İneklerde Gebelik Süresi

Sponsorlu Bağlantılar
aslan domuz fil gebelik kaplan keçi kedi koyun İneklerde Gebelik Süresi Hayvanların Hamilelik Süreleri ineklerin gebelik süresi ineklerde gebelik süresi ..Hayvanlarda Gebelik Süreleri.

Hayvanlarda Gebelik Süreleri. Kısrak 336 gün Eşek 326 gün İnek 283 gün Manda 10,5 ay Koyun 150 gün Keçi 150 gün Domuz 114 gün Deve 12 ay Köpek 63 gün Kedi 56 gün Fil 660 gün Zürafa 450 gün Aslan 105 gün Kaplan 105 gün Kurt 63 gün Tilki 49 gün Tavşan 28 gün Kobay 32 gün Sıçan 28 gün Fare 21 gün

Etiketler:ineklerin gebelik süresi ineklerde gebelik süresi hayvanların hamilelik süreleri inek hamilelik süresi ineklerin hamilelik süresi inek gebelik süresi ineklerde doğum süresi inek doğum süresi ineklerin doğum süresi ineklerde hamilelik süresi koyunların gebelik süresi hayvanlarda hamilelik süreleri ineğin gebelik süresi farelerin hamilelik süresi keçi gebelik süresi koyun gebelik süresi manda gebelik süresi ineğin hamilelik süresi hayvanlarda gebelik süreleri devenin gebelik süresi
Gebelik kategorisi: Bir farmakolojik maddenin gebelik kategorisi, o maddenin gebe anne tarafından kullanılması halinde fetüste ortaya çıkacak hasar oluşturma riskinin bir belirtecidir.
Gebelik (memeliler): Memelilerde gebelik, bir dişinin bir veya daha fazla yavruyu, döllenmeden doğuma kadar geçen sürede rahminde taşıdığı döneme denir.
Gebelikatran, Kangal: Gebelikatran, Sivas ilinin Kangal ilçesine bağlı bir köydür.
Gebelikte maternal fizyolojik değişiklikler: Gebelikte maternal fizyolojik değişiklikler, gebe bir kadının hamileliği esnasında vücudunda ve metabolizmasında meydana gelen embriyonun veya fetüsün gelişimi için gerekli olan normal adaptasyon mekanizmalarıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir