En Etkili Füzeler

Sponsorlu Bağlantılar
abd ankara gelen hava irak kimyasal nin savunma temel En Etkili Füzeler Patriot Füze Özellikleri patriot füzesi özellikleri en etkili füzeler patri..Patriot Füzesi Nedir?

Patriot füzesi nedir?
Irak’ın elindeki kimyasal ve biyolojik başlık taşıyabilen ve Ankara’nın da menziline girdiği füzelere karşı en etkili savunma sistemi olduğu belirtilen Patriotlar 90’lı yılların başından beri ABD’nin temel hava savunma füzesi olarak kullanılıyor.
İngilizcede vatansever anlamına gelen ‘Patriot’, vuruş kabiliyeti ve ses hızının 5 katına ulaşabilme özelliğiyle dikkat çekiyor. Bir bataryasında 8 ünite bulunan Patriot sisteminde, her ünite için 4 fırlatıcı hazır bulunuyor. Körfez krizinde Irak Scudlarının hedefi olan İsrail, Patriot füze sistemleri ile kendini korumuştu.

Etiketler:patriot füzesi özellikleri en etkili füzeler patriot füze özellikleri patriot füzesi patriot füzelerinin özellikleri en etkili füze patriot füzesi nedir füze ne kadar etkilidir patriot füzesinin özellikleri patriot füze vikipedi patriyot füzesi patrıot füzesi özellikleri patriyot füze patriyot vikipedi patriyot füzeşeri özellikleri patriot füzesi video patriot füze sistemlerinin özellikleri patriot füzesi menzili patriyot özellikleri patriyotun menzili

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir