Günde Kaç Adım Yürümeli

Sponsorlu Bağlantılar
daha fazla etme inme kas olm pedometre sabah ya yeni Günde Kaç Adım Yürümeli Günde Kaç Adım Atmalı zayıflamak için günde kaç adım atılmalı günde kaç ..Adımsayarla Kolay Kilo Verin

Fiziksel aktivitenizi artırmanın en kolay yolu, günde attığınız adım sayısını çoğaltmaktan geçiyor

Sağlık sektöründeki tüm uzmanların birleştiği en önemli noktalardan biri, egzersiz ve aktif bir yaşam konusunda bireyleri bilinçlendirmenin çok önemli olduğudur. Kilo koruma, kas ve eklemlerin sağlığı, kalp ve damar yapısında kuvvet, eklem ve kemik hastalıkları gibi birçok hayati öneme sahip sağlık kriteri için egzersiz yapmak ve aktif olmak tedavinin önemli parçasıdır.
Ne kadar hareketsiz olduğunuzu veya ne kadar aktif olduğunuzu ölçmenin en kolay yollarından birisi adım ölçer (pedometre) satın almak olabilir.

Yavaş yavaş hayatımızda yer etmeye başlayan bu aletlerin aslında marifetleri kendilerinden beklenenin aksine çok büyük. Pedometreler ya da diğer bir değişle adımsayarlar her sabah kıyafetinizin beline veya kemerinize takıldıktan sonra sizin gün içinde neler yaptığınızı, kaç adım attığınızı göstererek sizi bir şekilde daha fazla adım atmaya teşvik ediyor.

Aktiviteyi yüzde 27 artırıyor

Günümüzde yapılan birçok çalışma fiziksel aktiviteyi artırmanın hedef belirleme ve bu hedefe yönlenerek devam etme konusunda bilgi veriyor. Bu noktada pedometreler günlük hedeflediğiniz adımı atmada ve bu sayede fiziksel olarak aktivitenizi artırmada kolaylık sağlayıcı bir alettir. Çünkü her akşam attığınız adımı kaydederek o gün içiinde adım sayınızın yeterli düzeye gelip gelmediğini anlayabilir ve bir sonraki için yeni hedef belirleyebilirsiniz. Pedometre kullanmanın anahtarı da zaten tutulan günlükler.

Pedometre kullanan kişilerin katıldığı bir çalışmada fiziksel aktivitelerini yaklaşık yüzde 27 artırdıkları görülmüştür. Bunun dışında bu kişilerin bir miktar kilo kaybettikleri de gözlenmiştir. Ayrıca bu kişilerde kan basınçlarında da kalp hastalıkları ve inme riskini azaltacak düzeyde bir düşüş olmuştur.
Kısacası pedometre kullanmak fiziksel aktiviteyi artırır ve sağlığı geliştirici rol alır.

Günde 10 bin adımı hedefleyin

2246 kişinin katılımıyla yapılan ve yüzde 85’inin kadın olduğu bir çalışmaya göre başlangıca göre pedometre kullanıcıları fiziksel aktivitelerini yüzde 26.9 oranında artırmışlardır. Önemli olan ve hedeflenen fiziksel aktivitedeki artışı günlük 10 bin adım seviyesine ulaştırmak olmalıdır. Ayrıca bu katılımcıların sistolik kan basınçlarında da 1.7- 5.9 mmHg seviyesinde azalma olduğu gözlenmiştir.

Bu çalışmanın sonucunda pedometrenin fiziksel aktiviteyi önemli derecede arttırdığı, beden kitle indeksini ve kan basıncını düşürmede yardımcı olduğu ortaya çıkmıştır. Ancak bu değişikliklerin uzun sürede takibi henüz gerçekleşmemiştir.
Eğer düzenli olarak spor yapamıyorsanız günlük yaşam içinde aktif olmayı deneyin bunu ölçmek içinde her gün kaç adım attığınız hesaplayan bir adımölçer edinebilirsiniz. Haziran 2005’te Atina’da yapılan Avrupa Obezite Kongresi’nde tüm ülkelerin günde 10 bin adım kampanyası konusunda harekete geçmesi istendi ve günlük atılan adımlar şu şekilde sınıflandırıldı:

Günlük;

5000 adımdan az : Hareketsiz yaşam
5000 – 7500 adım : Düşük aktif yaşam
7500 – 10000 adım : Orta aktif yaşam
10000 – 12500 adım : Aktif yaşam
12500 üzeri : Yüksek aktif yaşam
30 dakika yürüyüş yaklaşık 3000 – 4000 adıma eşittir.

Maden suyunun farklı yönleri ile tanışın

Maden suyu kadınların kalsiyum ihtiyacı açısından destektir.

Sportif aktivitelerde özellikle sıcak havalarda terleme ile oluşan su ve mineral kaybını karşılar.

Büyüme çağında ve yaşlılıkta artan mineral ihtiyacını karşılar, kemiklerin güçlenmesini sağlar.

Maden suyu içindeki mineraller cilt için gerekli olan suyu sağlayacağı gibi cilt fizyolojisini de destekleyerek gergin ve pürüzsüz bir cildi destekler.

Mineralli su yüze dıştan sürüldüğünde, serpildiğinde, püskürtüldüğünde de cildi canlandırır ve gençleştirir.

Maden suyu cildin gerekli olan su ve mineral ihtiyacını karşılayarak cilde gergin, pürüzsüz ve canlı bir görünüm sağlar, çünkü küçük kan damarlarını ve cilt kan dolaşımını uyarır.

Bunun için, CO2’li mineralli suyu bir parça pamuğa emdirip yüz ve boyna serpiştirerek, birkaç dakika içinde cildin taze ve canlı bir görünüm alması sağlanabilir.

Fazla kilolularda meme kanseri riski fazla

Obezitenin göğüs kanseriyle bağlantılı olduğunu ispatlayan daha çok kanıt bulunuyor. 44 bin kadınla yapılan bir çalışma gösteriyor ki kadınlar ne kadar çok kilo alıyorsa her çeşit göğüs kanseri olma riskleri de o kadar artıyor. Yetişkinlikleri sırasında 10 veya daha az kilo alan kadınlarla 30 kilo veya daha fazla alanlar karşılaştırıldığında, fazla kilo alanların göğüs tümörü olma riskinin diğer grubun iki katı olduğu, görüldü. Kanser riski ise üç kat fazlaydı.

Etiketler:zayıflamak için günde kaç adım atılmalı günde kaç adım yürümeli günde kaç adım atmalı günde kaç adım atmalıyız günde kaç adım yürümeliyiz 10000 adım kaç dakika günde kaç adım atılmalı zayıflamak için günde kaç adım atmalıyız günlük adım sayısı kaç adım yürümeli zayıflamak için kaç adım atmalıyız gunde kac adim yurumeliyiz 1 km kaç adım eder 1000 adım kaç km eder kilo vermek için günde kaç adım atmalıyız 1000 adım kaç km kilo vermek için kaç adım atılmalı gunde kac adim atmaliyiz günlük kaç adım atmalıyız 1km kac adimdir
Günden Geceye (film): Günden Geceye (Orijinal adı: Long Day's Journey Into Night) Eugene O'Neill'in oyunundan uyarlanan 1962 yapımı filmdir.
Gündelik bilgi: Gündelik bilgi, yaşantılardan elde edilen pratik bilgilerdir. Bu bilgi belli bir yönteme dayanarak, neden-sonuç ilişkisi sonunda elde edilen genel geçer bilgi değildir.
Gündelik Hayatımızın Tarihi: Gündelik Hayatımızın Tarihi, Kudret Emiroğlu tarafından kaleme alınan oniki farklı dile çevrilen, orijinali Türkçe olarak 2001 yılında basılan kitap.
Gündere, Elbistan: Gündere, Kahramanmaraş ilinin Elbistan ilçesine bağlı bir köydür.
Gündeğdi, Karakoçan: Gündeğdi, Elazığ ilinin Karakoçan ilçesine bağlı bir köydür.
Adımı Kalbine Yaz: Adımı Kalbine Yaz, Tarkan'ın 28 Temmuz 2010'da çıkardığı 8. stüdyo albümü olup, maksi-single albümdür.
Adımlar: Adımlar (Footfalls), Samuel Beckett oyunudur. 2 Mart ve Aralık 1975 tarihleri arasında İngilizce olarak yazıldı.
Adımova, Hamur: Adımova, Ağrı ilinin Hamur ilçesine bağlı bir köydür.
Adımlayıcı yarım kanatlılar: Adımlayıcı yarım kanatlılar (Reduviidae), yarım kanatlılar takımından bir böcek familyası.
Basamaklı piramit: Basamaklı piramit, (Ya da: Adım piramiti, Zoser Piramiti) MÖ 2630 yıllarında yapılan Mısır'da ilk piramittir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir