Figan Kitap Ozeti

Sponsorlu BağlantılarFigan – Ahmet Günbay Yıldız ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Figan Kitap Ozeti ve Ahmet Gunbay Yildiz hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Figan – Ahmet Günbay Yıldız

Figan – Ahmet Günbay Yıldız

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:figan kitap ozeti figan ahmet gunbay yildiz
Figânî: Figânî (ö. 1532), 16. yüzyıl Osmanlı divan şairi.
Figani, Mecitözü: Figani, Çorum ilinin Mecitözü ilçesine bağlı bir köydür.
Kitap-lık: Yapı Kredi Yayınları tarafından hazırlanan ve editörlüğünü Murat Yalçın'ın yaptığı aylık edebiyat dergisidir.
Kitap yakımı ve bilginlerin gömülmesi: Kitap yakımı ve bilginlerin gömülmesi (), Çin'de Qin Hânedanlığı döneminde M.Ö 213 - M.Ö 206 târihleri arasında yapılmış olan ve birkaç kitap tür hâriç bütün kitapların alenen yakılarak tahrîbiyle sonuçlanıp bugüne kadar unutulamayan, târihe çizgisini koymuş eski bir sansür uygulanmasıdır.
Kitap kulübü: Kitap kulubü, veya daha uzun olarak "kitap tartışma kulübü" veya "okuma kulübü" kişilerin düzenli aralıklarla buluşup, daha önce okudukları kitabıların hakkında düşüncelerini paylaştıkları, kitabın sevdikleri ve sevmedikleri bölümlerini, karakterleri tartıştıkları sosyal etkinliktir.
Kitap terimleri: abartma (padding)- İkincil kaynaklardan önemsiz bilgileri aynen alarak metni olduğundan önemli göstermeye çalışmak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir