Görsel Ve İşitsel İletişim Araçları

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Görsel Ve İşitsel İletişim Araçları hakkında özet bilgiler içerir. İşinize yarayacağınızı düşünüyorum. Tam da not almalık…

Görsel Ve İşitsel İletişim Araçları

Göze ve kulağa direk hitap eden, multimedya adlı teknolojiyi kullarak iletişimi sağlayan araçlardır. Örnek olarak : Televizyon, radyo, sinema, tiyatro gibi örnekler verilebilir.

İsim:  Ruyada-Televizyon-Gormek.jpg<br />
Görüntüleme: 5124<br />
Büyüklük:  12,9 KB (Kilobyte)

İsim:  radyo.jpg<br />
Görüntüleme: 3968<br />
Büyüklük:  42,3 KB (Kilobyte)

İsim:  00157805.jpg<br />
Görüntüleme: 3292<br />
Büyüklük:  20,4 KB (Kilobyte)

Etiketler:
Görsel sanatlar: Görsel sanatlar göze hitap eden ürünler çıkaran sanatlardır. Seramik, resim, heykel, tasarım, fotoğrafçılık ve mimarlık bu sanatlara örnek olarak verilebilir.
Görsel sanat akımları listesi: Görsel sanat akımlar ve dönemler
Görsel Karıncalanma: Görsel karıncalanma neredeyse hiç yaygın olmayan ama birçok insanın da başına gelmiş bir görsel simptomdur.
Görsel masaüstü: Görsel masaüstü, bilgisayarda kullanılan uygulamalara kolay ve hızlı erişim için işletim sisteminin sunduğu grafik arayüzdür.
VCL: VCL (Visual Component Library yada Görsel Bileşen Kütüphanesi), Delphi, C++ Builder ve Kylix yazılım geliştirme ortamlarında kullanılmak üzere Borland tarafından Object Pascal kullanılarak geliştirilmiş bileşen tabanlı bir yazılım kütüphanesidir.
İletişim Yayınları: İletişim Yayınları, 12 Eylül 1980 Askeri Darbesinin yerini sivil partilere bıraktığı süreçte oluşmuş olan bir yayınevidir.
İletişim protokolü: İletişim protokolü veya ağ protokolü, iki bilgisayar arasındaki iletişimi sağlamak amacıyla verileri düzenlemeye yarayan, standart olarak kabul edilmiş kurallar dizisidir.
İletişim ve işbirliği sistemi:
İletişim bilimleri: İletişim bilimleri, insan iletişimlerini inceleyen bilim dallları ailesidir. Bilim dalları ailesinin ilki Wilbur Schramm tarafından 1950'de Amerika Birleşik Devletleri'ndeki Michigan State University'de kurulmuştur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir