Halojen Lamba

Sponsorlu BağlantılarHalojen Lamba ve Halojen Lamba Ne Zaman Bulundu ile ilgili bu yazıda Halojen Lamba Nedir? hakkında kısa özet bilgiler bulabilirsiniz. Not denizinden…

xyzdelinetcilerresmixyz

Halojen Lamba Nedir?

Halojen Lamba Nedir?
Akkor halojen lamba, akkor lambanın atmosferindeki gaz karışımının değiştirilmesi (halojen eklenmesi) ile oluşturulmuş bir ısıl ışır kaynaktır. Bu tür lambaların atmosferinde kullanılan halojen moleküllerinin tungsten teli yenilemeleri nedeniyle, tel sıcaklığı artabilmektedir. Bunun sonucunda da, aynı güçteki akkor lambaya göre, hem ışık verimi hem de renk sıcaklığı biraz yükseltilebilmektedir.

İsim:  main.jpg<br />
Görüntüleme: 2026<br />
Büyüklük:  11,0 KB (Kilobyte)

Etiketler:Halojen Lamba Halojen Lamba Ne Zaman Bulundu Halojen Lamba Nedir
Halojenleme: Alkenler ,klor ve bromla , nükleofillik özelliği göstermeyen çözücüler içerisinde hızla tepkimeye girerler ve dihalojenleri oluşturrlar.
Lamba (ses): Hi-Fi terminolojisinde lamba. Aslında İngilizce'den vakumlu tüp olarak çevrilebilecek olan terim zamanla değişerek lamba olarak yerleşmiştir.
Lambalar Çağı: J. R. R. Tolkien’in hayalî Orta Dünya evreninde ‘’Lambalar Çağı’’, Arda’nın üç büyük zaman periyodundan biridir.
Lambada / Gençlik Fırtınası: * Yaşar Alptekin
Ampul: Ampul (Fransızca: (une) ampoule) elektrik akımıyla temas ettiğinde akkor durumuna gelerek ışık yayan içinde argon gazı bulunan armut biçimli cam şişedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir