En Uzun Burunlu İnsan

Sponsorlu Bağlantılar
c y lee daha guinness halka iyi lee partners mehmet meydan rekorlar sun taipei 101 taiwan uzun En Uzun Burunlu İnsan Büyük Burunlu Kız dünyanın en uzun burnu en uzun burunlu insan büyük..Dünyanın En Uzun Burunlu İnsanı :)

MEHMET Özyürek (57), İngiltere’de de, ‘Dünyanın en büyük burnuna sahip insanı’ unvanını kazandı. Bu konuda Türkiye şampiyonu olan Özyürek’in 8.8 cm uzunluğundaki burnu, daha önce Guinness Rekorlar Kitabı’na da girmişti. Haberi veren ‘The Sun’ gazetesi, ‘bu rekortmen’ burnun büyüklüğünün daha iyi algılanması için, Özyürek’in cepheden ve profilden fotoğraflarını yayımladı.


Dünyanın En Büyük Burnu

Dünyanın en büyük burnu yarışması düzenlendi.Yarışmanın birincisi aşağıda.:D:D


Dünyanın En Büyük Burnu

Dünyanın çatısı” olarak adlandırılan dünyanın en yüksek gökdeleni Taiwan’ın başkenti Taipei’de yapıldı.
Tasarımını C.Y. Lee & Partners’ın yaptığı “Taipei 101″ 508 metre yüksekliğinde ve 101 kattan oluşuyor.
89. katında bir gözlem katı bulunan yapı aynı zamanda dünyanın en hızlı asansörüne sahip.
39 saniyede gözlem katına ulaşılabilen asansör saatte 60 km hız yapabiliyor.
Temelinde granit kullanılan yapı, çelik ve güçlendirilmiş betondan yapılmış. Dış duvarlarında ise çift cam kullanılmış.
Yaklaşık 30300 metrekarelik bir alanda konumlanan gökdelenin büyük bir kısmı finans endüstrisi için kullanılacak
. Çevresinde oluşturulan 35 metre genişliğinde 15000 metrekarelik bir alan ise halka açık bir meydan olacak.
İç mekanda yer alan 2800 metrekarelik alan ise dünyanın en büyük halka açık mekanı olacak.


Dünyanın En Uzun Binası

Etiketler:dünyanın en uzun burnu en uzun burunlu insan büyük burunlu kız dünyanın en büyük burunlu insanı uzun burunlu kadınlar uzun burunlu insan en geniş burunlu insan en büyük burunlu adam uzun burunlu kadın resmi dünyadaki en büyük burnu uzun burunlu insanlar dünyanınenuzunburnu uzun burun kaç cm en uzun burunlu adam uzun burunlu kadın en buyuk burunlu adam burnu uzun insanlar çok uzun burunlu insanlar büyük burunlu kadınlar En uzun burunl insan
İnsan sindirim sistemi: İnsan sindirim sistemi mekanik (fiziksel) ve kimyasal sindirim olarak ikiye ayrılır. Mekanik (fiziksel) sindirim molekülleri kücük moleküllere ayırmaktır.
İnsani Gelişme Endeksi: İnsani Gelişme Göstergesi (Human Development Index), Dünya'daki ülkeler için yaşam uzunluğu, okur yazar oranı, eğitim ve yaşam düzeyi doğrultusunda hazırlanan bir ölçümdür.
İnsan hakları: İnsan hakları, tüm insanların sahip olduğu temel hak ve özgürlüklere denir. İnsan hakları, ırk, din, dil ve cinsiyet ayrımı gözetmeksizin tüm insanların yararlanabileceği haklardır.
İnsansılar: İnsansılar veya İnsansı maymunlar (Hominoidea), Eski Dünya maymunlarından bir primat üst familyası. İnsansılar üst familyası iki familyaya bölünür; gibongiller veya küçük insansı maymunlar (Hylobatidae) ve insangiller veya büyük insansı maymunlar (Hominidae).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir