Evlilikte Kadının Görevleri

Sponsorlu Bağlantılar
bir bu cinsel eden hizmet iten nefret ona onu ya Evlilikte Kadının Görevleri Evlilikte Kadinin Görevleri kadının kocasına karşı cinsel görevleri evlilikte ..Kadın Cinsel İlişkiden Neden Kaçar?

Kadın cinsel ilişkiden neden kaçar? Onu böyle davranmaya iten nedenler nelerdir? Bu konuda eşlere düşen görevler nelerdir?

Bir kadın cinsel ilişkiden kaçmak için sürekli olarak özürler ileri sürüyorsa, kocası kendini istenmeyen ve nefret edilen biri olarak görebilir.

Kapalı toplumlarda kadının, erkeğin ihtiyaçlarını giderici, ona hizmet eden, çocuk doğuran biri olarak konumlandırılması, kadının ileriki yaşamında soğukluğa neden olabilir. Çünkü cinsel ilişkide hep tedirgindir. Cilve yapmanın ayıp olduğu düşüncesiyle büyütülen kadın, zamanla cinsellikten zevk almamaya ve sürekli sevişmekten kaçmaya başlar. Kadınlar için sevgi sözcükleri ve sevgi çok önemlidir. Eğer kocalarının sevişmenin içine sevgi katmadıklarını hissederlerse de kocalarına kızıp sevişmeden kaçabilirler.

Evliliğin normal süresi içinde kadının bazı durumlarda cinsellikten kaçması, kocasını istemediği anlamına gelmez. Erkek bu konuda dikkatli olmalıdır. Örneğin, koca, adet kanamasından önceki günlerde kadında ortaya çıkan gerilimlerin, özellikle bu dönemlerde cinsel isteklerdeki dalgalanmaların farkına varırsa, bu gerilimi daha kolay çözümler.

Kadın gebelik döneminde de kocasının cinsel isteklerine karşı olumsuz tepkilerde bulunabilir. Bunun nedeni, ya bu durumda cinsel ilişkide bulunmaktan tedirgin olmasıdır, kendini rahat hissetmiyordur ya da düşük yapacağından korkuyordur. Doğumdan sonra da acı vereceği korkusuyla cinsel ilişkiden kaçınabilir. Bu da kadının güç bir doğum yapmasından, sezaryenden sonra yapılan dikişlerin ortaya çıkardığı durumdan olabilir. Kadın böyle bir durumda duygularını ve korkularını kocasına açarsa, bu her ikisi için de yararlı olacak, böylece erkek karısının ona duyduğu ilginin kaybolduğunu düşünmeyecektir.

Elverişsiz mekan ve zaman

Yer ve zaman seçimi de kadının cinsellikten kaçmasına sebep olabilir. Örneğin kadın dikkatini çocukların odasından gelecek seslere veriyorsa, kendini tam anlamıyla sevişmeye kaptıramaz. Tedirgindir ve kocasının rahatlığı onu şaşırtır. Erkek içinse, karısının cinsel ilişkiden kaçmak için özürler yarattığını ileri sürerek onu anlayışsızlıkla suçlar. Yine ekonomik sıkıntıların başladığı ya da çocukların hastalandığı durumlarda kadının gözüne uyku girmez ve bu sorunlara çare aramakla meşguldür. Bu gibi durumlarda cinsellikten kaçması gayet doğaldır.

Kadının cinsel ilişkiden kaçmak için sürekli olarak bahaneler bulmasının altında yatan bir başka neden de kocasını cezalandırma isteğidir. Kadınlar, günlük hayattaki sürtüşmelerini yatağa taşıyarak, erkekleri cezalandırmak isteyebilirler.

Kadının kaçmasının bir nedeni de erkeğin tatmin süresiyle kadınınkinin farklı olmasıdır. Eğer erkek kendisi tatmin olduktan sonra henüz tatmin olmamış olan eşiyle ilgilenmeyi bırakıyorsa, kadın da doğal olarak zevk almadığı bir şeyi yapmak istemeyecektir.

Eğer kadının bu durumu uzun sürerse bir aile danışmanıyla konuşmakta fayda vardır. Erkeğin böyle bir durumda benimsemesi gereken tutum, zorlayıcı olmamaktır. Erkek, eşine olabildiğince anlayışlı yaklaşmalı, kadının kaçmasının nedenini kendisini istememesinden kaynaklanmadığını bilmelidir. Kadın da dolaylı yollara başvurmadan kocasına isteklerini ve duygularını anlatmalıdır. Cinsellikten kaçmasının nedenleri adet kanaması, doğum sonrası sancı gibi somut nedenlere dayanıyorsa, bunları açıkça eşine söylemelidir.

Etiketler:kadının kocasına karşı cinsel görevleri evlilikte kadının görevleri evlilikte kadinin görevleri kadının erkeğe karşı cinsel görevleri cinsel iliskide kadin ne yapmali erkekler cinsel ilişkiden neden kaçar evlilikte kadinin gorevleri cinsel iliskiden kacmak kadın ilişkiden neden kaçar kadın kocasından neden kaçar evlilikte eşlerin cinsel sorumlulukları eşler neden cinsellikten kacar kadında cınsel ıstek nıcın kacar Evlilikte kadına düşen görevler nelerdir islamda kadının kocasına karşı cinsel görevleri kadin ilskiden kacar kadin cinsel görevlerini evlilikte erkeyin gorevleri birkadinnedeniliskiegirmez uyku neden kaçar
Kadının Adı Yok: * Kadının Adı Yok (kitap), 1987 tarihli Duygu Asena kitabı
Kadının Adı Yok (roman): Kadının Adı Yok. Duygu Asena'nın yazdığı, 1987 yılında büyük bir ilgiyle karşılanan kitap, mahkeme kararıyla 1988'de yasaklanmış; sonrasında ise yasak kaldırılarak Atıf Yılmaz tarafından filme çekilmiştir.
Kadının Olamam: I Could Never Be Your Woman yönetmeni ve senaryo yazarı Amy Heckerling olan 2007 yapımı film. Başrolünde Michelle Pfeiffer ve Paul Rudd vardır.
Kadın hakları: Kadın hakları, kadınların erkeklere eşit şekilde sahip olduğu sosyoekonomik, siyasi ve yasal hakların tamamına verilen isim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir