Hareketli Kalem Gifleri

Sponsorlu Bağlantılar
basit casas erken granada ispanya iyi kalem laszlo biro macar orada resimler ressam yeni bir Hareketli Kalem Gifleri Çizilmiş Yüzen İnsan Resimleri kalemle cekilmis resimler hareketli kalem gifleri ..Tükenmez Kalemle Yapılmış Resimler

Çok detaylı fotoğraflar gibi gözükebilirler fakat bunlar basit bir tükenmez kalemle çizilmiş inanılmaz resimler.
Boyları 3 metreyi bulan bu çarpıcı resimler, sanat dünyasının parlayan yıldızı Juan Francisco Casas tarafından çizildi.
31 yaşındaki Casas, bir tuvalde 14 tükenmez kalem bitirebiliyor ve çalışmaları şimdiden sergilerde satılıyor.
Eskiden klasik bir ressam olan Juan, 3 yıl önce arkadaşlarıyla geçirdiği gecelerin fotoğraflarına dayanan çizimler yapmaya başladı.
Casas, Macar Laszlo Biro’nun 1938’de icat ettiği tükenmez kalemin basitliğine hayran olduğunu söyledi.
Casas; “Bu bir şaka olarak başladı. İnsanların fotoğraf sanacağı, çok gerçekçi bir resim yapmaya çalıştım. Ayrıca herkesin sahip olduğu (tükenmez kalem) bir şeyle resim yapmak istedim. Bunun daha önce yapıldığını sanmıyorum. Bana göre boyamaktan çok ta farklı bir şey değil. Kullandığınız malzemenin değil, malzemeyle neler yaptığınızın önemli olduğunu göstermek istedim.” dedi.
Casas, sadece mavi tükenmez kalem kullanıyor ve bir çizimde birkaç tane tüketebiliyor.
3 metre yüksekliğinde 1 metre enindeki en büyük çalışmasını çizmek için 2 hafta harcadı.
Casas, tek kötü yanının ise yanlışlarını silememesi olduğunu, hataların ana problem olduğunu ve ne kadar erken yaparsa o kadar iyi olduğunu söyledi.
Casas; İspanya’nın güneyindeki, Granada Üniversitesinde güzel sanatlar okudu ve öğretmen olarak 6 yıl boyunca orada çalıştı.
2004 yılında, İspanya’nın ulusal resim yarışmasına tükenmez kalemle çizdiği bir resimle başvurdu ve ikincilik ödülü kazandığında şok oldu.
Casas; “Bu çok ciddi ve akademik bir yarışma ve benim başvurumun bir şaka olduğunu düşüneceklerini sandım. Normal bir kağıda tükenmez kalemle çizilmiş bir resimdi. Daha önce yağlı boya çalışmalarım oldu fakat bu yeni bir şeydi. Fakat resmimi sevdiler ve her şey orada başladı.” dedi.
Casas; daha önce Chicago ve İspanya’da sergiler açtı. Şimdi ise yaşamakta bulunduğu Roma’da bir sergi açmaya hazırlanıyor.
Madrid’deki sergi de, fiyatları 1.000-5.000 avro arasında değişen 60 eser sattı.

Casas; “Bu kadar beğenildiğine çok şaşırdım.” dedi.

Etiketler:kalemle cekilmis resimler hareketli kalem gifleri çizilmiş yüzen insan resimleri kursun kalemle çizilebilecek resimler kalemle yapılan resimler kolay çizilebilen doktor resmi basit insan resimle tükenmez kalemle yapılan resimler karekatürle çizilen insan resimleri manzara resmi tükenmez kalem tükenmez kalem ile yapılan resimler tükenmez kalemle ele çizilmiş görseler kalemle yapılmış resimler giysili çizilmiş insan resimleri tükenmez kalemle resim nasıl yapılır ıpmanın çizdiği resimler kurşun kalemle kolay cizilen fabrika resimleri çizilebilen en basit fotograflar duwara cizilan kolay resmler kurşun kalemle çizilen resimler
Film: Film, tarihi bakımdan ilkin hareketli resimlerin kaydı ve gösterilmesi için kullanılan bir terimdi. Ancak daha sonra genelleştirilmiştir.
Hareketli Görüntü Uzmanları Birliği: Hareketli Görüntü Uzmanları Birliği (Moving Picture Experts Group; MPEG), ISO/IEC'nin sayısal olarak kodlanmış ses ve görüntü temsili için standart geliştirmekten sorumlu çalışma birliğidir.
Hareketli savunma: Hareketli savunma, ya da esnek savunma, birliklerin belirli mevzi ya da tahkimatlara bağlı olmaksızın hareketli olarak kullanıldığı savunma taktikleridir.
Hareketli görüntü düzenleme yazılımları: * AVS Video Converter
Elektromanyetik daimi güç üreteçleri: Mıknatıs kutuplarının doğal çekme ve itme momentum enerjisini kullanarak elektrik üretmek amacıyla geliştirilen bir elektromanyetik projesidir.
Kalem Bey: Kalem Bey veya Kalem Şâh Bey (1250-? - 1307, Karesi) , Karesi Bey'in babasıdır. Kesin doğum tarihi bilinmemektedir.
Kalem Suresi: Kalem Suresi (Arapça: سورة القلم) Kur'an-ı Kerim'in 68. suresi.
Kalemegdan: Kalemegdan (Sırpça: Калемегдан), Belgrad’da kale alanı ve park, şehre ait bir alandır. Belgrad'ın Eski Şehir (Стари Град) belediyesindedir.
Kalem (dergi): Kalem, Türkçe - Fransızca olarak İstanbul'da 3 Eylül 1908 - 29 Haziran 1911 yılları arasında yayımlanmış olan haftalık mizah dergisi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir