Gebelikte Leke

Sponsorlu Bağlantılar
gebelik gelen genel bilgiler hemen ilk kanama kusma nin yanma Gebelikte Leke Gebelikte Leke Gelmesi hamilelıkte rahime sancı gebelikte leke gebelikte..Gebelik İle İlgili Genel Bilgiler – 1

Gebelik ile ilgili genel bilgiler – 1

Gebelikte burun kanamaları neden olur ?
Gebelikte burun kanamaları burun da*marlarının duvarlarının incelmesine bağlı ortaya çıkabilir. İlerleyen gebelik ayların*da ise, ani tansiyon yükselmesinin bir be*lirtisi olabilir. Bu yüzden gebelikte bu*run kanaması ile karşılaşıldığında ilk fVajjua önce gebe*nin tansi*yonu öl*çülmelidir. Tansiyon normal ise bir Kulak-Burun-Boğaz Uzmanından yardım alın*malıdır.

Gebeliğin başlarında ara sıra hissedilen hafif kasık sancıları, ne manaya gelir ?
Bu sancılar, rahimin büyümesine bağlı sancılardır. Arada sırada, gelip geçici ka*rakterdedir. Fakat bazen düşük tehdidin*de, başlangıçta bu tür ağrılar oluşabilir. Bunun ayrımı için, mutlaka gebeler he*kimleri ile görüşmelidir.

İlk üç ayda görülen vajinadan kan gel*mesinin sebepleri nelerdir ?
Gebeliğin ilk üç ayında düşük tehdidi, dış gebelik, anne rahminde bebek ölümü, mol gebe*liği (halk arasında üzüm gebeliği de denilen anormal bir gebelik şekli) nedeni ile vajinadan kan gelebilir.
Ayrıca gebeliğin en başlarında, ceninin rahme yuvalanma aşamasında da lekeler şeklinde kanama gelir. Bu tür kanamalara hak arasında “üste görme” denir.

İlk üç ayda doktora hemen başvurul*masını gerektiren acil durumlar neler*dir ?
-Kasık sancısı
-Hazneden (vajinadan) gelen kanama
-Günde 3 kereden fazla kusma
-İdrar yaparken yanma, sık idrara çıkma
-Ateşli hastalık
-Hazneden (vajinadan) iltihaplı akıntı gelmesi .

Etiketler:hamilelıkte rahime sancı gebelikte leke gebelikte leke gelmesi hamilelikte kan lekesi hamilelikte burundan kan gelmesi hamileliğin ilk aylarda kan gelmesi nedeni hamileliğin ilk aylarında kan lekesi gelmesi gebelıkte ilk haftalarda leke 5 aylık gebelikte sancı hamileyken leke görmek hamileligin 2. haftasında leke gelmesi hamileliğin 5 haftası GÖRÜLEN KAN LEKESİ kanama ve kasikta sanci karin sancisi burundan kan gelmesi gebelikte ilk haftalarda lekel gebeliğin ilk yarısanda kan gelmesi gebeliğin ilk aylarında sancı hamilelikte kasik sancilari 7 5 aylık gebelikte kasık sancısı
Gebelik: Gebelik veya hamilelik, erkekten gelen sperm ile kadının yumurtalıklarından atılmış olan yumurtanın döllenmesinden doğuma kadar geçen 40 haftalık (280 gün) döneme verilen isimdir.
Gebelikte maternal fizyolojik değişiklikler: Gebelikte maternal fizyolojik değişiklikler, gebe bir kadının hamileliği esnasında vücudunda ve metabolizmasında meydana gelen embriyonun veya fetüsün gelişimi için gerekli olan normal adaptasyon mekanizmalarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir