Fsm Köprüsü Kamyon Geçiş Saatleri

Sponsorlu Bağlantılar
bilgi bir gelen ilk istanbul nde saat yakup yeni Fsm Köprüsü Kamyon Geçiş Saatleri 2.kopru Kamyon Gecis Saatleri köprü geçiş saatleri fsm köprüsü kamyon geçiş saat..Fsm Köprüsü’nde Yeni Dönem

Karayolları 17. Bölge Müdürü Yakup Dost, FSM Köprüsü gişelerinin önünde uygulamanın başladığı saat 24.00’da basın mensuplarına bilgi verdi. Dost, ”Bu saat itibariyle nakit geçişler kapandı. OGS (Otomatik Geçiş Sistemi) ve KGS’si olmayan geçemeyecek. Vatandaşın mutlaka OGS veya KGS abonesi olması gerekecek” dedi.

FSM Köprüsü’ndeki 6 gişeden KGS kart satışı yapılacağını, bu gişelerin sayısının kısa bir süre sonra ikiye ineceğini belirten Dost, ”Gişeden bir kez kartını alan vatandaş KGS abonesi sayılacak, kartın içine istediği kadar kontör yükleyebilecek. Bu kartı Türkiye’nin her yerindeki otoyollarda da kullanabilecek” diye konuştu.

Dost, iki gişeden yapılacak KGS satışının ise İstanbul dışından gelen ve köprüden transit geçiş yapan sürücüler için sürekli uygulanacağını bildirdi.

Yakup Dost, ”Gişelerden kartla geçiş, nakit geçişe göre üçte bir daha kısa sürede sağlanıyor. Bu da köprüdeki yoğunluğun azalmasına katkı sağlayacak” dedi.

UYGULAMANIN İLK DAKİKALARI

Köprüden parayla geçişlerin sona ereceği saat 24.00’e doğru FSM Köprüsü’nde yaklaşık 100 metrelik kuyruklar oluşmaya başladı. Saatler gece yarısını gösterdiğinde gişelerin üzerindeki ”Nakit geçiş” tabelaları kaldırılarak ”KGS” ve ”OGS” tabelaları yerleştirildi.

Nakit geçişin sona ermesiyle birlikte KGS gişelerinin altısından vatandaşlara kart satışı başlatıldı. OGS veya KGS’si bulunmayan sürücüler bu gişelere yönlendirildi.

Bazı vatandaşlar uygulamadan önceden haberdar olduklarını, köprü geçişlerinin bu şekilde daha rahatlayacağını söylerken, bazı sürücüler uygulamanın gündüz saatlerinde başlamasının daha yerinde olacağını savundu.

Bu arada, köprüden transit geçiş yapan bazı kamyon sürücülerinin uygulamadan haberdar olmadıkları görülürken, bazı sürücülerin de KGS kartı almayarak OGS gişelerinden kaçak olarak köprüyü geçtikleri gözlendi.

Kuyrukları fırsat bilen bazı seyyar satıcılar da kart sırası bekleyen araç sürücülerine satış yapmaya çalıştı.

Etiketler:köprü geçiş saatleri fsm köprüsü kamyon geçiş saatleri 2.kopru kamyon gecis saatleri fsm köprüsü kamyon geçiş saatleri değiştimi köprü kamyonet geçiş saati fsm de kgs kartlari degistimi 2. köprü kamyon geçiş saati 2.kopru gecis saatleri KARAYOLLRI KAMYON KÖPRÜ GECİŞ Kopru gecis saatleri ağır vasıta köprü geçiş saatleri 2012 köpru gecıs saat leri koprulerden kamyonlara gecis saati fatih sultan mehmet köprüsü tır geçiş zamanları köprüden tır geçişi için son saat
Kamyonet: Kamyonet, İzin verilebilen azami yüklü ağırlığı 3500 kg’ı geçmeyen ve yük taşımak için imal edilmiş motorlu taşıt.
Kamyon yarışı: Kamyon yarışı, kamyonlar ile yapılan bir motor sporu türü. Avrupa Kamyon Yarışı Şampiyonası (EHRC) Almanya'daki Nürburgring ve Fransa'daki Le Mans gibi dünyanın en çok bilinen motor yarışı pistlerinden bazılarında düzenlenir.
Geçiş metalleri: Geçiş metalleri veya bazı kimyacıların tabiri ile ağır metaller, sertlikleri, yüksek yoğunlukları, iyi ısı iletkenlikleri ve yüksek erime-kaynama sıcaklıklarıyla tanınırlar.
Uçuş seviyesi: Uçuş seviyesi (FL), herhangi bir hava taşıtının standart atmosfer basıncı hattına göre irtifası. FL kısaltması İngilizce flight level kavramının idir.
Geçiş ekonomisi: Geçiş ekonomisi devlet güdümlü ekonomi’den (planlı ekonomi) serbest ekonomi’ye geçiş yapmakta olan ekonomilere verilen teknik bir isimdir.
Geçişlilik (matematik): Matematik'te, geçişlilik kelimesi en az üç farklı anlamı taşıyabilir:
Difüzyon: Difüzyon, Geçişme veya Yayılma olarak da bilinir, maddelerin çok yoğun ortamdan az yoğun ortama göçü. Fiziksel kimyada ise moleküllerin kinetik enerjilerine bağlı olarak rastgele hareketlerine denir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir