En Büyük Gemiler

Sponsorlu Bağlantılar
abd angel bile bunda deniz ilk kaya masur oasis sky titanic venezuela yeni En Büyük Gemiler Dünyanın En Büyük Gemileri dünyanın en büyük gemisi en büyük gemiler dünyanın..Süper Büyük Gemiler

Hhe bunda çok güldüm


Dünyanın en büyük savaş uçak gemisi


SKY WONDER Kuşadasında masur kalmışken 2 gün boyunca kurtaramamıştı yocular hapis kalmıştı.Geminin ayakları deniz kumuna saplanmıştı.Olayı bizzat kendim gördüm.
Kuşadasına gelen dünyanın en büyük gemisi.STAR PRENCES


Yeni inşaa edilen TİTANİC gemisi

Buda ÇANAKKALE ZAFERİNDE büyük yardımcı olan gemi:NUSRET MAYIN GEMİSİ

Dünyanın En Büyük Gemileri…>>>

(kendi Uploadım dır )) :s

Dünyanın En Büyük Gemisi , "denizdeki Vaha"

Dünyanın en büyük gemisi , “Denizdeki Vaha”
Oasis Of The Seas

Dünyanın en büyük ve en pahalı yolcu gemisi suya indirildi. (Bakalım buda Titanik gibi hemen batcakmı). Titaniğin 5 katı büyüklüğünde Finlandiya’da yapılan gemi 1,4 milyar dolara mal olmuş. Adı Oasis Of The Seas olan 361 metre uzunluktaki 47 metre genişliğindeki 2700 odaya sahip olan gemi 6 bin 360 yolcu kapasiteli.

Dev gemi ilk yolculuğuna ABD limanın Haliti’ye gitmek üzere demir alacak. Gemi içinde eğlence merkezlerinden, havuz sörfü, kaya tırmanma aktiviteleri bile var.

2006 yılında yapımı ve tasarımı kararlaştırılan Dünyanın en büyük gemisi Denizdeki Vaha gemisinde havuzlar, gerçek ağaç ve bitkilerin bulunduğu bahçe, restoranlar, eğlence salonları, barlar, sinema salonları ve futbol sahası büyüklüğünde amfitiyatro bulunmakta…


Dünyanın En…… Leri

Dünyanın en yüksek şelalesi: Angel-Venezuela

Dünyanın en büyük yolcu uçağı – A380

Dünyanın en büyük gemisi resmi

Dünyanın en büyük stadyumu resmi

En uzun at kuyruğu resmi

Dünyanın en uzun atı resmi

Dünyanın en büyük asma köprüsü resmi

Dünyanın en uzun köprüsü resmi

Dünya’nın En ßüyük ALTn Yüsük Resmi->>>>>!!

Dünyanın Ennnn Büyük Gemisi!

Dünyanın ennnn büyük gemisi!

450 Metreden daha büyük. Dünyanın ENNN

Büyük Gemisi

Etiketler:dünyanın en büyük gemisi en büyük gemiler dünyanın en büyük gemileri dünyanın en büyük savaş gemisi dünyanın en büyük uçak gemisi süper gemiler büyük gemiler en büyük uçak gemisi en büyük gemi dünyanın en uzun gemisi büyük gemi dünyanın en büyük uçağı havuzlu gemiler dünyanın en büyük savaş uçağı en büyük savaş gemisi en buyuk gemi havuzlu gemi uçak gemisi dunyanin en buyuk gemisi süper uçak gemisi
Büyük Britanya: Büyük Britanya ya da Britanya, İrlanda Adası'nın doğusunda yer alan, üzerinde İngiltere, Galler ve İskoçya'nın bulunduğu Birleşik Krallığa bağlı ada.
Büyük Okyanus: Büyük Okyanus veya Pasifik Okyanusu, Amerika, Asya ve Okyanusya kıtaları arasında ve dünyanın en büyük okyanusu. Pasifik adını İspanya krallığı adına Dünya'yı dolaşan Portekizli denizci Ferdinand Magellan vermiştir. Magellan, günler süren zorlu ve fırtınalı koşullar altında adını verdiği Macellan Boğazı'ndan geçip bu okyanusa açıldığında, fırtınaların dinmesinden ve kendisini sakin suların karşılamasından dolayı Portekizcede "sakin" anlamına gelen "Pasifico" sözcüğünden yola çıkarak bu adı vermiştir. 179.7 milyon km² yüzölçümüne sahiptir. Neredeyse Atlas Okyanusu ve Hint Okyanusu'nun toplamı kadar yüzölçümü vardır. En derin yeri 11.034 metre ile Mariana Çukuru olup burası aynı zamanda Dünya'daki en derin noktadır. En kalabalık ada Tahiti'dir. Ayrıca Dünya'daki depremlerin %90'ı ve büyük depremlerin ise %80'i Pasifik bölgesinde oluşmaktadır. Bunun nedeni Büyük Okyanusun çok derin olmasıdır. 708.000.000 km³ hacmi vardır ve kapladığı alan Dünya'daki toplam karaların alanından biraz daha büyüktür. Okyanusun 3.000-3.500 metreden daha derin her yerinde sıcaklık 2 °C derecenin altındadır. Üzerinde irili ufaklı yaklaşık 20.000 ada bulunmaktadır. Buna karşın toplam yüz ölçümünün yalnızca %1 kadarı karadır. Japonya, Endonezya ve Yeni Gine vb. volkanik adalarla çevrilmiştir. Bu adalara "ateş çemberi" adı verilir.
III. Aleksandros: III. Aleksandros (Yunanca: Μέγας Ἀλέξανδρος Megas Aleksandros)(20 Temmuz M.Ö. 356, Pella, Makedonya - 10 Haziran M.Ö.
Büyük Selçuklu Devleti: Büyük Selçuklu Devleti ya da Büyük Selçuklu İmparatorluğu (Arapça: السلاجقة al-Salācike, Farsça: سلجوقيان Salcūkiyān) Selçuklu Türklerinin kurduğu ilk devlettir.
Birleşik Krallık: Büyük Britanya ve Kuzey İrlanda Birleşik Krallığı, (İngilizce: United Kingdom of Great Britain and Northern Ireland), Avrupa'nın batısında, coğrafi olarak Büyük Britanya Adasının tamamını, İrlanda Adası'nın kuzey kısmını ve bazı diğer Britanya Adalarını kapsayan ülke. Ülkenin ismi, gerek ülke içinde, gerekse uluslararası camiada genellikle Birleşik Krallık (İngilizce: United Kingdom) olarak kullanılır. Büyük Britanya (İngilizce: Great Britain) sözcüğü de zaman zaman Birleşik Krallık anlamında kullanılır. Birleşik Krallığın kurucu unsurlarından oluşmuş, en gelişmiş ve kalabalık ülkesi olan İngiltere'nin ismi ise birçok yabancı medya kuruluşunda ve zaman zaman da resmi kanallarda Birleşik Krallık yerine kullanılır. Ülkenin vatandaşları için kullanılan resmi tanımlama Britanyalıdır (İngilizce: British). Bununla birlikte İngiliz sözcüğü de uluslararası camiada yaygın olarak kullanılır.
Gemilerde Talim Var: Gemilerde Talim Var; bir televizyon dizisi.
Gemiler Adası: Gemiler Adası, Muğla iline bağlı, Fethiye Körfezi'nin güney ucunda, Fethiye'ye 9 km. mesafede bir adadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir