En Güzel Ve Etki Yapıcı Sözler

Sponsorlu Bağlantılar
bir bunun daha ede egemen insan karar ola olay olur sosyal En Güzel Ve Etki Yapıcı Sözler Guzel Dusunmek güzel düşünmek en güzel ve etki yapıcı sözler guze..Güzel Düşünmek-güzel Söz Etmek

Toplum hayatında yaşanan olumlu- olumsuz bir çok olay aslında öncelikle insan zihninde kurulmakta ve yaşanmaktadır.İnsan zihni önce bir konuda karar verir,sonra o kararının gereği olan davranışı yerine getirir.Sosyal olaylar da böyle vücut bulur.Bu nedenledir ki zihin temizliği,zihnin arı-duruluğu,sosyal hayatın güzelliği açısından önemlidir.Güzel düşünen kişiden güzel sözler ve güzel davranışlar sadır olur.Güzel söz ve güzel davranışların egemen olduğu bir sosyal ortamda,hayat daha güzel, daha çekilir olur.Türk kültüründe “Söz” ün sosyal hayattaki etkisinin büyüklüğünü Yunus Emre şu sözüyle ne kadar da özlü ifade etmiştir.
Söz ola bitire savaşı
Söz ola kestire başı
Söz ola ağulu aşı
Yağ ile bal ede bir söz.

Bunun dışında güzel sözün toplum hayatındaki olumlu ve yapıcı etkisi,” Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır” deyişiyle ifade edilmek istenmiştir.

Etiketler:güzel düşünmek en güzel ve etki yapıcı sözler guzel dusunmek düşünmekle ilgili aşk sözleri üzel düşünmek düşünmekle ilgili kapak sözler dusunmekle ilgili sozler etki yapıcı sözler düşünmeli sözler düşünmek güzel sozler düşünmekle ilgili şiirler dusunmek ile guzel sozler güzel düşünmek sözler düşünmek icin güzel sözler iyi düşünmekle ilgili sözler düşünmek güzel sözler GÜ EL DÜŞÜNMEK gelecegi iyi düşünen sözler düşünmeli sözler
Güzel Sanatlar Akademisi: * İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi
Güzel sanatlar: Güzel sanatlar, güzellik ve zevkle ilgilenen sanatlar için kullanılır. Bu terim ilk defa Fransızcada beaux arts olarak, resim, heykel, baskı gibi görsel sanatları tanımlamak için bulunmuştur.
Güzelyurt İlçesi: Güzelyurt İlçesi, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 5 ilçesinden biri. Yönetim merkezi Güzelyurt'tur. Yüzölçümü 381 kilometrekaredir (284.969 dönüm).
Güzelyurt, Kıbrıs: Güzelyurt (Yunanca: Μόρφου, İngilizce: Morphou, eski ad: Omorfo), Kıbrıs Adası'nda bir kent. Kıbrıs Cumhuriyeti'nin dördüncü büyük ilçesi.
Güzelyurt, Aksaray: Güzelyurt, Aksaray'ın ilçesi. Aksaray merkeze 45 km, Ihlara vadisine ise 15 km. uzaklıktadır.
Sözler ve Müzik (oyun): Sözler ve Müzik, Samuel Beckett'in bir radyo oyunu.
Sözlerim Silahım: Sagopa Kajmer'in Silahsız Kuvvet mahlasını kullandığı sıralarda çıkardığı ilk albüm. Sanatçının Silahsız Kuvvet serüveninde 2. ve son albümü ise İhtiyar Heyetidir.
Sözlerimi Geri Alamam: Bulutsuzluk Özlemi'nin 2004 yılında verdiği bir konserin kaydı olan konser albümü Bulutsuzluk Senfoni'nin en çok ses getiren aynı zamanda grubun en bilinen parçalarındandır.Grubun bazı konserlerinde şarkıya Şebnem Ferah da eşlik etmiştir.Şarkının söz ve müziği Nejat Yavaşoğulları'na aittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir