Hayvanlar Alemi Çiftleşme

alma equus yol zemin Hayvanlar Alemi Çiftleşme Hayvanların Çiftleşmesi at çiftleştirme hayvanlar alemi çiftleşme hayvanla..Eşşek Resimleri, Eşekler Hakkında Bilgiler, Eşeklerin Çiftleşmesi, Eşeklerin Üremesi

Bu konumuzda herzaman ismi dilimizde olan, en çok sevilen hayvanlardan Eşşeğin Resimleri, fotoğrafları, Eşek hakkında bilgiler, bulunmaktadır. Sizinde beğendiğiniz Eşek resimleriniz, Eşek fotoğraflarınız ve Eşşekler hakkında bilgileriniz fıkralarınız varsa bizlerle paylaşırsanız seviniriz.

Atgillerden, uzun kulaklı binek ve hizmet hayvanı, merkep, karakaçan (Equus asinus).

Mecazi anlamı Kaba, yeteneksiz, inatçı kimse.

Halk dilinde, Odun kesmek için kullanılan üç veya dört ayaklı sehpa.
Halk dilinde, Duvar örme, sıva yapma vb. işlerde kullanılan dört ayaklı sehpa.

Eşek (Equus asinus), atgiller (Equidae) familyasının evcilleştirilmiş türlerinden biridir.

Eşeklerin inatçı oldukları yönünde olumsuz bir inanç vardır, gerçekte de sahiplerinin bu hayvanların oldukça gelişmiş kendini koruma dürtülerini yanlış anlamalarından kaynaklanmaktadır. Bir eşeğe, zorlayarak veya korkutarak, kendi yararına olmadığına inandığı bir işi yaptırmaya çalışmak oldukça zor bir iştir.

Bu davranış atlardakinin neredeyse tam tersidir çünkü bir at, örneğin, güvensiz bir zemin üzerinde yol alma konusunda eşeklere göre çok daha sorunsuz bir tavır çizer.

Ülkemizde eşşekler genellikle yük taşımak için kullanılır. Eşekler eskiden hemen hemen tüm bölgelerimizde beslenirken şu anda eşek besleyenlerin sayısı oldukça azalmıştır. Eşekler eskiden kervanların önünde ilerlermiş çünkü eşekler yolun en düzgün koşullarında ilerler ve dibini görmedikleri suda ilerlemezlermiş.

Eşşekler oldukça zeki hayvanlardır. Eşekler bir işin kendi yararına olmadığını düşünürse, eşeklere o işi yaptırmak oldukça zordur. (Eşeklerin inatçı olmalarının aslı budur.)

Eşeklerin davranış ve bilişleri üzerine yapılan ciddi çalışmalar görece sınırlıysa da bu hayvanlar oldukça zeki, dikkatli, arkadaş canlısı, oyuncu ve öğrenmeye meraklı gibi gözükmektedirler.

Bilimsel sınıflandırma
Âlem: Animalia
Şube: Chordata
Sınıf: Mammalia
Takım:Perissodactyla
Familya: Equidae
Cins: Equus
Altcins: Asinus
Tür: Equus asinus

EŞŞEKLERİN ÇİFTLEŞMESİ, EŞŞEKLERİN ÜREMESİ

Eşekler ortalama 30-35 yıl yaşar ve 2-2,5 yaşında üreme çağına girerler. Dişi eşek (****) yaklaşık bir yıl süren gebelik döne*minden sonra genellikle bir, bazen iki yavru (sıpa) doğurur. Erkek eşek (eşek aygırı) atın dişisiyle (kısrakla) çiftleşirse katır denen kısır melezler elde edilir. Dişi eşek ile erkek atın (aygırın) melezi olan katırlara da genellikle ester denir

Etiketler:at çiftleştirme hayvanlar alemi çiftleşme hayvanların çiftleşmesi su aygırı çiftleşmesi hayvanlar aleminde çiftleşme görüntüleri Hayvanların çiftleşme görüntüleri hayvanlar aleminde çiftleşme hayvanlar aleminde çiftleşme videoları hayvan çiftleştirmeleri hayvanlarda üreme hayvanlarda çiftleşme görüntüleri hayvanlar alemi çiftleşme görüntüleri hayvanlarda çiftleşme hayvan aleminin çiftleşmesi hayvanların çiftleşmesi hayvanların çiftleşme videoları hayvan alemi çiftleşmesi hayvançiftleşmesi eşeklerin çiftleşmesi eşeklerin üremesi video eşek çiftleştirme hayvanlar alemi çiftleşme videoları
Kategori:Hayvanlar: ;Sınıflandırma:
PETA: Hayvanlara Etik Muamele İçin Mücadele Edenler (PETA, People for the Ethical Treatment of Animals) bir hayvan hakları organizasyonudur. Norfolk, Virginia kökenli ve yaklaşık iki milyon üye ve destekçisi olan organizasyon dünyanın en büyük hayvan hakları grubudur. Grubun uluslararası başkanı Ingrid Newkirk'tür.
Hayvan Çiftliği: Hayvan Çiftliği, (orijinal adıyla Animal Farm) George Orwell'in mecazi bir dille yazılmış fabl tarzında siyasi hiciv romanı.
Hayvanlar (albüm): Yasemin Mori'nin 10 Temmuz 2008'de Irmak Plak'tan çıkan ilk albümüdür.
Alemin Kıralı: Alemin Kıralı, Süreç Film şirketinin yapımcılığını üstlendiği, atv'de yayınlanan Türk sit-com televizyon dizisi.
Alemitu Bekele: Alemitu Bekele, (Alemitu Bekele Degfa; d. 17 Eylül 1977) Etiyopya asıllı Türk Avrupa Şampiyonu orta ve uzun mesafe koşucusu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir