Hormonlu Ria

Sponsorlu Bağlantılar
eden ek genel hormon mirena rahim ria spiral yan Hormonlu Ria Hormonlu Spiral Fiyatı mirena yan etkileri hormonlu ria hormonlu spiral f..Hormonlu Ria (mirena)

Hormonlu RİA (Mirena)
Spiralin (RIA) etkin bir doğum kontrol yöntemi olmasına karşın taşıdığı bazı dezavantajlar, kullanımını kısıtlamaktadır. Söz gelişi; spiral kullanıcılarında adet kanaması miktarında bir artış söz konusudur. Ve bu yakınma bazı durumlarda spiralin çıkarılmasını dahi gerektirebilir.

Son birkaç yıldır yaygın olarak kullanılmaya başlanan hormonlu spiraller işte bu yan etkileri önlemektedir.

Mirena şu an Türkiye’ de bulunan ve yaygın kullanılan tek hormon içeren spiraldir. Bu nedenle burada ticari ismi ile anılmaktadır.

Etki mekanizması; spiral ile aynıdır. Ek olarak, üzerinde taşıdığı progesteron hormonu rahim iç dokusunu incelterek gebeliği önlemedeki başarıyı arttırmaktadır.

Doğum kontrol yöntemi olarak kullanımının yanı sıra, adet kanamalarının aşırı olduğu durumlarda tedavi amacıyla da kullanılmaktadır. Adet kanamasının miktarını genel olarak azaltır. Bu nedenle özellikle adet kanamasından şikayet eden hanımlarda tercih edilebilir.

Genellikle adet döneminde takılması tercih edilir. Öncelikle dikkatli bir jinekolojik muayene yapılır. En uygun takılma günü belirlenir. Uygulanması spirale benzer. Ancak; rahim ağzının kapalı olduğu durumlarda dilatasyon gerekeceğinden anestezi uygulanabilir.

Mirena ile ilgili bir dezavantaj, maliyetinin diğer spirallere göre daha fazla olması. Ancak etkinliğinin yüksek olması nedeniyle bu dezavantaj göz ardı edilebilir.

Etiketler:mirena yan etkileri hormonlu ria hormonlu spiral fiyatı minera hormonlu spiral fiyatları hormonlu spiralin yan etkileri hormonlu spiral yan etkileri mirena spiralin yan etkileri hormonlu ria yan etkileri hormonlu ria fiyatı mirana spiral yan etkileri hormonlu spiralin fiyatı spiral fiyatları 2011 ilaçlı spiralin yan etkileri mirena spiral fiyat hormonlu spiral kaç para hormonlu spiral fiyat mirena ria ria sipiral fiyatları hormonlı ria

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir