Erkeklerde Bel Çevresi Kaç Cm Olmalı

Sponsorlu Bağlantılar
ama basit bunu dille dr mehmet egzersiz halka ilk intermed iyi kabul kendi new york presbyterian prof dr safra siz tek yeni Erkeklerde Bel Çevresi Kaç Cm Olmalı Bel Çevresi Hesaplama bel çevresi kaç olmalı erkeklerde bel çevresi kaç ..Kilo Vermeseniz De Beliniz İncelir

Bel çevresinin boy uzunluğunun en fazla yarısı kadar olması gerektiğini söyleyen Prof. Öz’e göre bunu başarmanın tek yolu, egzersiz yapmak.

Prof. Dr. Mehmet Öz’ün yeni bel çevresi hesaplama yöntemi, geçen hafta çok konuşuldu. Hemen herkes elinde mezura, bel çevresini ölçme ihtiyacı hissetti. Öz’ün verdiği bu yeni ölçü önemli çünkü bel çevresi ne kadar inceyse şişmanlık ve kalp hastalıklarına bağlı ölüm riski de o kadar düşüyor.

New York Presbyterian Hastanesi ve Intermed Polikliğinin işbirliğiyle düzenlenen konferansların 5.’cisi olan “Bilinçli Beslenme ve Sağlık ve Siz” konulu konferansta da yine en büyük ilgi odağı Prof. Dr. Mehmet Öz oldu. Öz, dersine iyi hazırlanmış bir öğrenci gibi beraberinde son kitabı, mezurası, mide maketi, hatta ameliyatla çıkarılan safra taşları ve liposuctionla alınan yarım kilo yağla (kavanoz içinde) konferansa katıldı ve tüm bildiklerini yanında getirdiği bunların yardımıyla basit bir dille halka anlattı.

Nefesinizi içinize çekin

Prof. Dr. Mehmet Öz’e göre bel çevresi çok önemli ama onun kadar önemli olan bir şey daha var ki o da ölçme kriterleri… Öz’ün bel çevresini ölçerken önerdiği ilk ve en önemli husus, mezuranın bele mutlaka göbek deliğinin üzerinden dolanması.

İkinci önemli nokta ise ölçüm yapılırken derin nefes alınıp karnın mümkün olduğunca düz hale getirilmesi. Prof .Öz’ün beli 88 santimetre

Konferans öncesinde konuşma imkânı
bulduğumuz Prof. Dr. Öz’ün boyunun 1.86cm olduğunu öğreniyoruz. Bel çevresi ise 88 santimetre. Yani kadınlarda 80, erkeklerde ise 88 santimetre olarak kabul edilen ‘normal’ sınırların içinde kalıyor. Ancak Mehmet Öz’ün verdiği kendi formülüne göre ( boyuna göre) beli 5 santimetre daha genişleyebilir. Yani 93 santimetreye kadar marjlı sayıyor kendini ve “Ama inşallah bu sınırı doldurmam” diye ekliyor.

Neden bel çevresi ölçüsü her yerde karşımıza çıkıyor ve bu konuda yeni kriterler, formüller çıkarılıyor? Bunun sebebini Prof. Dr. Öz, şöyle açıklıyor; “İnsanlar vücut kilolarını takip ediyor ama bazen diyet yaptıklarında kilo vermediklerini görüyorlar. Çünkü spor yaparsanız kilonuz değişmeyebilir ama bel çevreniz incelir. Daha sağlıklı ve kaslı bir vücuda kavuşursunuz. Kilo verememek, moral bozukluğuna neden olmamalı. Çünkü biyoloji her zaman
iradeyi yener. Katı irade başarılı olmaz. Unutmayın kas, yağa göre 50 kat fazla kalori yakar”

Zar gibi safra taşları

Şişmanlığın ayrıca safra taşlarına neden olduğunu, erkeklerde de meme büyümesine yol açtığını vurgulayan Prof. Öz, üç değişik hastadan çıkartılan safra taşlarını göstererek, “Bazıları zara, bazıları ise mücevhere benziyor. Güzel görünüyorlar ama sağlık için hiç iyi değiller” diyor.

Asansörde karın egzersizi

Çok dar bir kot pantolon giyiyorormuş gibi karnınızı içeri çekin ve kalça kaslarınızı kasın. Başınızın tam tepeden bir iple tavana doğru çekildiğini hayal edin, o halde kalın. Hem doğru duruşu yakalarsınızhem de enlemesine karın yani destekleyici bel kaslarınızı çalıştırırsınız. Bunu asansörde, kuyrukta, işyerinde ve yolda yürürken yapın.

Susuzluğu açlıkla karıştırmayın

●Yemeyi otomatik hale getirmek için, günde bir öğünü değiştirin ve aynı yiyecekleri farklı öğünlerde kullanın.

●Kendinizi sürekli tok hissetmek için gün boyunca, ama azar azar yiyin.

●Doyma sinyalinin beyninizden midenize gitmesine izin vermek için, öğünden önce biraz sağlıklı yağ yiyin (bir kaç tane kuruyemiş gibi); böylece öğün sırasında aşırı yemezsiniz. Sabahları öğleden sonraki açlık duygusunu bastırmak için lifli besinler yiyin.

●Obezlik etkisine karşı savaşan yiyecekler yiyin; yeşil çay, O****-3 yağ asidi (balıkta ve cevizde bulunur), kahve, sebze ve meyve bu konuda idealdir.

Kırmızı biber iştahı keser

●Bel ölçüsü kontrolünde etkili olan iki baharat gösterilmiştir; kırmızı biber ve tarçın. Acı biberde bulunan ‘capsaicin’ maddesi metabolizmayı hızlandırır ve iştahı keser.

●Yemekten önce bir-iki bardak su için. Açlık sinyali olarak algıladıklarınız, aslında susuzluk sinyali olabilir.

●Açlığınızı bastıracak acil durum yiyeceklerini el altında bulundurun; havuç, elma veya nane şekerleri gibi.

●Açlığınızı 1 ve 7 arasında değerlendirin (1 çok aç, 7 tıka basa tok olarak). 3 ve 4 arasında kalmaya çalışın; gün boyu ortalama miktarlarda yiyin.

●Öğünlerinizde 20 santimetrelik tabaklar kullanın. Daha küçük yemek tabakları, daha az porsiyon demektir.

Milliyet

Etiketler:bel çevresi kaç olmalı erkeklerde bel çevresi kaç cm olmalı bel çevresi hesaplama bel ölçüsü kaç olmalı bel incelmesi ideal bel ölçüsü hesaplama bel çevresi için egzersiz belin incelmesi bel incelme kadınlarda bel çevresi kaç cm olmalı belden incelme belin incelmesi için belimin incelmesini istiyorum bel çevresi ne kadar olmalı bel çevresi kaç cm olmalı belin incelmesi için egzersiz bel kaç cm olmalı bel 10 cm nasıl incelir 1 cm incelme kaç kilo göbek çevresi kaç cm olmalı
Erkek sünneti: Sünnet, erkeklerde penis başını örten ve koruyan üstderinin (prepus) bir kısmının veya tamamının kesilip atılması.
Jinekomasti: Jinekomasti, erkeklerde kadınsı meme büyümesi. Sözcük, Yunanca gyne (kadın) ve mastos (meme) kelimelerinin birleşmesinden oluşturulmuştur.
Ergenlik dönemi: Ergenlik (puberte), insanlarda meydana gelen "yetişkinliğe ilk adım" evresidir. Ergenlik, çocukluk çağı ile yetişkinlik çağı arasındaki geçiş dönemidir. Ergenlik, bireyde çocuksu tutum ve davranışlarının yerini yetişkinlik tutum ve davranışlarının aldığı, cinsiyet yetilerinin kazanıldığı, bireyin erişkin rolüne psikolojik ve somatik olarak hazırlandığı dönemdir. Çocukluk çağı olarak adlandırılan yaşlarda, sosyal toplum bilinci (süperego) gelişmemişken, ergenlik dönemine giren gençlerde toplumsal kabullenilme, bir grubun parçası olma (süperego ve ego) kavramları gelişir. Vücut hormonlarınıdan cinsiyet ile ilgili olan (sekonder cinsiyet hormonları) östrojen veya androjenlerin üretimi bu dönemde pik yaptığından ergen adayının psikolojisi sebepsiz değişimler gösterir.Ergenlik dönemi insanlardaki 5 dönemden biridir.Ancak bilim adamlarının ergenlik dönemi ile ilgili görüşü sadece çocuklar belli bir yaşa geldiğinde bu döneme girince sadece yavaş yavaş yetişkinlik kazandıkları için BM ve bilim insanları ergenliğe girenlerinde hala çocuk olduğunu kabul eder.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir