Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler

Sponsorlu BağlantılarBu yazı Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler hakkında özet bilgiler içerir. Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler ve Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler Nelerdir hakkında kısa özet bilgi olarak işinizi göreceğini düşünüyorum. Tam da not almalık…


Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler

Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler

Name:	Televizyon.jpg <br />
Views:	1535 <br />
Size:	4,0 KB (Kilobyte) <br />
ID:	29596Televizyon veya kısaca TV, bir vericiden elektromanyetik dalga hâlinde yayınlanan görüntü ve seslerin, ekranlı ve hoparlörlü elektronik alıcılar sayesinde yeniden görüntü ve sese çevrilmesini sağlayan haberleşme sistemidir. Yayınlanan görüntü ve sesleri alıcıya ulaştıran elektronik cihaz da sistemin adı ile anılır.

Name:	Bilgisayar.jpg <br />
Views:	1424 <br />
Size:	6,1 KB (Kilobyte) <br />
ID:	29597
Bilgisayar belirli komutlara göre veri işleyen ve depolayan bir makinedir.
Bilgisayarlar çok farklı biçimlerde karşımıza çıkabilirler. 20. yüzyılın ortalarındaki ilk bilgisayarlar büyük bir oda büyüklüğünde olup, günümüz bilgisayarlarından yüzlerce kat daha fazla güç tüketiyorlardı. 21. yüzyılın başına varıldığında ise bilgisayarlar bir kol saatine sığacak ve küçük bir pil ile çalışacak duruma geldiler. Toplumumuz kişisel bilgisayarı ve onun taşınabilir eşdeğeri, dizüstü bilgisayarını, bilgi çağının simgeleri olarak tanıdılar ve bilgisayar kavramıyla özdeşleştirdiler. Günümüzde çok yaygın kullanılmaktadırlar.

Name:	Telefon.jpg <br />
Views:	1464 <br />
Size:	7,0 KB (Kilobyte) <br />
ID:	29598Telefon birbirinden uzak yerlerde bulunan kişiler ve düzenekler arasında bilgi alışverişini sağlayan elektrikli ses alıp verme aygıtıdır. Telefonun çalışmasında ana ilke ağızdan çıkan ses dalgalarının önce elektrik sinyallerine çevrilmesi, bu sinyallerin çeşitli gönderme yöntemleriyle uzağa iletilmesinden sonra, bu defa elektrik sinyallerinin yeniden kulakla duyulabilecek ses dalgalarına çevrilmesidir.

Name:	Buzdolabi.jpg <br />
Views:	1377 <br />
Size:	8,9 KB (Kilobyte) <br />
ID:	29599Buzdolabı; buhar sıkıştırma yöntemiyle çalışan, gıdaların soğuk tutularak uzun zaman muhafaza edilmesini sağlayan soğutma makinesidir.Soğutmanın amacı kapalı bir mahâlde, çevre sıcaklığının altında sıcaklıklar elde etmek ve bu düşük sıcaklığı sürekli olarak muhafaza etmektir. Ancak ısı sıcaktan soğuğa kendiliğinden akarken, tersine akış kendi kendine olmaz. İki sistem arasındaki dengeyi bozabilmek için enerji gereklidir. Günümüzde bu iş soğutucu makineler tarafından gerçekleştirilir. Soğutucu makineler çalışma prensiplerine ve çalıştıkları sıcaklık aralığına göre sınıflandırılırlar. Buzdolapları ise soğutucu makinelerin evlerde kullanılan tipidir.

Name:	Camasir-Makinesi.jpg <br />
Views:	1395 <br />
Size:	8,7 KB (Kilobyte) <br />
ID:	29600Çamaşır makinesi 1908’de Alva John Fisher tarafından icat edildi. Makinenin içine yatay olarak yerleştirilmiş metal tambura kirli çamaşırlar konuluyordu. Tambur, elektrik yardımıyla döndürülüyor ve hareket sırasında çamaşırlar sürekli suyla temas ederek temizlenmiş oluyordu. İlk kurutuculu çamaşır makinesi ise 1924’te üretildi.

Etiketler:Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler Hayatımızı Kolaylaştıran Teknolojik Aletler Nelerdir
Hayatımızın En Güzel Yılları: Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.
Hayatımızın En Güzel Yılları (anlam ayrımı): * Hayatımızın En Güzel Yılları (film, 1946), William Wyler 'ın yönettiği 1946 yapımı ABD filmi. Özgün adı The Best Years of Our Lives

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir