İnsanların Çevreye Olan Olumsuz Etkileri

Sponsorlu Bağlantılar
bilim bir daha dil eeg elektrik ilk kabul okuma sol televizyon İnsanların Çevreye Olan Olumsuz Etkileri İnsanların Çevreye Olumsuz Etkileri Nelerdir insanların çevreye olumsuz etkileri insanların çev..İnsanların Çevreye Olumsuz Etkileri Nelerdir

insanların çevreye olan olumsuz etkileri nelerdir

Televizyon Bağımlılığının Olumsuz Etkileri

� Beyin gelişimi üzerine araştırır yapan bilim insanlarına aşırı televizyon izlemek, analitik düşünme, okuma ve dil gelişimi için gerekli olan beynin sol yarısının uyarılmasını azaltıyor. Bu nedenle çocuklara 2 yaşına kadar televizyon seyrettirilmemesi öneriliyor.

� Televizyonun çocuklar üzerinde önemli etkilerinden biri de televizyon karakterlerinin çocuğun hayal dünyasında birer kahramana dönüşmesi ve kendisini bu karakterlerle özdeşleştirerek davranmaya başlaması.

� Öğrenciler arasında en çok zaman kaybına neden olan eylemlerin belirlendiği araştırmalarda televizyonun ilk sırayı aldığı görülüyor. Çünkü televizyon izlemeye başlarken kişide olan kontrol, izleme sırasında televizyona geçiyor ve öğrenci bunun farkına varamadan vakit uçup gidiyor.

� Televizyonun sağlığa zararlı etkilerinden birisi de ışığa duyarlı epilepsiyi tetiklemesi. Televizyondan yayılan kırpışan, parlak ışınların epilepsiye hazırlayıcı faktör olarak rol oynadığı kabul ediliyor. Yapılan bir araştırmada bir gözü kapalı iken televizyon seyreden epilepsili hastalarda EEG’de anormal beyin elektrik aktivitesi daha az görülmüş. 1997 yılında Japonya’da televizyonda yayınlanan Pokemon video oyunundaki parlak ışınlardan kaynaklanan epilepsi nöbeti şikayetiyle 700 kadar çocuk hastanelere başvurmuş.

Etiketler:insanların çevreye olumsuz etkileri insanların çevreye olan olumsuz etkileri insanların çevreye olumsuz etkileri nelerdir insanların çevreye ne gibi olumsuz etkileri vardır insanların çevreye olan olumlu etkileri insanların çevreye olan olumsuz etkileri nelerdir insanın çevreye olumsuz etkileri insanların çevreye olan olumsuz ve olumlu etkileri insanların çevreye olan olumlu ve olumsuz etkileri insanların çevreye ne gibi olumsuz etkileri insanın çevreye olan olumsuz etkileri insanların çevreye olumlu etkileri insanların çevreye olumlu ve olumsuz etkileri insanların doğaya olumsuz etkileri insanların olumsuz etkileri insanların doğaya olumlu etkileri çevreye insanların olumsuz etkileri 23 nisanın çevreye ve insana etkileri insanlar çevreye olan olumsuz etkileri insanın doğaya olumsuz etkileri
Ölümsüz Elmaslar (film): Ölümsüz Elmaslar, (Orijinal isim: Diamonds Are Forever) Bond rolünde Sean Connery'nin oynadığı 1971 yapımı bir James Bond filmdir.
Ölümsüz Aşk: Ölümsüz Aşk, Linet'in Türkiye'de yayınlanan bir albümüdür.
Valinor: Valinor,(Sindarin Elfçesi'nde Valannor) J.R.R. Tolkien evreninde hayalî bir mekan.
Ölümsüz: Ölümsüz şu anlamlara gelebilir:
Ölümsüzler (film, 2011): Ölümsüzler (Immortals), Tarsem Singh tarafından yönetilen 2011 yapımı film.

Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir