Gıda Boyalı Kurabiye Tarifleri

Sponsorlu BağlantılarKalp Kurabiye

Malzeme:

5 yemek kaşığı pudra şekeri
1 paket margarin
3 su bardağı un
1 paket kabartma tozu
2 yumurta
1 çay kaşığı renkli gıda boyası
Kalp kurabiye kalıbı

Hazırlanışı:

1. Bir kabın içinde önce margarin ile yumurtaların sarılarını karıştır.
2. Pudra şekerini bir süzgeç yardımıyla eleyip biraz daha karıştır.
3. Son olarak unu, kabartma tozunu ve gıda boyasını ekleyip hamur yap.
4. Hamuru düz bir tezgahın üzerinde en az 1 cm. kalınlığında aç ve üzerine kalp kalıpları basarak şekilli kurabiyeleri oluştur.
Dilersen üzerlerine hamurdan parçalar kopararak şekiller de yapabilirsin.
5. Kurabiyeleri yağlanmış tepsiye dizerek, önceden 180 dereceye ayarladığın fırında yaklaşık 15 dakika pişir. Nasıl harika görünüyorlar, değil mi?

Etiketler:kalpli gıda boyalı kurabiye tarifi gıda boyalı kurabiye tarifleri mısır gevrekli kalpli kurabiye gıda boyalı kalp kurabiye kalıplı kurabiye tarifleri gida boyalı şekilli kurabiyeler gıda boyasıyla kalpli kurabiye gıda boyalı kurabiye tarifi kalp sekıllı kurabiye tarıfelerı gıda boyalı kurabiye.tarifi şekilli gıda boyalı kalpli kurabiye gida boyali kalpli kurabiye tarifi kalpli katkı boyalı kurabiye tarifi dr ötker kalıplı kurabıye gıda boyası ile şekilli kurabiye
Yiyecek: Yiyecekler öncelikle karbonhidratlar, yağlar, su ve/veya proteinlerin karışımından oluşur. Yiyecek maddeleri hayvan ve insanlar tarafından istek ve arzu içinde yenip ya da içilmek suretiyle tüketilir.
Gıda ve Tarım Örgütü: Gıda ve Tarım Örgütü (GTÖ; Food and Agriculture Organisation, FAO), açlığı yok etmek ve beslenme şartlarını iyileştirmek amacıyla 1943'te kurulan ve 1946'da Birleşmiş Milletler'in uzmanlık kuruluşu haline gelen bir örgütü.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı (Türkiye): Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti hükûmetine bağlı olarak çalışan, gıda tarım ve hayvancılıktan sorumlu olan bakanlık.
Gıda katkısı: Gıda katkıları, gıda endüstrisinin gıdanın üretimi, hazırlanması, ambalajlaması ve/veya depolamasında gıdaya dayanıklık, yoğunluk, renk vermek için katılan madde veya madde karışımlarıdır.
Gıda zehirlenmesi: Gıda kaynaklı hastalık, içine yabancı etmen karışmış besin tüketimi sonucu meydana gelen herhangi bir hastalıktır. Genelde gıda zehirlenmesi de kullanılsa da bu genelde hatalıdır.
Boyalı Kuş: Jerzy Kosinski'nin 1965 yılında yazdığı tartışmalı romanıdır. II. Dünya Savaşı sırasında Doğu Avrupa(muhtemelen Polonya)'da dolaşan bir çocuğun hikâyesini anlatmaktadır.
Boyalı, Koyulhisar: Boyalı, Sivas ilinin Koyulhisar ilçesine bağlı bir köydür.
Boyalık, Ermenek: Boyalık, Ermenek ilçesine bağlı bir köydür.
Boyalıtepe, Karaman: Boyalıtepe, Karaman ilinin Merkez ilçesine bağlı bir köydür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir