Ermeni Techiri

Sponsorlu BağlantılarErmeni Techiri ve Sözde Ermeni Soykırımı Hakkında Bilgi ile ilgili bu yazıda Tehcir Nedir ? (ermeni Techiri) hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…


Tehcir Nedir ? (ermeni Techiri)

Tehcir Nedir ? (Ermeni Techiri)

Name:	Tehcir.jpg <br />
Views:	173 <br />
Size:	10,5 KB (Kilobyte) <br />
ID:	31260Tehcir (=yer değiştirme) uygulaması son derece başarılı bir sevk ve iskân hareketidir. Bugünün şartlarında bile dünyada bir benzeri daha yoktur

Ermeni tehciri, Ermenileri imha etmek için değil, devlet tarafından güvenliklerini sağlamak, onları korumak amacını gütmüştür ve kim ne derse desin dünyanın en başarılı yer değiştirme uygulamasıdır.

Eğer, Osmanlı Devleti Ermeni tebaasından kurtulmak isteseydi, asimilasyon yoluyla veya savaşı gerekçe göstererek bunu çok kolay halledebilirdi. Osmanlı, yer değiştirme uygulamasıyla savaş şartlarında her an ölümle burun buruna gelebilecek olan yüz binlerce Ermeni’nin hayatını kurtarmıştır. Nitekim, yeni bölgelere yerleştirilen Ermeniler sağ salim hayatlarını sürdürürken, Rus ordusu saflarında Türklere karşı savaşan Ermeniler, savaş şartları gereği ölmüşlerdir. Devletine bağlı Ermeniler böylece ayıklanarak, halkı öldüren Ermenilerle karıştırılmamaları sağlanmıştır, böylece intikam için öldürülmekten kurtarılmışlardır.

Etiketler:ermeni techiri sözde ermeni soykırımı hakkında bilgi sözde ermeni soykırımı hakkında bilgiler techir nedir tehcir ne demek
Ermeniler: Ermeniler (Ermenice: հայերը Hayerı), bir Hint-Avrupa halkı olan Ermenilerin tarih sahnesine çıktığı ilk yer Anadolu'dur.
Ermenistan: Ermenistan (Ermenice: Հայաստան Hayastan, ), ya da resmî adıyla Ermenistan Cumhuriyeti (Ermenice: Հայաստանի Հանրապետություն Hayastani Hanrapetut‘yun, ), Güney Kafkasya'da denize kıyısı olmayan bir ülkedir.
Ermenice: Ermenice, Hint-Avrupa dil ailesinden bir dil. Ermenistan'ın resmi dilidir.
Ermeni Kırımı: Ermeni Kırımı, Ermeni Soykırımı, Sözde Ermeni Soykırımı, (Ermenice: Հայոց ցեղասպանություն|Ցեղասպանություն, Hayoc’ C’eġaspanout’youn, Մեծ Եղեռն, Mec Eġeṙn; "Büyük Felaket"), Osmanlı İmparatorluğu'nun I.
Ermeni Devrimci Federasyonu: |}

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir