En İyi Siyaset Kitapları

Sponsorlu Bağlantılar
abd abdullah gül barack obama biri denge gibi hangi herkes ingiltere isim kitaplar mahir kaynak mete rusya safta siyaset taye yazan yazar yeni bir En İyi Siyaset Kitapları En Cok Satan Siyasi Kitaplar siyasi kitaplar en iyi siyaset kitapları EN COK SA..Aktüel Siyaset : Ençok Satan Kitaplar


Erdoğan Operasyonu
Yazar :Ömer Lütfi Mete/ Prof. Dr. Mahir Kaynak Yayınevi :Timaş Yayınları
Sayfa :224 SayfaEbat :13.5×19.5
Kitap Hakkında

Ömer Lütfi Mete ve Prof. Dr. Mahir Kaynak’tan çarpıcı bir çalışma daha…
Küresel Sermaye’nin İktidar Savaşı ERDOĞAN OPERASYONU çıktı.
“Bugün iki düşman gibi görünen ABD ve Rusya perde arkasında yeni bir denge politikası kurmak için anlaştılar. Türkiye’nin bu yeni düzende hangi safta yer alacağını konuşmamız lazım. Çünkü bu yeni süreç, Türkiye’de büyük dönüşümlere sebep olacak.”
“Yeni süreçte Erdoğan ve ekibi taye edilecek fakat yine bu partideki bir grup isim iktidara gelecektir. Yeni lider orduyla kavga etmeyen, eşinin başı açık ama başörtüsünü serbest bırakacak, Kürt değil ama Kürtlerle çatışmayan biri olacak…”
“Gül ve Erdoğan arasındaki ayrılık, Türkiye’nin stratejik müttefikinin hangi güç olacağı konusundaki görüş farklılığından kaynaklanıyor. Meselâ Gül, İngiltere ile ittifak kurmak isterken, Erdoğan ABD’yi tercih ediyor olabilir. İngiltere Kraliçesi’nin ziyaretini böyle değerlendirmek gerekir.”
“Abdullah Gül’ün cumhurbaşkanı seçilmesiyle, aslında başbakan olmasının önüne geçmek istediler. Şimdi süreç tersinden işliyor. Bu kez iktidara, Gül’ün uyguladığı politikaları takip edecek bir isim geçebilir…”

Umudun Cesareti
Yazar :Barack Obama Yayınevi :Pegasus Yayınları
Sayfa :384 SayfaEbat :13.5×19.5
Kitap Hakkında

“Barack Obama kendisi hakkında akıcı bir şekilde ve dahice yazan ender politikacılardan biridir… O, politik düşüncelerini herkes için anlaşılır bir şekilde temellendirmiştir. Bu düşüncelerini açıklarken mantıklıdır ve aşırıya kaçmaktan kaçınmıştır. Bu da Umudun Cesareti kitabını kutuplaşmış ve giderek kutuplaşan çağımızda sıradışı yapmaktadır.”

—Michiko Kakutani, New York Times

“O modern politikaya giren en iyi yazarlardan bir tanesidir.”

—Jonathan Alter, Newsweek

“Obama’nın iyi ve kötü hakkındaki düşünceleri politika tartışmalarıyla birlikte işlemekteki hüneri Amerika’nın Politika tarihinde az bulunur bir şeydir. Mendebur ve keyifsiz çağımızda sorunlara insancıl çözümler bulmak ve bunu umut sözcüğüyle anlatmak konusunda oldukça yeteneklidir.”

—Michael Kazin Washington Post

“Umudun Cesareti, ülkenin potansiyeli ve senatörlüğün temel değerlerine dayanan politik biyografisini gösterirken aynı zamanda zamanımızın büyük sorunlarını nasıl ele alacağının mutlu sonunu okura ve seçmene sunuyor.”

—Mike Dorning, Chicago Tribune

“Çok az politikacı politik bağlamda “umut”u tartışır. Tartışanların çoğu da bu konuya yaklaşım açısından samimi değildir. Obama bu sözcüğü ele alırken ona yepyeni ve capcanlı bir anlam yüklemiştir.”

Komünizm Düşüncesi Özet – Tarık Ali Kitapları – Tarık Ali Kitap Tanıtım

Kitap Özet

Düello”, “Karayip Korsanları” ve “Sokak Savaşı Yılları” adlı siyaset kitapları, ayrıca “Ayna Korkusu”, “Nar Ağacının Gölgesi” ve “Palermo’da Bir Sultan” adlı romanlarıyla bilinen, ’68’lerin ünlü militanı Tarık Ali’nin, bugünden geriye bakarak komünizmin siyasi ve düşünsel tarihini ele aldığı, geleceğe umutla bakışının temellerini ortaya koyduğu kitabı.

Kitap Önyüzü

Kitap Künyesi

Komünizm Düşüncesi – Tarık Ali

Agora Kitaplığı
» İnceleme
» Siyaset
Fiyatı : 9,00 TL
Mart 2011,
ISBN: 9786051031088

Etiketler:siyasi kitaplar en iyi siyaset kitapları EN COK SATAN siyasi kitaplar en iyi siyasi kitaplar siyasi kitaplar listesi ençok satan politik kitap çok satan siyasi kitaplar en çok okunan siyasi yazar siyaset konulu hit kitaplar en iyi siyaset kitapları resmi siyaset konulu çok okunan roman isimleri iyi siyaset kitapları SİYASİ KİTAP siyaset kitapları en çok satan aktüel siyaset en beğenilen siyaset kitapları en güzel siyaset kitapları en çok okunan siyasi-güncel kitaplar en çok satılan siyasi kitaplar en iyisiyaset kitapları
Siyaset bilimi: Siyaset bilimi, politika bilimi ya da politoloji, siyasal teorileri ve siyasal teorilerin pratiklerini inceleyen, siyasal sistemler ve siyasal davranışlar alanıyla ilgilenen bir sosyal bilim alanıdır.
Siyaset felsefesi: Siyaset Felsefesi, devlet, hükümet, siyaset, özgürlük, mülkiyet, meşruiyet, haklar, hukuk gibi konular hakkındaki, bu kavramlar nedir, neden ihtiyaç vardır, bir hükümeti ne meşru kılar, devlet hangi özgürlükleri ve hakları neden korumalıdır, hangi biçimde kurumsallaşmalıdır, kanun nedir, vatandaşın devlete karşı yükümlülükleri nelerdir, bir hükümet yasal olarak neden ve nasıl görevden çekilmelidir gibi temel sorulara cevap arayan ve bu konuları felsefeden faydalanarak inceleyen sosyal bilim dalıdır.
Siyaseten doğruluk: Siyaseten doğruluk (İngilizce: Political correctness), farklı dil, din, kültür ve cinsiyetten kişileri incitmemek amacıyla, özenle kullanılan ifade, düşünce ve uygulamaları tanımlamak amacıyla kullanılan bir terimdir.
Siyaset Meydanı: Siyaset Meydanı, Ali Kırca tarafından hazırlanıp sunulan tartışma programı. İlk olarak 6 Şubat 1994'te atv'de, pazarları haber öncesi yayınlandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir