Hz Davutun Hayatı

Sponsorlu Bağlantılar
allaha amel bir gibi hep iman ismail israil kendi kitap musa namaz pek umman ya yakub zebur Hz Davutun Hayatı Hz Davut Kısaca Hayatı hz davut hayatı hz davutun hayatı hz davut kısaca ..Hz.davut

Hz.Davut

Hz. Davutun Hayatı
Kitabı: Zebur

Hz. Davud, Yakub aleyhisselâmın oğlu Yehudanın soyundandır. İsmail aleyhisselâmın vefatından sonra, kendisine peygamberlik verilmiş ve kayınpederi Talutun ölümünden sonra da İsrail Oğullarına hükümdar olmuştur.

Hz. Davuda verilen “Zebur” adlı kitap, hep öğütlerden, iman esaslarından ve dualardan ibarettir. Şeriata ait hükümleri kapsamıyordu. Kendisi de, Musa aleyhisselâmın şeriatı ile amel etmiştir.

Davud aleyhisselâmın çok hoş bir sesi vardı. Zeburu okudukça, dinleyenler pek ruhanî zevklere dalardı. Bir mucize olmak üzere, mübarek elleri ile demiri mum gibi yumuşatır ve demirden zırh yapardı. Kendi elinin emeği ile yiyeceğini kazanırdı.

Bir Rivayette ise, Rasûlullah (s.a.s.) söyle buyurmuştur: “Allahu Teâlâ ya en sevimli oruç, Dâvûd (a.s.)in orucudur. O, bir gün oruç tutar, bir gün iftar ederdi. Allaha en sevimli namaz da Dâvûd namazı idi. O, her gecenin yarısında uyur. Üçte birinde nafile namazı kılardı. Altıda birinde de yine uyurdu.”

Devlet hazinesinden para almak istemezdi. İnsanlara daima öğütler verir, adaletle hüküm vermeye çalışır dururdu. Kudüs şehrini fethederek kendisine başken yapmıştır. Umman beldelerini, Halebi, Nusaybini, Ermenistanı ele geçirmiştir. Kırk sene hükümde bulunduktan sonra yetmiş yaşında vefat etmiştir.

Etiketler:hz davut hayatı hz davutun hayatı hz davut kısaca hayatı hz davudun hayatı hz davut hayatı kısa hz.davut hayatı hz. davutun annesinin adı davut peygamberin hayatı hz davudun kısaca hayatı h.z davudun hayatı kısa hz davudun hayatı kısa hz.davut un kısaca yazılmış hayatı hz. davut un annesinin adı hz davut hayatı kısaca hz.davudun hayatı hz. davut kısaca hayatı hz. davut un kıssası kısaca hz davutun hayatı kısaca hz.davudun annesinin adı hz. davut hayatı
Hayatımızın En Güzel Yılları: Hayatımızın En Güzel Yılları, (Özgün adı The Best Years of Our Lives) 1946 ABD yapımı dramatik filmdir.
Hayatı Yakala: Hayatı Yakala (özgün ad:Reign Over Me), 2007 yapımı bir dram filmidir. Mike Binder'in yönetmenliğini, senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı filmde Adam Sandler, Don Cheadle, Jada Pinkett Smith, Liv Tyler, Donald Sutherland ve Saffron Burrows da rol almaktadır.Film Türkiyede direkt olarak piyasaya sürülmüşdür.
Hayatımın Çalımı Beckham: Hayatımın Çalımı Beckham; (İngilizce orijinal adı: Bend It Like Beckham) 2002 yılı İngiltere yapımı film.
Hayatımın Kadınısın: Hayatımın Kadınısın , 2006 yapımı bir duygusal tarzı Türk filmdir. Filmin senaryosunu, Yönetmenliğini Uğur Yücel yapmistir.
Hayatın Benim: Hayatın Benim () 2004 yılında çekilmiş Angelina Jolie ve Ethan Hawke'nin başrollerini üstlendiği psikolojik gerilimdir.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir