Grafik Çeşitleri

Sponsorlu BağlantılarGrafik Çeşitleri ve Grafik Çeşitleri Ve Örnekleri ile ilgili bu yazıda Resimli Grafik Nedir – Resimli Garfiğin Kullanım Alanları Nelerdir? hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…


Resimli Grafik Nedir – Resimli Garfiğin Kullanım Alanları Nelerdir?

Resimli grafikler, sayısal değerlerin basit çizimlerle temsil edildiği bir tür çubuk grafiğidir. Resimli grafikler, özellikle küçük öğrenciler için diğer grafiklere göre daha ilgi çekici olmakla birlikte anlaması biraz daha zordur. Resimli grafiklerde kullanılansembol sayısı belirli bir miktarı temsil etmek için kullanıldıklarından, özellikle karışıklığa neden olmaması için, her bir sembolün hangi miktarı temsil ettiği veya toplam miktarlarilgili sembol satırlarının sonuna yazılmalıdır.

Grafiklerin açık, anlaşılır ve dikkat çekici olması için, uygun başlık ve etiketlerkullanılmalıdır. Grafiklerin kullanımında temel amaç bilgiyi izleyenlere en hızlı şekilde iletmektir. Bu nedenle, kısa ve grafiğin içeriğini tanımlayan başlıklar ve etiketlerkullanılmalıdır. Başlıkla tutarlı kavram ve etiketlerin kullanımı okuyucuyu grafiğin amacına odaklanmasını sağlar.

Eğer mümkünse, bütün etiketler doğrudan grafik öğeleri üzerine konmalıdır. Bu,izleyenlerin bir ölçek ya da anahtar araştırmaksızın grafiği anlamalarına yardımcı olur. Ancak, bu her zaman mümkün olmayabilir. Bu gibi durumlarda ölçek, mümkün olduğunca öğelere yakın tutulmalıdır

Etiketler:grafik çeşitleri grafik çeşitleri ve örnekleri grafik nedir kısaca resimli grafiğin anlamı resimli grafiğin anlamı nedir resimli grafik resimli grafik anlamı resimli grafik anlamı nedir resimli grafik ne demek resimli grafik ne demektir resimli grafik nedir resimli grafik nedir anlamı resimli grafik nedir kısa resimli grafik nedir kısa bilgi resimli grafik nedir? resimli grafik ne demektir? resimli grafik nedir resimli grafik Örnekleri 2011
Grafik tasarım: Grafik tasarım bir mesajı iletmek, bir görseli geliştirmek veya bir düşünceyi görselleştirmek için metnin ve görsellerin algılanabilir ve görülebilir bir düzlemde, iki boyutlu veya üç boyutlu olarak organize edilmesini içeren yaratıcı bir süreçtir.
Grafiksel kullanıcı arayüzü: Grafiksel Kullanıcı Arayüzü (ing. Graphical User Interface; GUI), bilgisayarlarda işletilen komutlar ve bunların çıktıları yerine simgeler, pencereler, düğmeler ve panellerin tümünü ifade etmek için kullanılan genel addır.
Grafik İşlemci Ünitesi: Grafik İşleme Ünitesi ya da kısaca GPU (İngilizce'de Graphichs Processing Unit kelimesinin kısaltılmışı), kişisel bilgisayar, iş istasyonları veya oyun konsollarında grafik yaratımı için kullanılan aygıttır.
Ekran kartı: Ekran kartı, bilgisayarın görüntü vermesini sağlayan birimidir. Ekran kartları harici ISA, VLB, PCI, AGP veya PCI-Express veriyollarını kullanan PC kartları olarak veya anakart üzerinde chipset içerisinde yerleşik olarak bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir