Gece Emzirmeleri Nasıl Kesilir

Sponsorlu Bağlantılar
bazen bile emzirme ilk madde yeni bir Gece Emzirmeleri Nasıl Kesilir Bebekler Gece Emzirilmeli Mi gece emzirmeleri gece emzirmeleri nasıl kesilir be..Geceleri Emzirme Gerekli Mi ?

GECELERİ EMZİRME GEREKLİ Mİ ?
Prolaktin hormonu geceleri daha fazla salgılanır. Bu nedenle geceleri emzirme süt üretimini artırır.
Prolaktin hormonu anneyi gevşetir ve bazen uykusunu getirir.Anne geceleri emzirse bile genellikle iyi dinlenir.
Prolaktin ile ilgili hormonlar ovülasyonu baskılar, emzirme yeni bir gebeliği önleyebilir. Geceleri emzirme bunun için de önemlidir.
Bebekler gereksinimlerini yalnızca gündüzleri beslenmekle karşılayabilecek duruma gelinceye kadar geceleri de emmek isterler.
Gece öğünlerinin kesilme zamanı bebekten bebeğe farklılık gösterir.
Genelde ilk aylardan sonra gece emzirme aralıkları uzar.

EMZİRDİKTEN SONRA BEBEĞİN GAZI NASIL ÇIKARILIR ?
Beslendikten sonra bebeği 10-15 dakika dik tutmak gaz çıkarmasına yardımcı olur. Bebek memede uyumuş ve rahat görünüyorsa gaz çıkarmaya gerek yoktur. Bebek huzursuzsa, kucakta dik durumda sırt sıvazlanarak gaz çıkarmasına yardımcı olunabilir.

MEME BAŞI TEMİZLİĞİ NASIL OLUR ?
Meme başındaki doğal yağlar ve süt meme başını koruyucu niteliktedir. Anne sütü bebeği hastalıklardan koruyucu bir çok madde taşıdığı için bu yolla mikrop bulaşması zordur. Bu nedenle memeyi her emzirmeden önce temizlemeye gerek yoktur. Emzirme dönemi boyunca günde 1-2 kez kaynatılıp ılıtılmış suyla meme başını silmek yeterlidir.
Bu dönem içinde memeleri karbonatlı su veya sabun ile temizlemek cildin kurumasına ve çatlakların oluşmasına neden olacağı için kesinlikle önerilmemektedir.
Her emzirme başlangıcında öncelikle eller çok iyi yıkanmalıdır. Bebek memeyi bıraktıktan sonra ise anne sütünün birkaç damlasını meme ucuna ve etrafına sürerek meme ucunun yumuşak kalmasını sağlayabilir.

Etiketler:gece emzirmeleri gece emzirmeleri nasıl kesilir bebekler gece emzirilmeli mi gece emzirme gece emzirmeleri ne zaman kesilmeli gece emzirmenin önemi bebek gece emzirilmeli mi gece emzirmesi bebeği gece emzirmek bebeklerde gece emzirme emzirmeden nasıl kesilir iki aylık bebek gece emzirme bebeklerde gece emzirmesini ne zaman kesilir GEce bir kere emziriyorum sutum kesilirmi gece emzirmeleri ne zaman biter bebek gece emzirmeleri bebeği gece emzirmek doğru mu Bebek gece emzirilmelimi gece emzirmek bebek gece keç defa emmeli

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir