Evrensel Küme Nedir?

Sponsorlu BağlantılarBu makalenin Evrensel Küme Nedir? ile iligli olan sorularınızı gidereceğini düşünüyorum.

Evrensel küme: Üzerinde işlem yapılan tüm kümeleri içine alan kümeye denir.En büyük kümedir.

İsim:  kume.png<br />
Görüntüleme: 775<br />
Büyüklük:  9,2 KB (Kilobyte)

Tümleyen: A’nın tümleyeni veya tümleneni demek, A kümesinin dışında kalan bütün elemanların oluşturduğu kümedir.

Etiketler:
Evrensel (gazete): Evrensel, Türkiye'de yayımlanan günlük siyasî gazetedir. Ülke sorunlarına sosyalist bir bakış açısı ile yorum getiren gazete, yüksek tirajlı diğer günlük gazetelerden farklı olarak işçi-sendika sorunları gibi konulara ağırlık verir.
Unicode: Unicode (Evrensel Kod) Unicode Consortium organizasyonu tarafından geliştirilen ve her karaktere bir sayı değeri karşılığı atayan bir standarttır.
Evrensel Disk Biçimi: Universal Disk Format (Evrensel Disk Biçimi), optik medya için kullanılan bir dosya sistemi biçimi tanımlamasıdır.
İnsan Hakları Evrensel Bildirisi: İnsan Hakları Evrensel Bildirisi (İngilizce: Universal Declaration of Human Rights ya da kısaca UDHR), Birleşmiş Milletler İnsan Hakları Komisyonu'nun Haziran 1948'de hazırladığı ve birkaç değişiklik yapıldıktan sonra 10 Aralık 1948'de, BM Genel Kurulu'nun Paris'te yapılan oturumunda kabul edilen 30 maddelik bildiridir.
Kümeler kuramı: Kümeler kuramı veya küme teorisi, matematiğin nesne grupları olan kümeleri inceleyen dalıdır. Herhangi bir nesne türü bir küme içine alınabilse de küme kuramı en çok matematik ile ilgili olan nesnelere uygulanır.
Kümes hayvanları: Kümes hayvanları, eti, yumurtası ve tüyü için yetiştirilen evcil, kanatlı hayvanlar. Tavuk, ördek, hindi ve kaz, birçok ülke hayvancılığında önemli bir yer tutarken, beçtavuğu ve güvercin yetiştiriciliği genellikle yerel olarak önem taşır.
Kümes kenesi: Kümes kenesi (Argas persicus), kış kenesigiller (Argasidae) familyasından kene türüdür.
Kumele bahşı: Kumeleh bahşı (Farsça: بخش کومله‎‎), İran'ın Gilan Eyaleti'nde bulunan Lengerud şehristanı'nın 3 bahşından birisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir