Eşek Kaç Memeli

Sponsorlu Bağlantılar
afrika bile equidae gelir hizmet iyi ya yaban yere Eşek Kaç Memeli Yabani Eşek Ve Hayvan Youtube eşek kaç memelidir eşek kaç memeli yabani eşek ve ..Eşek

Atgiller (Equidae) familyasının tek tırnaklılar sınıfından uzun kulaklı iki otçul memeliye verilen ortak ad. Bu otçul memelilerden biri Asya’nın öteki de Afrika’nın kurak düzlüklerinde yabanıl olarak yaşar. Merkep olarak da bilinir. Yavrusuna sıpa denir. Evcilleştirilmiş eşekler, yük ve hizmet hayvanı olarak kullanılır. Evcil eşek, Afrika yaban eşeğinin soyundan gelir. Ortalama ömrü 30-35 yıldır. At kadar hızlı yürüyemeyen eşek, yere sağlam basar ve sarp yerlere bile yükleri tehlikesizce çıkarabilir. Zaten asıl olarak yük taşımada kullanılırlar. İyi bir yük hayvanı olması, dayanıklılığı ve az yemle yetinmesi nedeniyle yaklaşık olarak M.Ö. 4000’li yıllarda evcilleştirilmiştir.

Eşek Anadolu’ya attan önce yerleşmiş ve atın bilinmediği dönemlerde tarımda, binek ve yük hayvanı olarak kullanılmıştır.

Etiketler:eşek kaç memelidir eşek kaç memeli yabani eşek ve hayvan youtube eşek ömrü yaban eşek çiftleşmesi youtube afrika eşekleri eşekler kaç memelidir yaban eşek çiftleşme yabanieşeklerinçiftleşmesi yabani eşeklerin çiftleşmesi afrikaeşeklerininçiftleşmesi afrika yabani eşek çiftleşiyor eşşekalemiçakaları at eşek çiftleşmesi hayvan çiftleşme videoları youtube eşşek çiftleşme Hayvanlar cifleşmesı at esek youtube eşek çiftleşmesi esek çiftleşmesi youtube youtube esek cıftlesmesı
Eşek arısı: Eşek arısı ya da Vespa, Vespidae familyasına ait yaban arısı cinsi. Türkiye'deki yaygın türü "sarıca" olarak bilinen Avrupa eşek arısıdır (vespa crabro).
Eşek hıyarı: Eşek hıyarı (Ecballium elaterium), bir çiçekli bitkiler familyası olan Cucurbitaceae (kabakgiller) içinde bulunan Ecballium cinsinin bilinen tek türü.
Eşeksenli: Eşeksenli (İngilizce: co-axial), iki veya daha fazla objenin aynı eksene sahip olması anlamına gelen bir kelimedir.
Eşek otu: Eşek otu (Oenothera biennis), Onagraceae familyasından otsu bitki türü.
Memeliler: Memeliler (), hayvanlar aleminin insanların da dahil olduğu, dişilerinde bulunan meme bezleri ve hem dişi hem erkek bireylerinde bulunan ter bezleri, kıl, işitmede kullanılan üç orta kulak kemiği ve beyinde yer alan neokorteks bölgesi ile ayrılan bir omurgalı hayvan sınıfıdır.
Memelilerin sınıflandırılması: Bu sayfada yer alan sınıflandırma, günümüzde yaşayan veya son buzul çağından sonra soyu tükenen memelilerin familya seviyesine kadar sınıflandırılmasıdır.
Memelilerin evrimi: Daha fazla bilgi için: Yaşamın Evrimsel Tarihi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir