İpek Böcekçiliği Nedir Vikipedi

Sponsorlu Bağlantılar
akarsu bilecik bursa deniz ege denizi gemlik istanbul marmara denizi trol zengin İpek Böcekçiliği Nedir Vikipedi İpek Böceği Yetiştiriciliği ipek böcekçiliği ipek böcekçiliği nedir vikipedi i..İpek Böcekciliği Ve Balıkcılık

İPEK BÖCEKÇİLİĞİ

İpek böceği yetiştirme ve kozasından ipek elde etme faaliyetidir.Dut yaprağı yemek suretiyle beslenir. En fazla G.Marmara’da gelişmiştir. Bursa, Balıkesir, Bilecik çevresinde çok gelişmiştir. İpekli dokumada ise Bursa-Gemlik-İstanbul gelişmiştir.
BALIKÇILIK

Alabalık Çiftliği

Yurdumuzun etrafı denizlerle çevrili, birçok akarsu ve tatlı su gölümüz olmasına rağmen balıkçılık gelişmemiştir.
Balıkçılığın Gelişmemesinin Sebepleri:
Denizlerimizin balık bakımından zengin olmaması.
Açık deniz (Okyanus) balıkçılığının yapılmayışı.
Taşıma ve depolama imkanlarının yetersizliği.
Zararlı avlanma yöntemlerinin uygulanması (dinamit patlatma, trol avcılığı gibi)
Denizlerimizdeki kirlenmenin önlenememesi.

Türkiye’de Balık Üretiminin Denizlere Göre Dağılışı:
1. Karadeniz % 67
2. Ege Denizi % 13
3. Marmara Denizi % 11
4. Akdeniz % 9
***Bodrum kıyılarında sünger avcılığı gelişmiştir.
***Japonya ve Norveç’te balıkçılık çok gelişmiştir. Sebepleri : Okyanus akıntılarının karşılaşım alanında olması, iklim ve yer şekillerinin tarımı olumsuz yönde etkilemesidir.

Etiketler:ipek böcekçiliği ipek böcekçiliği nedir vikipedi ipek böceği yetiştiriciliği ipek böcekçiliği vikipedi İPEK BÖCEKCİLİĞİ ipek böcekçiliği resimleri balık yetiştirme çiftliği ipek böcekçiliği neden marmarada yapılır coğrafya ipek böcekçiliği ipek böcekçiliği coğrafya norveç de balıkçılık teknoloji mühendisliği ipek böcekçiliği nasıl yapılır ipek böcekçiliği neden bursa ve civarında yapılır karadenizde ipek böceği ipek böcekçiliğiğ nedir vikipedi ipek böceği çiftliği türkiyede ipek böcekçiliği lys ipekböcekçiliği ipek kozasından çiçek nasıl yapılır ipekböcekçiliği nerede yapılır
İpek Yolu: İpek Yolu, (Arapça: طريق الحرير: Çince: 丝绸之路; Farsça: جاده ابریشم; Rusça: Великий Шёлковый Путь; Kırgızca: Zhibek Zholu) Çin'den başlayarak Anadolu ve Akdeniz aracılığıyla Avrupa'ya kadar uzanan ve dünyaca ünlü ticaret yoludur.
İpek, Kosova: İpek (Arnavutça: Peja veya Pejë; Sırpça: Peć / Пећ; Osmanlı Türkçesi: ايپك ), Kosova'nın kuzeybatısında bir şehir ve belediye merkezi.
İpek (lif): İpek, İpekböceğinin ürettiği yumuşak, parlak bir liftir. İpekböceği bir tırtıldır ve bu lifi kendine koza örmek için üretir.
İpek Tuzcuoğlu: İpek Tuzcuoğlu, 11 Kasım 1971, İzmir doğumlu Türk sinema ve dizi oyuncusu.
İpek böceği: Kelebek yumurtalarını dut yaprakları üzerine bırakır, yumurtladıktan üç dört gün sonra ölür. Baharda taze dut yaprakları üzerindeki yumurtalardan larva halinde çıkan tırtıllar sık tüylü ve siyahtır.
Vikipedi:Vikipedist: Vikipedi'de yeni sayfa oluşturarak veya değişiklik yaparak katkıda bulunan herkes Vikipedist olarak adlandırılır.
Vikipedi. Sanal Ansiklopedi: Vikipedi. Sanal Ansiklopedi (), Vikipedi'nin varoluş tarihine, güncel durumuna ve mevcut sorunlarını ele alan Azerice kitap.
Vikipedi:Vikipedikolik: Vikipedikolik veya Vikikolik, Vikipedi bağımlılığı olan kişi. Devamlı açık olan internet tarayıcısında "Son değişiklikler"'i (hafif formunda İzleme listesini) sık sık kontrol etmeyle karakterizedir.
Vikipedi:Vikipedi Türkçe Bunalım Tarihçesi: Canı sıkılan, bunalan, sıcaklardan pestile dönen, sataşacak yer arayan, bahane arayan, takla atan, iş arayan, aş arayan, eşine kızan, patronuna kızan, etnik derdi olan, insanlığı ile problemi olan, polemik yapan, polemik yapmak isteyen, miyavlamak isteyen, koşmak isteyen, haykırmak isteyen bu sayfada yaz boyunca serbest olarak ve kişisel hakaret yapmadan ve bulunmadan istediği ciddi ya da geyik bulduğunu yazsın ve rahatlasın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir