İnterneti Bulan Adam

Sponsorlu Bağlantılar
appl askeri belki bile bilgi bilgisayarlar bilim bir bunu daha diye haline icat kuruma matematik mutlu sivil tek vinton cerf yeni İnterneti Bulan Adam interneti bulan kişi interneti bulan adam interne..

İnterneti Bulan Adam

:appl:Vinton Cerf, 1970’li yıllarda üniversiteyi yeni bitirmiş, yirmili yaşlarının sonunda bir matematik mühendisiydi. Doğuştan kulakları duymayan Carinne’e aşık oldu. Carinne, kimseyle iletişim kuramıyor, telefonla bile konuşamıyordu. California Üniversitesi Matematik Mühendisliği’nde bilgisayarlar arası bilgi transferiyle uğraşan Cerf’in ise tek isteği karısını mutlu etmekti. İnternet, o zamanlar askeri amaçla kullanılan bir sistemdi. Sivillerin kullanamadığı internet, kısa sürede 200 ayrı sivil kuruma yayıldı. Cerf interneti geliştiren bilim adamları arasındaydı. Ancak o daha önemli bir şey yaptı ve interneti karısının da kullanabileceği bugünkü haline getirdi.

En çok karım sevindi
Eğer bunu yapmamış olsaydı internet denilen uçsuz bucaksız dünyada kimse istediği bilgiye ulaşamazdı. Cerf bugün, “Karım artık üniversitede okuyan oğlumuzla bile internet yoluyla konuşabiliyor. Kimbilir belki de interneti karımı mutlu edebilmek için icat etmişimdir” diye konuşuyor.

Etiketler:interneti bulan kişi interneti bulan adam interneti icat eden kişi interneti ilk bulan kişi interneti bulan interneti bulan kişinin hayatı vinton cerf hayatı ilk interneti bulan internet bulan kişi internetin bulan adam ilk interneti bulan kişi interneti icat eden kişiler İNTERNETİ BULAN KİŞİ interneti bulan kişinin adı interneti bulan kişi kimdir ilk interneti bulan adam vinton cerfin hayatı interneti yapan kişi
İnternetime Dokunma!: İnternetime Dokunma! veya 15 Mayıs 2011 sansüre karşı yürüyüş, 15 Mayıs 2011 tarihinde Türkiye'nin otuz şehrinde aynı anda yapılan eylem.
İnternetin tarihi: 1960'ların başında askeri ve bilimsel araştırma ve geliştirme alanında, bilgisayarlar yardımıyla bilgi paylaşımında büyük potansiyel değer olduğunu gören bir grup insanın vizyoner düşüncesinin bir sonucudur.
İnternetin Güvenli Kullanımına İlişkin Usul ve Esaslar Taslağı: 22 Şubat 2011'de tarihinde 2011/DK-10/91 no’lu karar ile onaylanarak 22 Ağustos 2011’de yürürlüğe girmesine karar verilen kanun düzenlemesidir.
İnternet: İnternet, dünya genelindeki bilgisayar ağlarını ve kurumsal bilgisayar sistemlerini birbirine bağlayan elektronik iletişim ağıdır.
Bulanık: Bulanık, Muş ilinin bir ilçesidir.
Bulancak: Bulancak, Giresun ilinin bir ilçesidir. Giresun (eskiden “Vilayet-i Çepni”) ilinin nüfus ve ekonomi bakımından en büyük ilçesidir .
Bulancakspor: Bulancakspor, 28 Mart 1926 tarihinde Bulancak'ta kurulan Türk futbol kulübü. Takım Bölgesel Amatör Lig'de mücadele etmektedir.
Bulantı: Bulantı mide de kusma isteği ile birlikte oluşan bir rahatsız durumdur.
Bulanık mantık: Bulanık mantık, 1961 yılında Lütfi Askerzade'nin yayınladığı bir makalenin sonucu oluşmuş bir mantık yapısıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir