiği ve Deriyi inanılmaz boyutlarda büyüten bir hastalık.

baş parmak :26cm
orta parmak :30cm
serçe parmak :15cm

elinin ağırlığı 10kg geliyormuş

Dünyanın En Büyük Yaprağı!


İngiltere’de bulunan Gunnera Manicata bitkisinin yapraklarının genişliği 3.3 metreyi geçti. ..
İngiltere’de bulunan Gunnera Manicata bitkisinin yapraklarının genişliği 3.3 metreyi geçti.

Anavatanı Brezilya olan ve Dorset’teki tropikal bahçede yetişen bitkinin yaprakları, görenleri hayrete düşürüyor.

Genellikle 2.5 metre olan yaprak genişliğinin bu yıl 1 metre daha fazla olması yaz mevsiminin yağışlı geçmesine bağlandı.


Dünya Nın En Büyük Çiçeği

Dünyanın en büyük çiçeği Rafflesia, açtı Endonezya’nın Sumatra ve Borneo Adaları ve Güney Tayland’da görülen Rafflesia, bir hafta içinde çiçek açıp ikinci haftada da ölüyor Genişliği bir metreye kadar büyüyebilen çiçeğin ağırlığı 11 kilograma ulaşabiliyor Tohumu olmayan bu çiçek, ağaçların kökleri üzerinde parazit olarak yeterli ısı ve suyu bulunca oluşuyor

Dünyanın En Büyük Çiçeği Raflessia

Dünyanın En Büyük Çiçeği Raflessia
Dünyanın En Büyük Çiçeği – Raflessia – Raflessia hangi mevsim çiçek açar

Kayıtlara göre dünyanın en büyük çiçeği olarak bilinen ve çok nadir bulunan Rafflesia, tohumu olmayan ve ağaçların kökleri üzerinde parazit olarak yeterli ısı ve suyu bulunca oluşan bir çiçektir, ömrü ise sadece 2 hafta. Bu yüzden çiçeğin görülmesi oldukça zor.

Khao Sok yağmur ormanında çiçeği göstermek için her gün turistlere rehberlik yapan Cammon Noo, şu bilgileri verdi: ‘Bu bölgede Rafflesia yılda sadece Ocak sonundan Şubat ortasına kadar görülebiliyor.Ve her yıl farklı yerlerde ortaya çıkıyor.

Onları turistlere gösterebilmek için bütün dağı dolaşıyorum ve nerelerde olduklarını not alıyorum. Bugün görebildiğimiz çiçeğin yerinde bir hafta sonra ne yazık ki sadece yaprak çürükleri kalıyor. Daha sonra Rafflesia’yı görmek için ormanın başka yerlerini dolaşmak gerekiyor.
Etiketler:dünyanın en büyük çiçeği en büyük çiçek en büyük çiçekler büyük çiçek dünyanın en büyük çiçekleri dünyanın en zor bulunan bitkisi büyük çiçekler dünyanın en kısa yaşayan çiçekli bitkisi enbüyük çiçek en büyük cicik dünyanın en zor bulunan çiçekleri buruk mansiya çiçeği dünyanın en güzel ve en büyük çiçekleri dünyadaki en büyük çiçekler dünyanın en büyük çiçeği hikayesi dünyanın en büyük çiçeği ve isimi dünyanınenbüyükçiçeği nadir bulunan güzel cicekler dünyanın en büyük raflesi çiçeği dünyanın en büyük çiçeği nedir
Büyük Britanya: Büyük Britanya ya da Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallığa bağlı ada.
Büyük Okyanus: Büyük Okyanus veya Pasifik Okyanusu, Amerika, Asya ve Okyanusya kıtaları arasında ve dünyanın en büyük okyanusu.
III. Aleksandros: III. Aleksandros (Yunanca: Μέγας Ἀλέξανδρος Megas Aleksandros)(20 Temmuz M.Ö. 356, Pella, Makedonya - 10 Haziran M.Ö.
Büyük Selçuklu Devleti: Büyük Selçuklu Devleti ya da Büyük Selçuklu İmparatorluğu (Arapça: السلاجقة al-Salācike, Farsça: سلجوقيان Salcūkiyān) Selçuklu Türklerinin kurduğu ilk devlettir.
Birleşik Krallık: Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, (İngilizce: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland), Avrupa'nın batısında, coğrafi olarak Büyük Britanya Adasının tamamını, İrlanda Adası'nın kuzey kısmını ve bazı diğer Britanya Adalarını kapsayan ülke.
Kapalı tohumlular: Kapalı tohumlular (), bitkiler aleminin çoğunluğunu kapsayan bir şubedir.
Çiçek Taksi: Çiçek Taksi, 1995 ile 2003 arasında yayınlanmış Türk televizyon dizisi. 7 Ekim 1995'te atv'de yayına başlayan dizi, daha sonra 2001'de TRT 1'e geçmiş ve 8 Eylül 2003'te burada final yapmıştır.
Çiçek hastalığı: Çiçek hastalığı, her yaşta ve her cinste kişilerde görülen, irinli kabarcıklar dökerek yüzde izler bırakan, ateşli, ağır ve bulaşıcı bir hastalıktır.
Çiçekdağı: Çiçekdağı, Kırşehir ilinin bir ilçesidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir