Göktürk Alfabesi İsim Yazma

Sponsorlu Bağlantılar



Gokturk Alfabesiyle Yazı Yazın !

———————————————————————–
Göktürk harfleriyle yazı yazmak istermisiniz.Program Göktürk gramerine göre çalışıyor.Yani yazıları sağdan sola doğru yazıyorsunuz.Açıklamalar programın içindedir…
BURADAN
Dosyalar | Videolar

__________________

Etiketler:göktürk alfabesi ile isim yazma göktürk alfabesi isim yazma GOKTURK ALFABESI INDIR göktürk alfabesi ile ismini yaz nurbanu isminin orhun alfabesi göktürk harfleri ile isim yazma orhun alfabesiyle isim yazma ilk göktürk alfabesi ile yazı yazma gokturk alfabesi ile isminizi yazin japon alfabesi ile isim yazma orhun yazısıyla ad yazma köktürk alfabesi ile isimler göktürk alfabesi yazı yazma orhun yazı tipi indir göktürk alfabesi isminiz göktürk alfabesinde türk nasıl yazılır çin alfabesi ile demir yazma göktürk alfabesi indir
Göktürk Kağanlığı: Göktürk Kağanlığı, Gök Türkler veya Kök Türkler , Kül Tigin ve Bilge Kağan yazıtlarında (Türük) veya (Kök Türük veya Ökük Türk) Tonyukuk Yazıtında ise (Türkçe Türk veya bazı yabancı kaynaklarda Türük) şeklinde geçer (Çince: 突厥 Pinyin: Tūjué; Wade-Giles: T'u-chüeh, Guangyun: dʰuət-kĭwɐt), 552-744 yılları arasında Orta Asya ve Çin'de hükümdarlık sürdüren kağanlık.
Orhun Yazıtları: Orhun Yazıtları, Göktürk Yazıtları ya da Köktürk Yazıtları, Türklerin bilinen ilk alfabesi olan Orhun alfabesi ile Göktürkler tarafından yazılmış yapıtlardır.
Orhun alfabesi: Orhun alfabesi ya da Göktürk alfabesi (Azerice: Orxon əlifbası), Türklerin kullandığı ilk yazı sistemi olan ve Göktürkler'e ait Orhun Yazıtları'nda kullanılmasından ötürü bu adla anılan alfabedir.
Göktürkçe: Göktürkçe veya Köktürkçe, Türkçenin bilinen ve yazılı metinleri ele geçirilebilen en eski dönemine verilen isimdir.
İsim koyma: Sefaradlarca Zeved habat (veya Zebed habat) Aşkenazlarca Simhat bat denen Yahudilikte yeni doğan kız çocuklarına İsim koyma törenidir.
İşim Nehri: İşim Nehri Rusya ve Kazakistan içinden akan nehirdir. İrtiş Nehri'nin koludur.
İsim soylu kelime: İsim soylu kelimeler; cümlede isim gibi davranabilen, bazıları ismin hâllerini alabilen veya isim yerine kullanılan, eylem bildirmeyen sözcükler.
İsim günü: İsim günleri geleneksel olarak insan isimlerini yılın her bir gününe yayarak o adı koyanlarla birlikte kutlanmasıdır.
Mikroişlemci: Mikroişlemci, işlemci (bazen kısaltma olarak µP kullanılır) ana işlem biriminin (CPU) fonksiyonlarını tek bir yarı iletken tümdevrede (IC) birleştiren programlanabilir bir sayısal elektronik bileşendir.
Yazmaç öbeği: Yazmaç öbeği bir merkezi işlem birimindeki işlemci yazmaçlarının bir dizisini ifade etmektedir. Modern tümleşik devre tabanlı yazmaç öbekleri genellikle çok portlu hızlı durağan Rastgele Erişim Bellek'leri (SRAM's) kullanılarak sistemlere tümleştirilmektedirler.
Yazma Sanatı: On Writing
Yazmalar: Bir sanal bellek sisteminde, bir sonraki sıradüzene tümüne yazmanın (write-through) yaratacağı gecikme çok büyük olduğundan bunu karşılamak bir ara bellekle sağlanamaz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir