Everest Dağı Nerede

Sponsorlu BağlantılarBu makalenin Everest Dağı Nerede ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Everest, (Tibetçe: Çomolungma, Nepali: Çonnolugma Sagramata), dünyanın en yüksek dağı. Himalayalar’da, yaklaşık 28 derece kuzey enlemi ile 87 derece doğu boylamında, Çin–NepalTibetNepal’den görülmesine engel olur.

İsim:  mounteveresttopgoldzt1.jpg<br />
Görüntüleme: 602<br />
Büyüklük:  46,0 KB (Kilobyte)

Etiketler:
Everest Dağı: Everest Dağı, (Tibetçe: Çomolungma, Nepali: Çonnolugma Sagramata), dünyanın en yüksek dağı. Himalayalarda, yaklaşık 28 derece kuzey enlemi ile 87 derece doğu boylamında, Çin–Nepal sınırı üzerinde yer alır.
Everest Yayınları İlk Roman Ödülü: 2006 yılından beri her yıl Everest yayınları tarafından düzenlenen roman yarışması. Ödül tutarı 3.000 TL’dir.
Everest (anlam ayrımı): Everest, aşağıdaki anlamlara gelebilir:
Dağıstan: Dağıstan Rusya Federasyonu'na bağlı, özerk bir cumhuriyettir. 20 Ocak 1921'de SSCB'te bağlı olarak Dağıstan Özerk Sovyet Sosyalist Cumhuriyeti adıyla kuruldu.
Dağılma Dönemi Osmanlı Sadrazamları listesi: Dağılma Dönemi Osmanlı Sadrazamları listesi Safranbolulu İzzet Mehmed Paşa'dan Ahmed Tevfik Paşa'ya kadar, yani 1733-1922 döneminde, sadaret başlangıç tarihine göre sıralanmış Osmanlı Sadrazamları listesidir
Dağılma dönemi Osmanlı donanması: Bu liste 1842-1923 yılları arasında Osmanlı Donanması'na bağlı, buharlı küçük tekneler (steam launch) ve motor botu dışındaki bütün gemi ve tekneleri listesini içermektedir.
Dağınık Yatak: Dağınık Yatak, senaryosunu Murathan Mungan'ın yazdığı, yönetmenliğini Atıf Yılmaz'ın, yapımcılığını Kadri Yurdatap'nin üstlendiği, 1984 yapımı Türk filmi.
Dağılmış komut çizelgesi: Distributed Hash Tables (DHTs) ya da Dağılmış Komut Çizelgesi (DKÇ), P2P paylaşımında geri bildirim anonsu olarak adlandırılmaktadır.
Neredesin Firuze: Neredesin Firuze, 2004 yılı yapımı bir Türk filmidir. IFR (İstisnai Filmler ve Reklamlar) tarafından gerçekleştirilen prodüksiyonda Levent Kazak'ın yazdığı senaryo Ezel Akay (Ezop) tarafından yönetilmiştir.
Neredeyse tehdit altındaki türler: Neredeyse tehdit altındaki türler (NT), nesli tehlikede olmamakla beraber, yakında nesli tehlikeye girebilecek türlerdir.
Hogwarts kadrosu: Aşağıdaki karakterler Harry Potter serisindeki Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu'nun çalışanları, sakinleri ve kurucularıdır.
Nerdesin Be Birader?: O Brother, Where Art Thou? ya da Nerdesin be birader? Coen Kardeşler tarafından yapılmış bir komedi filmidir.
Neredeyse kesin: Olasılık kuramında bir olayın meydana gelme olasılığı 1 ise bu olay neredeyse kesin olarak gerçekleşir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir