Ergene Nehri, Uzunköprü’yü Tehdit Ediyor

Sponsorlu Bağlantılar

Not alınmaya değer bir haber daha… Ergene Nehri, Uzunköprü’yü Tehdit Ediyor haberini Uzun Köprü ve Ergene Nehri konularıyla alakalı insanlar için paylaşıyorum. Notdenizi 3.sayfa haberleri departmanı bildirdi… :)

3.SAYFA haberleri, aşırı yağış, uzun köprü,ergene nehri, 3.SAYFA

Son günlerde yağan yağışlar ve Bulgaristan’ın baraj kapaklarını açmasıyla birlikte Ergene Nehri’nde meydana gelen taşkın, Edirne’nin Uzunköprü ilçesini tehdit etmeye başladı.


Ergene Nehri, Uzunköprü’yü Tehdit Ediyor

Yatağından çıkan Ergene Nehri nedeniyle nehir kenarındaki tarım arazileri tamamen sular altında kalırken, yükselen nehir suları, Uzunköprü’de TOKİ tarafından yapılan Sosyal Konutlara kadar yükseldi. Yapımı devam eden konutlarda, kimsenin oturmadığı öğrenilirken, TOKİ yetkilileri tedirginlik içerinde olduklarını söyledi. TOKİ yetkilileri, Uzunköprü Belediyesi’ne gerekli bilgileri verdiklerini, gelen ekiplerin su kanalı açıp su seviyesini sabit tutmak için çalışmalar yaptıklarını, ayrıca su seviyesinin yüksekliğinden ilk etapta zarar görecek olan iki blok ile nehir arasına hendekler yapıldığını ifade etti. Yetkililer, şu an için gerekli kontrollerin tamamlandığını ancak su seviyesinin yükselmesi durumunda evlerin muhtemel olarak su altında kalacağını ifade ettiler.

Ergenekon davaları: [[Dosya:Milliyet 20 Ekim 2008 Manşet.jpg|thumb|right|200px]|Davanın başlamasından bir gün önceki Milliyet'in manşeti]]
Ergenekon operasyonu: Ergenekon, 2000'li yıllarda Türkiye'de faaliyet gösterdiği ileri sürülen gizli silahlı örgüttür. Türkiye yargısı tarafından terörizm ile suçlanmaktadır.
Ergenekon: Ergenekon ile ilgili olası ansiklopedik kullanımlar;
Marmara Bölgesi: Marmara Bölgesi, Türkiye'nin coğrafi bir bölgesi.
IUCN Kırmızı Listesi: IUCN Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Türlerin Kırmızı Listesi ("IUCN Kırmızı Listesi") ve bitki ve hayvan türlerinin dünyadaki en kapsamlı Küresel Koruma durumu envanteridir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir