Hareket Yasalari

Sponsorlu Bağlantılar

Newton’un Hareket Yasalari’ndan 1 Ve 2.si ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşıyorum. Bu yazı Hareket Yasalari ve Newtonun Hareket Yasalari hakkında bilgiler içerir. Bu not umarım işinize yarar.


Newton’un Hareket Yasalari’ndan 1 Ve 2.si

NEWTON’UN HAREKET YASALARI’NDAN 1 VE 2.Sİ
1.Eylemsizlik Yasası: Bir cisme etki eden kuvvetlerin bileşkesi sıfır ise cisim durumunu korur. Cisim duruyorsa, durmasına devam eder; hareket ediyorsa sabit hızla hareketini sürdürür.
Cisim durgun iken
Fnet =0 ise, cisim durmaya devam eder.

İndirmek İçin Tıklayın

Etiketler:newton hareket yasalari newtonun hareket yasalari
Film: Film, tarihi bakımdan ilkin hareketli resimlerin kaydı ve gösterilmesi için kullanılan bir terimdi. Ancak daha sonra genelleştirilmiştir. Film terimi ile birlikte "Sinema", "Gümüş ekran" gibi terimler de kullanılmaktadır. Herhangi bir oyuncu veya yönetmenin; oynadığı, yönettiği, yazdığı vb. tüm filmlerin listesine ise filmografi denir.
Hareket Ordusu: Hareket Ordusu ittihatçıların, 1909 yılında, 31 Mart Ayaklanması'nı bastırmak için, Selanik'ten Mahmut Şevket Paşa komutasında ve Mustafa Kemal'in kurmay başkanlığında İstanbul'a gönderdikleri ordudur.
Hareketli Görüntü Uzmanları Birliği: Hareketli Görüntü Uzmanları Birliği (Moving Picture Experts Group; MPEG), ISO/IEC'nin sayısal olarak kodlanmış ses ve görüntü temsili için standart geliştirmekten sorumlu çalışma birliğidir.
Hareket (fizik): Hareket, bir cismin sabit bir noktaya göre yerinin zamana karşı değişimidir. Hareketle ilgilenen bilim sahaları, mekanik ve kinematik olarak sınıflandırılabilir. İlkinde kuvvet ve kütle üzerindeki etkisi incelenirken, ikincisinde, kütlenin konumu, hızı gibi nitelikler incelenir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir