Evde Sucuk Yapımı

Sponsorlu Bağlantılar
arada dizi gr havana koyun sucuk veya yere Evde Sucuk Yapımı 1 Kg Sucuk Nasıl Yapılır evde sucuk evde sucuk yapımı 1 kg sucuk nasıl yapı..Evde Sucuk Yapımı

:tamam:Sucuk Yapımı tarifi

için Malzemeler :

1kg koyun etin
25 gr tuz
15 gr karabiber
10 gr kimyon
25 gr sarımsak
Sucuk Yapımı

yemeğinin hazırlanışı:

Sucuk, dövme veya alelade olarak yapılır. Sucuk için koyun eti tercih edilir. Etin yağlı (lop), but kısımlarından parçalar kesmeli, sinir ve zarlarını çıkarmalı. Et kıyma makinesinden iki defa çekildikten sonra kullanılmalıdır. Yahut dövme sucuk yapılacaksa, havana koymalı, pestil olmayıncaya kadar dövmelidir. Baharat, tuz, sarımsak vesaireyi dövme etle karıştırıp iyice yoğurmalı ve bir gece bırakmalıdır.
Ertesi gün, tekrar elden geçirip bir daha yoğurduktan sonra, et makinesine takılan bumbar hunisi yardımıyla yapma başlanır. Tedarik edilen temiz ve kokusuz koyun bagirsaklarina, içinde boş hava kabarcıkları kalmıyacak surette dikkatle doldurulur. Uygun boylarda, mesela 30 – 40 santimetrede bagirsaklar boğulur ve iki uçları sicimle bağlanır.İtinalı sucukların imalinde her dizi sucuğu ayrı ayrı kaynar suya batırıp hemen çıkarmalı ve bezle iyice kurulamalıdır. Ve halka sucukları ayrı ayrı bezlere sarmalıdır.Ertesi gün, tekrar açıp sucukların üzerlerini silmeli ve yine tülbentlerini sararak serin bir yere asmalıdır. Böylece, arada kontrol ederek ve bezleri değiştirerek üç dört gün bırakmalı.
Sonra, uygun yükseklikte sırıklara, karınlarından asmalı ve ara sıra dislari zeytin yağiyla yağlamalıdır. Uçlarına kadar kuruduktan sonra, sırıklardan alınıp içeride yüksek yerlere asarak kıvamını buluncaya kadar kurumalarına devam ettirmelidir..:: ::.

: i.. .

Etiketler:evde sucuk evde sucuk yapımı 1 kg sucuk nasıl yapılır evde sucuk nasıl yapılır evde sucuk tarifi ev sucuğu ev yapımı sucuk sucuk nasil yapilir turkce evde sucuk nasil yapilir ev yapımı et sucuk evde et sucuğu ev yapımı sucuk 19 mayıs tülbentte sucuk yapımı ev sucuk ici ev de et sucuğu yapımı ve malzemeler sucuk yapılışı koyun sucuğu ev yapımı sucuk nasıl doldurulur sucuk yapımı evde sucuk nasıl doldurulur
Sucuk (anlam ayrımı): * Sucuk - Şişirilip kurutulmuş bağırsak içine baharlı et kıyması doldurularak yapılan bir tür yiyecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir