Facebook Şifresi Nasıl Çalınır

Sponsorlu Bağlantılar
alana benzer bile emin kontrol phishing siz Facebook Şifresi Nasıl Çalınır Face Nasıl Çalınır facebook nasıl çalınır facebook şifresi nasıl çalı..Facebook Şifresi Nasıl Çalınır


Facebook Şifresi Nasıl Çalınır

1 milyondan fazla kullanıcı sayısı ile Türkiye’de de çok popüler olan sosyal ağ sitesi Facebook’taki hesabınız kolayca çalınabilir. Bilmeniz gerekenler, bu haberde.

Facebook hesaplarınızı ele geçirmek için son günlerde yaygınlaşmaya başlayan phishing (yemleme) saldırılarına karşı bilinçli olun. F-Secure güvenlik blog’unda da belirtilen Facebook Phishing saldırıları, kullanıcılar arasında hızla yayılmaya başladı. Hesabınızda ki wall’lar (sonradan eklenen uygulamalar) aracılığıyla bu tuzak, kendisine kolayca kurban bulabiliyor. Wall alanınıza bir bağlantı bırakılıyor ve siz, oraya girmeye çalıştığınızda sizi Facebook.com için kullandığınız e-posta adresiniz ve şifrenizi soran bir sayfa ile karşılıyor. Kullanıcı bilgilerinizi girdiğiniz takdirde de tüm bilgileriniz kötü niyetli kişiler tarafından ele geçiriliyor.

Facebook üzerinde bulunan özel mesajlarınız bile,
çalınan hesaplarınız için ağlamanıza yeterli gelebilir.

Halen Önlem Alınmadı

Bu eklenti, halen aktif olarak çalışıyor. Kötü niyetli kişiler de ele geçirdikleri Facebook hesaplarından yararlanarak, daha fazla yayılmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Bunun için, kişi listesinde bulunan herkesin wall (Funwall gibi) adreslerine benzer phishing uygulamasının barındığı sayfanın linkini bırakıyor.

Sizden istenen her yerde bilgileri girmeyin. Mutlaka URL
(Adres satırını) kontrol edin ve emin olduğunuzda girin.

Ne Yapmak Gerekir?

Dostlarınızdan geldiğini düşündüğünüz her bağlantıya tıklamayın. Sizden e-posta adresinizi ve şifrenizi isteyen her alana, bu bilgileri girmeyin.

Etiketler:facebook nasıl çalınır facebook şifresi nasıl çalınır face nasıl çalınır msn adresi nasıl çalınır hotmail nasıl çalınır msn nasıl çalınır facebook nasıl çalınır kolay e-hotmailli facebook nasıl çalınır şfacebook nasıl çalınır facebook hesabı nasıl çalınır face hesabı nasıl çalınır facebook şifresi nasıl kırılır facebook adresinasıl çalınır nasıl facebook çalınır facebook şifremi nasıl kendime geri çalarım hotmail.com dan nasıl facebook çalınır hotmail ile facebook çalınır msn sifresi nasil calinir yaygın face şifreleri msn adresi ve şifresi nasıl çalınır
The Social Network Song: The Social Network Song (Türkçe: Sosyal Ağ Şarkısı) ya da orijinal adıyla Facebook Uh, Oh, Oh, Valentina Monetta tarafından seslendirilen, 2012 Eurovision Şarkı Yarışması'nda San Marino'yu temsil edeceği açıklanan şarkıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir