Ford Mustang Fiyatları

Sponsorlu Bağlantılar
302 v8 blok dave zimmerman elanor ford mustang ford mustang gt500 gone in 60 seconds hala kendi konu mustang fastback mustang gt 500 otomobil sahibinden sene shelby ford mustang shelby mustang gt 500 tane teakwood torku Ford Mustang Fiyatları Fort Mastek mustang fiyatları ford mustang fiyatları fort mast..Shelby Mustang Gt 500 (klasiklerden…)

Shelby Mustang GT 500

Carrol Shelby, 1967’li yılların efsanevi ismiydi. Onun yüksek performanslı GT 350 Mustang’i ulusal yollarda ve yarışmalarda bir kaç yıl üst üste birinci gelmeyi başarmıştı.Ancak 427 Cobra’sı ise satın alınabilecek en vahşi arabaydı.

Ford 1967 Mustang’i yeniden tasarladığında,
otomobil bir basamak daha yükseldi ve otomobil özellikleri listesine FE büyük-blok motor ailesini kattı. Shelby Ford’u izledi ve 289 güçlü GT kaldı. Ancak bugün, ciddi güç düşkünleri 335 hp olan 428 büyük blok güç kaynaklı GT satın alabiliyorlar.

Dave Zimmerman adında bir kişi, kendi Shelby’sini 1988 yılında otomobilin gerçek sahibinden satın almış. İlk sahibi bu mükemmel otomobili 1973’ten beri kapalı bir garajda tuttuğu için bugün, sadece 43.720 mil göstergesi var. Bu Shelby, kendi orijinal yerine geri götürüldü.

1967’de 2050 tane çıkartılan Shelby Mustang’ten sadece bir tanesi üretildiği fabrikada duruyor. O masmavi rengi ile, Goodyear marka lastikleri ve Shelby Teakwood direksiyonu ile, tam 27 sene önce sıfır alınmış gibi orjinal hali ile duruyor.

Bu otomobilin tamanlamıyla mükemmel donanım ve sürüş özelliklerine sahip. Fiberglass kaportası, fabrikanın orjinal çıkardığı kliması, power direksiyonu ve güçlü frenleri ile tam anlamıyla bir radikal.

Shelby Mustang, tamamen deri tarafından sarmalanan iç yapısı ve o değişmeyen direksiyon simidi ile her zaman akıllarda kalmayı başarıyor. 5500 d/d’ki 358 beygirlik gücü ve 3000 d/d’ki 421 Nm torku ile 0-100 km/s hızlanması 6 saniye sürüyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de çoğu otomobil severin rüyalarını süsleyen bu otomobil 1968’li yıllardan beri hala unutulmadı. Günümüzde bile Hollywood filmlerine sık sık konu oluyor(Gone In 60 seconds).shelby Mustang GT500 Elanor


1968 Shelby Ford Mustang GT500


Ford Mustang / Antika

1969 FORD MUSTANG FASTBACK 302 V8 BLACK RESTORED


Ford Mustang


Etiketler:mustang fiyatları ford mustang fiyatları fort mastek antika mustang ford mastek eski mustang fiyatları fort mustang mustang fiyatı antika fort mustang antika satılık nostalji fort antika ford mustang mastek oto fort mastek eski modeller ford mustang eski model satılık ford mustang türkiyedeki mustang fiyatları mustang fıyatları ford mustang fiyatları antika fort mustang fiyatları
Mustang (at): Mustang (okunuşu: Masteng), genelde Amerika Birleşik Devletlerinin batı eyaletlerinde sahipsiz, başıboş gezen yabanileşmiş atlardır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir