Hamilelikte Gerinme

Sponsorlu Bağlantılar
basit bir biri cilt e vitamini etkin figen gebelik hamilelik zengin Hamilelikte Gerinme Hamilelikte Karın Çatlaklarının Önlenmesi hamilelikte karın çatlaklarını önlemek hamilelikte..Hamilelik Çatlaklarını Önlemek Mümkün

Araştırmalar, anne adaylarının % 66’sının, ciltteki gerilme nedeniyle oluşan izlerden rahatsızlık duyduklarını göstermektedir. Bu nedenle, özellikle bu vakalarda kullanıma uygun, özel bir nemlendiricinin kullanılması büyük önem taşır.

Özellikle, gebeliğin 3. ayından itibaren, kilo alımı ve bebeğin gelişimi nedeniyle özellikle karın, kalça, basen ve göğüs bölgesinde, cildin aşırı gerilmesi nedeniyle, kaşıntılar ve bir süre sonra da çatlakların oluştuğunu belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Figen Güney Taşer, anne adaylarının yaşadığı sıkıntılardan biri olan bu cilt çatlaklarının, gebelik döneminde yapılacak basit uygulamalarla önüne geçilebileceğini de sözlerine ekledi.

Hamilelikte oluşan çatlaklarla mücadelede dengeli beslenmenin önemini vurgulayan Op. Dr. Figen Güney Taşer, “Bol su içmek, C, E vitamini zengin besinleri tüketmek, cilt çatlaklarının önüne geçmede etkili. Bunun yanısıra cildi yumuşak ve esnek tutacak bir kremin her gün etkin bölgelere uygulanmasıyla da gebelikte oluşan cilt çatlaklarını en aza indirmek mümkün” dedi.

Çatlaklar oluştuktan sonra, tedavi edilmeleri oldukça zor.
Dr. Taşer’e göre basit önlemlerle gebelikte yaşanan cilt çatlaklarını en aza indirmek mümkün. Bu yöntemler arasında;
Cilde, masaj fırçası yardımıyla masaj yaparak, bu bölgelerdeki kan dolaşımını hızlandırmak,
C ve E vitamini açısından zengin olan, cilt için yararlı meyve, sebze ve fındık gibi besinleri tüketmek,
Bol bol su içmek
Yeterli uyku almaya özen göstermek ve
Cildi yumuşak ve esnek tutacak, gerilme ile oluşan izleri önleyen, hamileler için özel olarak üretilmiş bir kremi her gün etkin bölgelere uygulamak yer alıyor.

Etiketler:hamilelikte karın çatlaklarını önlemek hamilelikte gerinme hamilelikte karın çatlaklarının önlenmesi gebelikte gerinmek hamilelikte gerinmek hamilelikte gerilmek hamileyken gerinmek hamilelikte karında çatlaklarını önlemek hamilelikte karın çatlakları önlamek için ne yapılmalı gebelikte karin çatlaklarini önlemek gebelikte karın çatlaklarına önlem gerinmek hamilelikte gebelikte karın çatlaklarını önlemek için gebelik gerinmek hamilelikte göbek çatlaklarını önleme karın çatlaklarını önlemek için hamilelik çatlaklarını önlemek için badem hamilelikteki karın çatlaklarını önlemenin yolları Karın catlaklarını gidermek için dogal karsısımlar hamilelikte çatlak önleme MÜMKÜNMÜ

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir