İngilizce Bilanço Ve Gelir Tablosu Örneği

Sponsorlu Bağlantılar
belli bir gibi makine mali sol İngilizce Bilanço Ve Gelir Tablosu Örneği Bilanço İle Gelir Tablosu Arasındaki Farklar formüllü bilanço ingilizce bilanço ve gelir tablos..Bilanço Ve Gelir Tablosu

BİLANÇO : Bir işletmenin belirli bir süre sonunda sahip oldukları varlıklar ile bu varlıkların kaynaklarını gösteren mali tablodur.

Bilançonun sol tarafına aktif , Sağ tarafına pasif denir.Diğer bir deyişle de Aktif tarafı Varlıkları,

Pasif tarafı da bu varlıkların kaynaklarını gösterir.Bilançonun aktif ve pasif tarafı birbirine eşittir.

Varlıklar : İşletmenin sahip olduğu para ,mal ,makine ,araç-gereç , alacaklar gibi iktisadi değerleri ifade eder.

Sermaye : İşletme sahibi veya sahiplerinin işletme varlıkları üzerindeki haklarını ifade eder.

Borçlar : İşletme sahipleri dışındaki üçüncü kişilerin varlıklar üzerindeki haklarını ifade eder.

Görüldüğü üzere tek düzen hesap planındaki ;

100 ile 299 arasındaki hesaplar Bilançonun aktifinde ,

300 ile 599 arasındaki hesaplar Bilançonun pasifinde yer alır.

600 ve sonrası hesaplar kar ve zararı belli edecek hesaplar olduğu için , bilançoda gözükmezler.

Etiketler:formüllü bilanço ingilizce bilanço ve gelir tablosu örneği bilanço ile gelir tablosu arasındaki farklar bilanço tablosu indir formüllü bilanço tablosu bilanço tablosu nedir bilanço ve gelir tablosu arasındaki ilişki bilanço formüllü gelir tablosu bilanço bilanco ve gelir tablosu arasindaki iliski ingilizce bilanço örneği formüllü gelir tablosu ve bilanço örnekleri ayrintili bilanço örneği tek sayfada formüllü bilanço gelir tablosu ve bilanço arasındaki fark formüllü bilanço indir formüllü bilanço örneği gelir tablosu ile bilanço arasındaki farklar gelir tablosu be bilanço hesapları ingilizce türkçe bilanço örneği indir
İngilizce edebiyat: İngilizce Edebiyat, İngilizce olarak icra edilen edebiyat türüdür. Bu alanda eser veren sanatçıların ille de İngiliz olması gerekmez.
İngilizce Vikipedi: İngilizce Vikipedi (English Wikipedia), Vikipedi'nin İngilizce sürümü. İlk Vikipedi sürümü olarak, 15 Ocak 2001'de başlatıldı. Şu an en çok maddeye sahip Vikipedi sürümüdür. İkinci en büyük sürümü olan Almanca Vikipedi'nin üç katı madde sayısına sahiptir. 19 Nisan 2011 itibariyle, 3,615,922 maddesi, 12.241.055 kullanıcısı ve 1.720 sysopu vardır.
Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi: Yabancı dil olarak İngilizce eğitimi, anadili İngilizce olmayan kimselere, İngilizce konuşulan ülkelerde veya kendi yaşadıkları ülkelerde verilen İngilizce eğitimidir.
İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı: Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı (İÖLP), 2000 yılında Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi ile T.C.
Vergi: Vergi, ekonomik birimlerden siyasi cebir altında ve karşılıksız olarak devlete kaynak aktarılmasıdır. Kamu hizmeti yapmak durumunda olan devlet, bunu yaparken mal ve hizmet üretiminde bulunur.
Gelir dağılımı: Gelir dağılımı, bir ekonomide ortaya çıkan gelirin, oyunculara nasıl paylaştırıldığını gösteren ekonomik göstergedir.
Gelir vergisi: Gelir vergisi, gelir üzerinden verilen bir vergidir. Gerçek kişilerin gelirleri gelir vergisine tâbidir.
Gelir dağılımına göre ülkeler listesi:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir