Hatırla Sevgili Ahmet Yasemin

Sponsorlu Bağlantılar
adli adnan menderes ahmet ayla beren saat cansel ceza demokrat parti evlilik haftasonu hamile hatirla sevgili mansur nergis olur sonu sunan takar yasemin zor Hatırla Sevgili Ahmet Yasemin Hatırla Sevgili Yasemin ahmet yasemin hatırla sevgili ahmet yasemin hatırl..Hatirla Sevgili Adli Diziye Ait Herşey….

HATIRLA SEVGİLİ

50’li yılların sonu İstanbul…Şevket ve Rıza çocukluk arkadaşıdır. Şevket okumuş savcı olmuş, Rıza ise Menderes’in teklifiyle Milletvekili olmuştur. Demokrat Parti milletvekilliği iki arkadaşın arasına mesafe koyar. Çocuklarının evlilik kararları da ortaya çıkınca nezaketle ilişkilerini sürdürürler. Yasemin ve Ahmet yıllar sonra karşılaşırlar. Birbirlerine aşık olur ve nişanlanırlar. Yüzüklerini Adnan Menderes takar. İki genç arkadaşlarıyla bir haftasonu Ada’ya gider ve bu gezide birlikte olurlar. Türkiye 27 Mayıs sabahı bambaşka bir güne uyanır. Demokrat Parti iktidardan indirilmiştir. Şevket göreve çağrılır. Kader iki çocukluk arkadaşını mahkemede karışılaştırır. Menderes ve yanındakiler yargılanırlar. Menderes asılır. Rıza ise ağır ceza alır. Ahmet ve Yasemin birbirlerinden koparlar. Ayrılığa dayanamayan Ahmet, Yasemin’le konuşur. Aşklarını sürdürmeyi teklif eder.Yasemin Ahmet’e şiddetle karşı çıkar. Yasemin hamile olduğunu öğrenir. Necdet umutsuz aşkının yardımına koşar ona evlenme teklif eder. Ahmet, bunu öğrendiğinde perişan olur. O da Ayla ile yakınlaşır ve evlenir. Ayla’nin hastalığı neticesinde çocuk sahibi olamazlar. Ahmet yıllar sonra aslında bir çocuğu olduğunu öğrenecektir. Dönemin Türkiyesi’nin yakın tarihi ve Ahmet ve Yasemin’in bu hüzünlü aşk hikayesini anlatan “Hatırla Sevgili” atv’de başlıyor… Oyuncular: Beren Saat Cansel Elçin Okan Yalabık Avni Yalçın Engin Şenkan Lale Mansur Ayda Aksel Hüseyin Avni Danyal Nergis Öztürk

Adnan Menderes`in hayatından ve dönemin siyasi ortamından kesitler sunan Zor Yıllar`da Beren Saat ile Kırık Kanatlar`dan tanıdığımız Cansel Elçin başrolleri paylaşıyor. Türkiye yakın tarihinin anlatıldığı bu yarı belgesel-drama, bu sezon atv ekranlarının en prestijli yapımlarından biri olmaya aday. Bir dörtlü aşk çıkmazının ardından, 27 Mayıs İhtilali iki çocukluk arkadaşını savcı ve zanlı olarak mahkemede karşı karşıya getiriyor. Bir yanda aşk hesaplaşması, diğer yanda adaleti tecelli ettirme arzusu. Türkiye`nin yakın tarihinin fon oluşturduğu son derece hareketli bir öykü, tıpkı bir dönem Çemberimde Gül Oya`nın yaptığı gibi kısa zamanda tiryakilik yaratacağa benziyor.

Yapım: atv

Proje Tasarım: Tomris Giritlioğlu

Oyuncular: Beren Saat, Cansel Elçin,Okan Yalabık,Engin Şenkan,Ayda Aksel,Lale Mansur

1. Bölüm Özeti

Şevket ve Rıza Büyükada’da karşılıklı evlerde oturan iki eski arkadaştır. Ancak politik görüşleri onları birbirinden uzak düşürmüştür. Şevket’in oğlu Ahmet Lozan’daki tahsilini bitirip evine döner. Bu dönüşü ailesinden daha heyecanla bekleyen biri daha vardır. Rıza’nın kızı Yasemin… Genç kız Ahmet’e uzun zamandır platonik bir aşkla bağlıdır. Ada’daki ünlü pastanenin sahibinin oğlu Necdet ise Yasemin’in Ahmet’e olan duygularından habersizdir. Yıllardır onunla ilgili gizli hayaller kurmaktadır. Yasemin, büyük sırrını yakın arkadaşı aynı zamanda Necdet’in kardeşi Lale’yle paylaşır. Lale arkadaşının hayal kırıklığına uğrama ihtimalini düşünerek onu uyarır. Ancak Yasemin aşkının gücüne inanmaktadır. Doğum günü partisine davet ettiği Ahmet’i büyük bir heyecanla bekler. Ancak onu da bir sürpriz beklemektedir.

2.Bölüm Özeti

Ahmet’in bir sevgilisi olduğunu öğrenince Yasemin’in bütün hayalleri yıkılmıştır. Üstelik yaşadıkları arkadaş ortamı, onları sık sık bir araya getirecektir. Bu duruma alışmaya çabalasa da başamaz. Bir de bunun üstüne aşkının bütün detaylarını yazdığı hatıra defterini kaybeder. Hayat ona garip bir oyun oynamaktadır. Defteri hiç umulmadık birinin eline geçer. Sadece en yakın arkadaşı Lale’nin bildiği büyük sırrı sonunda ortaya çıkacak mıdır? Öte yandan Mehmet öfkesine yenilerek Menderes hakkında olumsuz bir şekilde konuşur, başına iş açar. Sevim bu haberi atlamaz. Bu olay Şevket ve Rıza’nın arasını iyice açacaktır.

3. Bölüm Özeti

Partiden gözyaşları içinde ayrılan Yasemin’in itirafı karşısında Ahmet şaşkına dönmüştür. Ahmet, hatıra defterinin Yasemin’e ait olduğunu artık biliyordur. Yıllardır görmediği genç kızın platonik aşkının kendisi olduğunu da. İki gencin farklı politik görüşlere sahip aileleri arasındaki gerginlik sürmektedir. Bu noktada Menderes’in sürpriz önerisi aileleri şaşırtır. Diğer taraftan aile içindeki sorunlar da sürmektedir. DP milletvekili olan eniştesi Rıza ile tartışan Binbaşı Mehmet, onların yanına bıraktığı oğlu Deniz’i alıp gitmeye kalkışır. İhtilale giden yolda adımlar hızlanmıştır. Yıllar yılı itiraf edemediği büyük bir aşkla Ahmet’e bağlanan Yasemin’in gözleri önünde Ahmet ve Michelle’in nişan hazırlıkları da sürmektedir. Necdet ise bu durumdan güç alarak Yasemin’e açılmaya karar verir. Ancak Ahmet ve Yasemin cephesinde hiç beklenmedik bir gelişme yaşanacaktır

OYUNCULAR

Cansel Elçin.20 eylül 1973.izmir Tire doğumlu Cansel Elçin 9 yaşından beri fıransada yaşamaktadır.Eğitimini orada tamamlayan Cansel Elçin Türkiyede değişik projelerde yer almıştır.En son hatırla Sevgili dizisiyle hayranları nın karşısında olacak.

Okan Yalabık 13 aralık 1978 istanbul doğumlu Okan Yalabık .Oynadığı dizilerle büyük hayran kitlesi oluşturan Okan Yalabık Hatırla Sevgili Dizisiile yeniden hayranlarıyla buluşuyor.

Okan Yalabık

Etiketler:ahmet yasemin hatırla sevgili ahmet yasemin hatırla sevgili yasemin hatırla sevgili büyükada hatırla sevgili hatırla sevgili ahmet-yasemin hatirla sevgili buyukada hatırla sevgili yasemin ahmet necdet ahmet ve yasemin büyükada hatırla sevgili hatırla sevgili oyuncuları hatırla sevgili büyükada resimler hatirla sevgili ahmet ve yasemin hatırla sevgili diziden fotoğraflar hatırla sevgilli 1.bölüm doğumgünü atv nin eski dizisi hatırla sevgili fotoğrafları hatırla sevgili ada evleri yasemin ve ahmet hatırla sevgili yasemin ahmet hatırla sevgili büyük ada evleri
Hatırla Sevgili: Hatırla Sevgili, 2006-2008 yılları arasında atv'de yayınlanan Türk dizisi.
Hatırla Sevgili (şarkı): Hatırla sevgili ya da Hatırla ey peri, Muhlis Sabahaddin Bey'in Nihavend makamındaki semai(Türk sanat müziği/Klasik Türk müziğinde bir usûl) bestesi.
Hatırla Sevgili (soundtrack): {| class="wikitable"
Hatırla Sevgili (anlam ayrımı): * Hatırla Sevgili (şarkı)
Sevgililer Günü: Sevgililer Günü, her yılın 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan özel gündür. Kökeni, Roma Katolik Kilisesi'nin inanışına dayanan bu gün, Valentine ismindeki bir din adamının adına ilan edilen bir bayram günü olarak ortaya çıkmıştır.
Sevgili Doktor: Orjinal adı "The Good Doctor" olan Sevgili Doktor ABD'li oyun yazarı Neil Simon'un Anton Çehov'un kısa oyunlarından ve öykülerinden yola çıkarak yazdığı 2 perdelik tiyatro oyunudur.
Sevgililer Günü (film): Valentine's Day, post-prodüksiyon aşamasında olan Garry Marshall'ın yöneteceği Amerikan romantik-komedi türü filmidir.
Sevgili Dünürüm: Sevgili Dünürüm, 2007 yılında Star TV'de yayınlanmış, Haluk Bilginer ve Sumru Yavrucuk'un başrolllerinde oynadığı durum komedisi türünde bir Türk televizyon dizisi.
Sevgiliye: Sevgiliye şu anlamlara gelebilir:
Ahmet Necdet Sezer: Ahmet Necdet Sezer (d. 13 Eylül 1941, Afyonkarahisar), hukukçu ve devlet adamı. Türkiye Cumhuriyeti'nin onbeşinci Anayasa Mahkemesi başkanı ve onuncu Cumhurbaşkanıdır.
Ahmet Kaya: Ahmet Kaya (28 Ekim 1957, Malatya - 16 Kasım 2000, Paris), Türkiye'de 1980 ve 1990'larda çıkardığı albümler ve verdiği konserlerle tanınmış, anne tarafından Türk, baba tarafından Kürt kökenli şarkıcı ve besteci.
Ahmet Hamdi Tanpınar: Ahmet Hamdi Tanpınar (23 Haziran 1901; İstanbul – 24 Ocak 1962; İstanbul), çağdaş Türk romancı, öykücü ve şair.
Ahmet Adnan Saygun: Adnan Saygun, (Ahmed Adnan Saygun) (d. 7 Eylül 1907, İzmir – ö. 6 Ocak 1991, İstanbul). Klasik batı müziğinde yapıtlar vermiş bir Türk bağdarı, müzik eğitimcisi ve budun müzik bilimcisidir (etnomüzikolog).
Ahmet Mithat Efendi: Ahmet Mithat (d. 1844; Tophane, İstanbul - ö. 28 Aralık 1912, İstanbul), Türk yazar, gazeteci ve yayıncı.
Yasemin Devrimi: Yasemin Devrimi, Halkın ayaklanması üzerine 23 yıldır ülkeyi yöneten Zeynel Abidin Bin Ali'nin ülkeden kaçmasıyla sonuçlanan durumun genel adıdır
Yasemince: *Yasemince (dizi, 1994)
Yasemin Yalçın: Yasemin Yalçın, (d. 1959, Malatya) Türk tiyatro oyuncusu, komedyen. Birçok film ve tiyatro oyunları bulunan oyuncu, 2009 yılında Suzan Kardeş tarafından çıkarılan Makyaj Odası Şarkıları albümünde seslendirdiği Taht Kurmuşsun Kalbime adlı şarkı ile albümde yer almıştır.
Yasemin Alkaya: Yasemin Alkaya   (d. 1964 - İstanbul)   Tiyatro ve sinema sanatçısı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir