Eski Ölçü Aletleri

Sponsorlu BağlantılarEski Ölçü Aletleri Resimleri Fotoğrafları

Eski Ölçü Aletleri Resimleri Fotoğrafları


Açı Ölçer


Ampermetre


Köstekli Saat


Kumpas


Metre


Tansiyon Aleti

Ölçü Birimleri


Etiketler:eski ölçü birimleri eski ölçü aletleri eski ölçü aletlerinin isimleri eski ölçüm aletleri eski ölçü aletleri nelerdir eski ve yeni ölçü aletleri eski ölçü birimleri resimleri eski ölçme aletleri eski ve yeni ölcü birimleri eski ölçü aletleri okka ölçü aletleri dara ölçü aleti eski ve yeni ölçme araçları resimli eski ölçüm araçları eski ölçü birimleri resmi eski uzunluk ölçme aletleri eski uzunluk ölçü aletleri eski ölçü aletlerinin resimleri eski ölçüm aletlerinin resimleri osmanlı ölçü aletleri
Ölçülme ölçeği: Matematik ve istatistik bilim dallarında, bir değişken için sayısal veri ölçülme ölçeği, o değişken içindeki nesneleri temsil eden sayısal değerlerin kapsadıkları bilgilerin özelliklerinin belirli bir şekilde sınıflandırmasıdır. İncelenen kavramlar Amerikan uygulamalı matematikçi Stanley Smith Stevens tarafından teklif edilip geliştirilmiştir. . Stevens'in ölçekler kuramına göre bir değişken için sayısal veriler dört değişik şekilde ölçülme ölçeğine sahip olabilirler: isimsel, sırasal, aralıksal ve oransal. Bu değişik ölçeklere göre değişken verilerine, değişik matematik ve istatistiksel işlemlerin ve ölçümlerin değişik şekilde uygulanması gerekmektedir.
Ölçme: Ölçme ya da ölçüm, bilinmeyen bir büyüklüğün yerine aynı türden olan ancak bilinen bir büyüklükle kıyaslanmasına denir.
Ölçülü, Kars: Ölçülü Köyü (Kürtçe: Wazé), arazisi batıda merkez ilçe (Kars), kuzeyinde Derecik, Yalınkaya ve Halefoğlu köyleri, doğuda Bulanık Köyü, güneyinde ise Tekneli ve Borluk köylerinin arazileriyle komşudur.
Ölçüler ve Standartlar Genel Müdürlüğü: Ölçüler ve Standartlar Genel Müdürlüğü, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı'na bağlı, Yasal Metrolojiden sorumlu kuruluştur

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir