Enerji Verici Besinler

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Enerji Verici Besinler hakkında özet bilgiler içerir. Enerji Verici Besinler ve Enerji Verici Besinler Nelerdir hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…


Enerji Verici Besinler

Enerji Verici Besinler

Başlıca enerji verici besinler karbon hidratlar, yağlar ve proteinlerdir.

Karbon hidratlar: Şeker ve şekerli yiyeceklerle patates, tahıl ve unlu gıdalarda bulunan nişasta, karbon hidratlar grubuna giren besinlerdir.

Yağlar: Tereyağı, içyağı, kuyruk yağı gibi hayvansal yağlarla; zeytin, ayçiçeği, fındık ve susam gibi bitkilerde bulunan yağlardır. Hücreler enerji elde ederken, önce karbon hidratları kullanır. Bittiğinde yağları kullanır.

Proteinler: Daha çok etin yapısında, süt ve yumurta ile baklagillerde, bir miktar da diğer besinlerde bulunur. Hücrelerde karbon hidrat ve yağ olmadığında yakılarak enerji elde edilir.
linkz_publisher_id = 12369;
linkz_scope = [‘linkzarea01′];

Etiketler:enerji verici besinler Enerji Verici Besinler Nelerdir Enerji Verici Yiyecekler
Enerjinin korunumu yasası: Enerjinin korunumu fizikte, yalıtılmış bir sistemdeki enerjinin toplam miktarının sabit kalmasıdır. Buna göre enerji kaybolamaz ancak şeklini değiştirebilir.
Elektrik santrali: Elektrik santralı, elektrik üretecek bir fabrikayı meydana getiren tesislerin tümü.
Enerji seviyesi: Enerji seviyesi (veya Yörünge), atom çekirdeğinin etrafında katman katman biçiminde bulunan kısımların herbiridir.
Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı: Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan ve enerji ve tabii kaynaklar ile alakalı işlerin yürütülmesinden sorumlu olan bakanlık.
Baz istasyonu: Baz istasyonu, iki yönlü bir mobil ağ sisteminde yayın yapan birim. Radyo sistemindeki bir antenden farklı olarak, baz istasyonu hem sinyal alır, hem de sinyal gönderir (yani iki antenden oluşur).

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir