Gözlük Dereceleri

Sponsorlu Bağlantılar
bir bu dedi diye ilk miyim opr tek varsa ya yok Gözlük Dereceleri Dinlendirici Gözlüğü Herkes Takabilir Mi dinlenme gözlüğü gözlük dereceleri dinlendirici gö..Dinlendirici Gözlük Yalanı..

Ara sıra dinlenmek için taktığınız gözlüğünüz varsa mutlaka okuyun.

Göz Hastalıkları Uzmanı Opr. Dr. Savaş Eriz, gözlük kullanımıyla ilgili yanlış bilinenlerin başında “dinlendirici gözlük” geldiğini ifade ederek, “Dinlendirici gözlük diye bir gözlük yoktur” dedi.

Dinlendirici gözlük kavramının yanlış bir inanış olduğunun altını çizen Opr. Dr. Savaş Eriz, ara sıra gözlük takma diye de bir durumun söz konusu olmadığını kaydetti. Eriz, gözlük kullanımıyla ilgili yanlış bilinen ve ilk akla gelen konun “dinlendirici gözlük” olduğunu belirterek, “Dinlendirici gözlük diye bir gözlük yoktur. Bir insanın gözünde ya derece vardır, ya yoktur. Varsa gözlük kullanır, yoksa kullanmaz. Gözlüğünüzü çıkarttığınızda normal hayatınızı idame ettiriyorsanız zaten o gözlüğe ihtiyacınız yoktur. Gözünde derece varsa mutlaka gözlük kullanılmalı, gözünde derece yok ise mutlaka gözlük kullanmamalı. Dinlendirici diye bir şey yok” diye konuştu.

“Ben ara sıra gözlük takabilir miyim?” şeklindeki sorulara da açıklık getiren Eriz, “Böyle bir şey de yok. Bir insanın ara sıra kullanacağı tek gözlük yakın gözlüğüdür. 40 yaşından sonra derece olmayan herkes okumak için gözlük kullanır. Bu fizyolojik doğal bir gereklilik” şeklinde konuştu.

Etiketler:dinlenme gözlüğü gözlük dereceleri dinlendirici gözlüğü herkes takabilir mi gözlükle ilgili sorular 0 75 gözlük dinlenme gözlük okuma gözlüğü herkez kullanabilir mi dinlendirici gözlüğü herkez takabılırmı dinlenme gozlugu dereceli okuma gözlüğü dinlenme gözlüğü nedir dinlendirici gözlükler göze bir şey yapar mı dinlenme gözlükleri dinlenme gozlugu nedir dinlendirici gözlük yalanı 0 75 gözlükler yanlışı gösteren gözlükler herkez dinlendirici gözlük takabilir mi dinlenme gözlüklerinin fiyatları
Gözlüklü ayı: Gözlüklü ayı (Tremarctos ornatus), And ayısı olarak da bilinir, ayıgiller (Ursidae) Güney Amerika’nın And Dağlarında yaşayan bir ayı türü.
Adi kobra: Adi kobra, kobragiller (Elapidae) familyasından yılan türü.
Gözlükule Höyüğü: Gözlükule Höyüğü, Mersin İl merkezinin 30 km. doğusunda Tarsus İlçesi'nin güneybatısında, günümüzde İlçe'nin bir parkı olarak kullanılan bir höyüktür.
Mehmet Gözlükaya: Mehmet Gözlükaya, (d. 1941, Tavas, Denizli, Türkiye), Türk siyasetçi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir