Hangi Yüze Hangi Gözlük Yakışır

Sponsorlu Bağlantılar
beyonce bir daha dunst hafif hemen ilk jennifer lopez kare ki olm olur tercih ya zor Hangi Yüze Hangi Gözlük Yakışır Üçgen Yüze Güneş Gözlüğü hangi yüze hangi gözlük hangi yüze hangi gözlük ya..Hangi Yüze Hangi Güneş Gözlüğü Yakışır?

Hangi yüze hangi güneş gözlüğü yakışır?

Mayo alışverişi kadar zor olan başka bir şey daha vardır ki, o da güneş gözlüğü alışverişidir. Güneş gözlüğü alırken neye dikkat etmelisiniz? Yüzünüzün şekli önemli mi?

Güneş gözlüğü en şık aksesuvarlardan birisidir. Hatta bir çok kadın için kıyafetinin tamamlayıcısıdır.

Peki, güneş gözlüğü alırken neye dikkat edilmeli? Aslında burada önemli olan ilk koşul, yüzünüzün şeklidir. Gözlük seçerken, yüzünüzün şeklini esas almalısınız.

Yuvarlak yüz
Yuvarlak yüzlerde çene ve yanaklar dikkat çeker. Tercih edilmesi gereken çerçeve, yüzden biraz daha geniş, düz çizgili veya köşeli çerçeveler olmalıdır. Böylece yüzünüzün yuvarlaklığı dengelenmiş olur.

Asla yuvarlak çerçeveli ve küçük gözlükler kullanmayın.

Kristen Dunst gibi koyu renkli ve köşeli çerçeveli gözlükleri kullanabilirsiniz.


Oval yüz
Oval yüz orantılıdır. Yüz biraz uzundur, çene hafif yuvarlaktır. Tercih edilmesi gereken çerçevenin boyutları yüze uygun olmalıdır. Orantılı her çerçeve bu yüze gider. Dkdörtgen şekilli gözlükler çok idealdir. Gözlüğün büyüklüğü elmacık kemiğinizi geçmemelidir.

Jennifer Lopez gibi oval bir yüzünüz var ise şanslısınız, çünkü hemen hemen her gözlüğün yakışacağı bir yüz şeklidir.


Üçgen yüz
Üçgen yüzde, şakaklarda geniştir ve aşağıya doğru daralır. Çene dardır. Tercih edilmesi gereken çerçeve, yuvarlak hatlı kalın veya geniş gözlükler olmalıdır.

Kalp şeklindeki yüzlerde dikkati geniş alından aşağı doğru çekmek için alt kısımlarında bir kıvrım ya da süs olan gözlükler uygun olur. Örneğin, Beyonce’nin gözlüğü dikkati daha çok dudaklarına çekmiş…


Kare yüz
Kare yüzde çene ve elmacık kemikleri çıkıktır. Tercih edilmesi gereken çerçevenin genişliği en az yüzünüz kadar olmalıdır. Oval ve yuvarlak kıvrımlı gözlükler seçmelisiniz.

Cildiniz açık tenli ise açık renkli çerçeveleri koyulara tercih edin. Jessica Simpson gibi…

Uzun yüz
Yüzünüz Sarah Jessica Parker’ınki gibi ince ve uzun ise -ki bu en zor gözlük yüzüdür- onu kısaltmak için büyük ve oval bir gözlüğü tercih edin, küçük gözlükler yüzü uzatır.

Etiketler:hangi yüze hangi gözlük hangi yüze hangi gözlük yakışır üçgen yüze güneş gözlüğü hangi yüze hangi güneş gözlüğü hangi yüz şekline hangi gözlük üçgen yüz güneş gözlüğü oval yüze nasıl gözlük gider yüzü küçük olanlar için güneş gözlükleri oval yüzlülere hangi gözlük modelleri yakışır hangi yüze hangi güneş gözlüğü gider yuvarlak yüze hangi güneş gözlüğü gider üçgen yüzlere gözlük küçük yüzlere güneş gözlüğü üçgen yüze yakışan gözlük yüzüme hangi tip gözlük gider üçgen yüz şekline göre güneş gözlük hangi yüze hangi güneş gözlükleri gider yuz sekline gore gunes gozlugu modelleri yuvarlak surata güneş gözlüğü hangi yuze hangi gozluk
Hangi Avrupa?: Hangi Avrupa?, Banu Avar'ın anadilinde 2007 yılında basılan araştırma ve inceleme kitabı.
Hangi Parti Kazanacak?: Hangi Parti Kazanacak?, Aziz Nesin'in gülmece romanıdır. Kitabın adı kitabın başındaki aynı adlı gülmeceden gelmektedir.
Hangi Seks: Hangi Seks, Attilâ İlhan'ın deneme kitabı. Erkek/kadın ve Kadın/erkek olmak üzere iki bölümden oluşan kitap,başta eşcinsellik olmak üzere dünyadaki ve Türkiye'deki cinsel eğilimleri irdelemektedir.
Kedigiller: Kedigiller (Felidae), etçiller (Carnivora) takımına ait bir familya.
Yüzey bilimi: Jeomorfoloji, yerşekli bilimi olarak da bilinir, Yer'in yüzey şekillerinin tanımlanmasını ve oluşum süreçlerinin açıklanmasını konu edinen bilim dalıdır.
Yüzellilikler: Yüzellilikler Türkiye Cumhuriyeti'nden Kurtuluş Savaşı sonrası sürgün edilen ve düşman işbirlikçisi görülen, hepsi üst düzey makamlarda yeralan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına verilen isimdir.
Yüzey: Yüzey, matematikte ve özellikle topolojide iki boyutlu çokkatlı. İki gerçel değişkenli ve gerçel değerli bir fonksiyonun üç boyutlu uzayda (R³) grafiği tipik yüzey örneğidir.
Yüzey gerilimi: Yüzey gerilimi, fizikokimyada bir sıvının yüzey katmanının esnek bir tabakaya benzer özellikler göstermesinden kaynaklanan etkiye verilen addır.
Yüzey aktif madde: Suda veya sulu bir çözeltide çözündüğünde yüzey gerilimini etkileyen (çoğunlukla azaltan) kimyasal bileşik.
Hangi Avrupa?: Hangi Avrupa?, Banu Avar'ın anadilinde 2007 yılında basılan araştırma ve inceleme kitabı.
Hangi Parti Kazanacak?: Hangi Parti Kazanacak?, Aziz Nesin'in gülmece romanıdır. Kitabın adı kitabın başındaki aynı adlı gülmeceden gelmektedir.
Hangi Seks: Hangi Seks, Attilâ İlhan'ın deneme kitabı. Erkek/kadın ve Kadın/erkek olmak üzere iki bölümden oluşan kitap,başta eşcinsellik olmak üzere dünyadaki ve Türkiye'deki cinsel eğilimleri irdelemektedir.
Kedigiller: Kedigiller (Felidae), etçiller (Carnivora) takımına ait bir familya.
Gözlüklü ayı: Gözlüklü ayı (Tremarctos ornatus), And ayısı olarak da bilinir, ayıgiller (Ursidae) Güney Amerika’nın And Dağlarında yaşayan bir ayı türü.
Adi kobra: Adi kobra, kobragiller (Elapidae) familyasından yılan türü.
Gözlükule Höyüğü: Gözlükule Höyüğü, Mersin İl merkezinin 30 km. doğusunda Tarsus İlçesi'nin güneybatısında, günümüzde İlçe'nin bir parkı olarak kullanılan bir höyüktür.
Mehmet Gözlükaya: Mehmet Gözlükaya, (d. 1941, Tavas, Denizli, Türkiye), Türk siyasetçi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir