Geomeri Şekilleri Tarihçesi

Sponsorlu BağlantılarGeometrik Şekillerin Tarihçesi ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Geomeri Şekilleri Tarihçesi ve Geometri Cisimlerin Tanımları hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Geometrik Şekillerin Tarihçesi

Geometrik Şekillerin Tarihçesi

Uzayın ve uzayda tasarlanabilen biçimlerin, kurallara uyularak incelenmesini konu alan matematik dalı. Yunanca «ge», yer ve «metron», ölçüden.

Geometri Nil kıyılarında doğdu. Bu ırmağın düzenli aralıklarla taşması, tarlaların sınırlarını siliyor, Mısırlıları güç sorunlarla karşı karşıya bırakıyordu: çünkü tarlaların sınırlarını yeniden çizmek, herkese kendi yerini vermek, bunun için de tarlaların yüzölçümünü hesaplamak, nirengiler dikmek, kısacası, geometri yapmak gerekiyordu.

Doğru Kavramının Anlaşılması İçin

insanlara, yer ölçümüne ilişkin somut sorunları çözümleme olanağını veren geometriden, giderek soyut bir geometri doğdu. Böylece aynı kavramın değişik durumlara uygulanabileceği anlaşıldı. Sözgelimi, deniz üzerindeki ufuk çizgisiyle çekülün gergin ipi arasında hiç bir maddi ortaklık yoktur; ama ikisi de geometride doğru adı verilen kavramı belirtir; doğru kavramı, ancak bunun gibi somut örneklere bakılarak anlaşılabilecek bir kavramdır.

(DEVAMI EKTEDİR)

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:geomeri şekilleri tarihçesi geometri cisimlerin tanımları geometri konulari geometrik bir cismin tanımı geometrik cisimler geometrik cisimler hakkında bilgi geometrik cisimler tanımı geometrik cisimlerin arihçesi geometrik cisimlerin depremde etkisi geometrik cisimlerin tanımları geometrik cisimlerin tanımı geometrik cisimlerin tarihçesi geometrik cisimlerın tanımları geometrik sekiller geometrik sekillerin tarihcesi geometrik şekiller hakkinda bilgi geometrik şekiller hakkında bilgi geometrik şekiller hakkında bilgiler geometrik şekiller ile ilgili bilgiler geometrik şekiller tarihçesi geometrik şekillerin tanımı geometrik şekillerin tarihçesi geometrinin tarihcesi geometrİk Şekİllerİn tarİhİ kısaca geometrik cisimlerin tanımı psikolojide geometrik şekillerin anlamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir