Güvercin Cinsleri

Sponsorlu Bağlantılar
almanya ama bir daha fransa gibi halde ingiltere ispanya uzun yumurta Güvercin Cinsleri Güvercin güvercin çeşitleri ve isimleri güvercin cinsleri g..

Güvercin Türleri Ve Çeşitleri

Balon Güvercin

Bu grup güvercinlerin yaklaşık 27 ayrı çeşidi bulunmaktadır.Balon güvercinleri en belirgin farkları kursaklarını normal limitlerin üstünde şişirebilmeleridir.İkinci belirgin özellikleri dik duruşlarıdır.

Kökenleri :
Almanya 14 çeşit
Belçika 1 çeşit
Fransa 2 çeşit
İngiltere 3 çeşit
Çekoslovakya 4 çeşit
İspanya 1 çeşit

Bazı Kuş Çeşitleri

Kuş Türleri ( Geniş Arşiv ) TÜm Kuş Çeşitleri

Kılkuyruk bağırtlak

Özellikleri

Büyüklükleri 31-39 cm civarındadır. Baş ve üst parçalar sarımsı yeşil renktedir. Eşeyler benzerdir ama dişinin kuyruğu erkeğe göre daha kısadır. Bu küçük bağırtlak güvercin gibi baş ve boyna sahiptir. Ama vücudu kuvvetli ve sıkıdır. Alt kısmı beyaz olan uzun sivri uçlu kanatları vardır. Uzun bir kuyruğa sahiptirler. Hızlı direkt bir uçuşları vardır.

Davraniş ve ekoloji

Toplu halde yaşarlar kuru açık ağaçsız ovalar ve benzer habitatlarda görülürler. Yerde kazarak açtıkları yuvalarına 2-3 krem rengi yumurta koyar. İki eşeyde kuluçkaya yatar.

Etiketler:güvercin çeşitleri ve isimleri güvercin cinsleri güvercin güvercin türleri güvercin türleri ve isimleri güvercin türleri isimleri tavuk çeşitleri güvercin resmi paçalı güvercin türleri şebab paçalı güvercin çeşitleri en pahalı güvercin bir güvercin türü güvercin resimleri bağdat güvercinleri en pahalı güvercinler bir tür güvercin paçalı güvercin cinsleri paçalı güvercin BERLİN BANGOSU
Güvercingiller: Güvercingiller (Columbidae), güvercinler takımına ait, 300'e yakın güvercin ve kumru türü ile dodo (Raphus cucullatus) ve Pezophaps solitaria gibi soyu tükenmiş türleri içeren bir familyasıdır..
Güvercinler: Güvercinler (), kuşlar sınıfına ait bir takımdır.
Columba (takımyıldız): Columba ya da Güvercin takımyıldızı, modern 88 takımyıldızdan biridir.
Güvercinlik Havalimanı: Güvercinlik Havaalanı Ankara'nın 10 km batısında bir askerî havaalanıdır. Ankara'nın ilk havaalanı ve Türk Hava Yolları'nın ilk teknik bakım merkezi olmuş, daha sonra askerî amaçlara tahsis edilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir