Güre Edremit

Sponsorlu Bağlantılar
akdeniz iklimi bir deniz ec kronik magnezyum marmara bölgesi sedef Güre Edremit Edremit Güre Kaplıcaları Balıkesir balıkesir güre kaplıcaları güre edremit edremit gü..

Edremit Güre Kaplıcaları – Balıkesir

Konumu: Güre kaplıcası, Marmara Bölgesi’nin güney kesiminde bulunan Balıkesir ili, Edremit ilçesine bağlı Güre beldesindedir. Güre beldesi Çanakkale–İzmir karayolunun üzerinde olup deniz kenarında yer almaktadır. Balıkesir ilinin ikinci büyük ilçesi olan Edremit İlçesinin 4 beldesinden biri olan Güre, güneyde Edremit Körfezi, kuzeyde Kaz Dağları, doğuda Akçay ve Kızılkeçili köyü, batıda ise Çamlıbel köyü ve Altınoluk beldesi tarafından çevrelenmiştir. Kaplıcanın aynı zamanda deniz kenarında olması kıyı turizmi açısından da avantajlar sağlamaktadır. Kaplıca, Edremit’te bulunan Kaz Dağları Milli Parkına da çok yakın bir şekilde konumlanmaktadır.

Yükseklik: Güre kaplıcasının denizden yüksekliği 10 metredir.

İklim Özellikleri: Kaplıca alanı Akdeniz iklimi özellikleri göstermektedir.

Tedavi (Endikasyon) Özellikleri: Kaplıca suyunun, romatizmal hastalıklar, kadın hastalıkları, cilt hastalıkları, kronik iltihabi sendromlar, üst solunum yolları astım, guatr, kireçlenmeler, sedef, böbrek taşı ve kumları ve karaciğer rahatsızlıklarına olumlu etkileri görülmektedir.

Termal Su Özellikleri Fiziksel Özellikler: Renksiz, Berrak

Kimyasal Özellikler: Sodyum:227.3 mg/l, Amonyum 9.39 mg/l, Co2:44 mg/l Kalsiyum:32.2 mg/l, Florür: 5,965 mg/l, Magnezyum:2,4 mg/l

Fiziko Kimyasal Özellikler: Ph:6,78, Ec:1450 s, sertlik:19,5Frs, Salitine: %005, Bi-karbonat:29,3 mg/l, Demir:0,032 Nitrat:3,845 mg/l

Toplam Mineralizasyon: 1007,235 Mg/lt

Sıcaklık: 37 ºC

Edremit Güre Kaplıcaları Bölgesine Nasıl Gidilir ?
Güre Kaplıcası Edremit’e 12 km, Akçay’a 3 km, Altınoluk’a 11 km mesafededir. Edremit ilçesi, Balıkesir’e 87 km, Çanakkale’ye 120 km, İzmir’e 200 km, Bursa’ya 235 km, İstanbul’a 480 km, Ankara’ya 620 km mesafededir. En yakın demiryolu istasyonu Balıkesir’de olup, yaz döneminde Ankara’dan otobüs irtibatlı tren seferleri yapılmaktadır. Edremit’te bulunan Körfez Havaalanı tüm yıl küçük uçaklara hizmet verirken, yaz döneminde Ankara ve İstanbul’a tarifeli seferler yapılmaktadır. Edremit Körfezi’nde 2 adet büyük çapta Yat Limanı(Ayvalık-Burhaniye), 2 adet de Balıkçı Barınağı (Altınoluk-Küçükkuyu) bulunmaktadır.

Etiketler:balıkesir güre kaplıcaları güre edremit edremit güre kaplıcaları balıkesir balıkesir edremit güre kaplıcaları balıkesır güre kaplıcaları edremit derman kaplıcası balıkesir güre ilçesi balıkesir edremit güre kaplıcaları tele balıkesir edremit kaplıcaları balikesir edremit bölgesi kazdagi kaplicalari balıkesir edremit güre balikesirgürle kaplıcaları edremi balıkesırgurlekaplıcaları
Güreş: Güreş, uygulayıcılarının birbirlerine vurmaksızın rakiplerini yenmeye çalıştıkları bir spor türü. Güreş tarihteki en eski sporlardan biridir ve zamanla farklı stil ve formları geliştirilmiştir.
Pehlivan: Pehlivan, güreş tutan sporcuya verilen isimdir.
Gürer Aykal: Gürer Aykal (1942, Çifteler, Eskişehir) Türk orkestra şefi. 1988'den beri Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nın şefliğini, ayrıca Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası’nın genel müzik direktörlüğünü ve daimi şefliğini yapmaktadır.
Güre, Edremit: Güre, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı bir beldedir. Edremit'e 12 kilometre uzaklıktadır.
Edremit, Balıkesir: Edremit, Balıkesir ilinin batısında, Ege Denizi kıyısındaki ilçedir. Edremit, Balıkesir ilinin ikinci en büyük ilçesi olup zeytincilik ve Kazdağları ile bilinir. İç turizmin ilk önemli merkezlerinden olan Altınoluk ve Akçay bu ilçededir.
Edremit, Van: Edremit, Van ilinin bir ilçesidir. İçerisinde Asur kraliçesi Semiramis'in yaptırdığı Şamran Kanalı geçmektedir.
Edremit Körfezi: Edremit Körfezi, Anadolu'nun Ege Denizindeki en kuzey körfezi ve aynı zamanda körfez kıyısını oluşturan Kaz Dağı ve Madra Dağları arasında kalan bölgeye verilen isim.
Edremit Körfez Havalimanı: Edremit Körfez Havaalanı, 1997 yılında Balıkesir'in Edremit ilçesinde hizmete açılan bir havaalanıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir